*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.
08 Temmuz 2020, 12:08:09


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz


Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
K: Öğrenci affı için 4 aylık süre  (Okunma Sayısı 1625 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
« : 02 Mayıs 2018, 07:53:43 »
xokulx Offline
Yeni Üye


Mesaj Sayısı: 3Üniversite ile ilişiği kesilen 500 bini aşkın kişiyi kapsayan öğrenci affının içeriği netleşiyor. Önlisans-doktora arası bütün akademik kademeleri kapsayan afla okullarına dönecekler sınavsız olarak ilişiği kesilen sınıftan devam edebilecek.

TUS VE DUS AFFA DAHİL

Aftan yararlananlar 2018-2019 eğitim-öğretim yılından itibaren üniversitelerine kayıt yaptırabilecek. Üniversitelerde hazırlık dahil bütün sınıflarda önlisans, lisans tamamlama, lisans, yüksek lisans ve doktora dahil olmak üzere tüm öğrenciler sınavsız olarak ilişiği kesilen sınıftan devam ederek bu haktan yararlanabilecek. Bunun yanı sıra af, tıpta uzmanlık eğitimi giriş sınavı (TUS) ve diş hekimliği uzmanlık eğitimi giriş sınavı (DUS) öğrencilerini de kapsıyor. Ancak terör örgütlerine üyeliği veya bağlantısı olan hiçbir kimse üniversitelere kabul edilmeyecek. Yasanın yürürlüğe girmesi ile birlikte üniversitesine dönmek isteyenler 4 ay içinde kayıt yaptırabilecek.

TERHİS OLANA 2 AY HAKKI

Askerliği gelmiş kişiler üniversiteye kaydını yaptırdıktan sonra direk olarak askerliği tecil edilirken askerde olan kişilere ise terhis oldukları tarihten itibaren 2 ay içinde üniversiteye başvurma hakkı tanındı. Bu kişilerin afla dönmesi yerleştirme kontenjanını etkilemeyecek.

Yatay geçiş kolaylığı sağlanacak

Üniversitesinden ayrıldıktan sonra evlilik, iş veya herhangi bir sebeple başka şehre taşınan kişiler eğitimini bulundukları illerdeki üniversitede devam ettirmek isteyenlere kolaylık sağlandı. Buna göre ikametini belgeleyen kişiler taban puanları tutan eşdeğer bölümlere yatay geçiş yapabilecek. Ancak taban puanı tutmuyorsa Anadolu, Atatürk ve İstanbul Üniversitesi bünyesindeki açık öğretim bölümlerine yatay geçiş yapabilme imkanı tanındı.

Türkoloji öğrencilerine burs imkanı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), yurt dışındaki Türkoloji bölümlerine ilgiyi artırmak ve nitelikli yabancı öğrencileri yurt dışındaki Türkoloji bölümlerine çekebilmek amacıyla 'YÖK-Türkoloji' burs programı başlattı. 'Türkoloji Sizi Çağırıyor' sloganıyla başlatılan program, sadece başarılı öğrencileri hedefliyor. 'YÖK-Türkoloji Bursu'ndan yararlanabilmek için, programa yerleşen ilk 10 öğrenci arasında yer almak gibi şartlar bulunuyor

YÖK'ten diploma seçeneği

Yükseköğretim Kurulunca (YÖK), yeni kurulacak üniversitelere geçen öğrencilerin, istemeleri halinde halen öğrenim gördüğü üniversitenin diplomasını alabileceği belirtildi. Açıklamada, "Bu konu yasa ile güvence altına alınmaktadır ve bu hususta herhangi bir şüphe bulunmamaktadır" denildi. Açıklamada, yakın tarihte büyük bir üniversite ile ilgili böyle bir uygulamanın sorunsuz gerçekleştirildiği, şikayete konu olmadığı kaydedildi.

Ahmet Fatih Erturan
Yeni Şafak
Logged
Robot Moderatör
Anahtar Kelime
*****
Offline Pasif

Mesajlar: 4000


View Profile
Re: Öğrenci affı için 4 aylık süre
« Posted on: 08 Temmuz 2020, 12:08:09 »

 

MESAJDAKİ DOSYA VE EKLENTİLERİ GÖRMEK İÇİN ÜYE OLMALISINIZ.Üye olmak 10 Sniyenizi alacaktır.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Öğrenci affı için 4 aylık süre oyunları, Öğrenci affı için 4 aylık süre programı, Öğrenci affı için 4 aylık süre , Öğrenci affı için 4 aylık süre program yükle, Öğrenci affı için 4 aylık süre download, Öğrenci affı için 4 aylık süre hikayeleri, Öğrenci affı için 4 aylık süre kitabı, Öğrenci affı için 4 aylık süre haber, Öğrenci affı için 4 aylık süre yükle, Öğrenci affı için 4 aylık süre videosu, Öğrenci affı için 4 aylık süre, şarkı sözleri
Logged
 
İlgili Konular
Konu Başlığı Başlatan Y G Son Mesaj
Sosyal Kulüpler Aylık Çalışma Raporu Formatı Gün ve Haftalar uzman63 1 12057 Son Mesaj 17 Haziran 2008, 12:05:22
Gönderen: canatakan
öğetmen-öğrenci yakınlaşması için fırsat yaratma Eğitim cendere 0 2953 Son Mesaj 06 Eylül 2008, 00:42:39
Gönderen: cendere
Eğitim Kurumu Yöneticilerinin Aylık Karşılığı Ders Kanunlar-Yönetmelikler-Genelgeler Mehmet 0 4721 Son Mesaj 11 Ekim 2009, 15:39:46
Gönderen: Mehmet
Arşiv Ne Ne Kadar Süre Saklanmalı? İdari İşler idareci 0 4431 Son Mesaj 21 Mart 2011, 10:52:17
Gönderen: idareci
Aylık eğitim planı nasıl hazırlanır? Planlar tesir 0 2708 Son Mesaj 01 Aralık 2015, 12:18:04
Gönderen: tesir
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|- | - | - | - | -
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines

sitemap ( urllist ( rss ( archiv ( arsiv ( xml (

MKPortal ©2003-2007 mkportal.it