Kadrolu Müd. Yard. Varken Vekaleten Müdür Atanabil

hoesenet_im

Kayıtlı Üye
Tepki
0
Değerli Aradaşlarım. Okulumuz bir köy ilköğretim okuludur. Geçen yıl hem müdür hem de müdür yardımcısı atanmıştı. Ama danıştayın  bu atamayı iptal etmesi ile birlikte ikisi de vekalaten görevlerine devam ettiler. Daha bugün okulumuza asalaten yeni bir müdür yardımcısı atandı. Ama vekaleten müdür de görevine devam ediyor. Benim bildiğim kadrolu müdür  yardımcısı varken vekaleten müdür  görevine devam edemez. Asaleten müdür atanana kadar müdür yardımcısı vekaleten müdürlüğe bakar. Siz bu konuda neler düşünüyorsunuz. Bu da hükümetin bir oyunu değil mi sizce. Yüksek mahkemelerimiz ne duruyor. Buna da bir önlem alıp haksızlığın ortadan kaldırılması gerekmez mi?

Benzer konular

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
değerli hocam asil bir müdür yardımcısı varken vekaleten daha doğrusu görevlendirme ile okul müdürünün çalışması uygun değildir.

C

cendere

Ziyaretçi
Ankarada 4 yıl kadar önce benim okulumda 2 tane asil müdür yardımcısı varken görevlendirme müdür geldi (geldiği okulda da müdür yardımcısı idi) , uzun bir süre sonra asaleten atandı , şimdilerde durum neminvalde bilmiyorum :)

KILIÇ

Bilge Üye
Kayıtlı Üye
Tepki
0
müdür ve müd.yardımcısı okulu yöneten kişilerdir. e kadrolu müd. yardımcısı varken vekil müdür çalışması uygun olmaz. kadrolu müd. yard. müdr vekili olarak görevlendirilir.

C

cendere

Ziyaretçi
hocam bu şimdi mi eğişti böyle oldu önceden de varmıydı , dedimya 3-4 yıl kadar önce bizzat yaşadık bunu , okulumuzda bildiğimiz bir müd-yard varken , dışardan bir müd-vekilin gelmesi bizi şok etti, gerçi sonradan , olabilecek en iyi insan olduğunu öğrendik ama başta biraz yadırgadık :)

KILIÇ

Bilge Üye
Kayıtlı Üye
Tepki
0
3-4 yıl önce görevlendirmeler biraz farklı idi. mesala A okulunun öğretmeni B okuluna görevlendiriliyor. A okulunda onun yerine ücretli çalıştırılıyordu. olayı anlamışsınızdır. şimdi bunlar yok artık. hemde kaymakamlık oluru ile. 

KILIÇ

Bilge Üye
Kayıtlı Üye
Tepki
0
'Denizli'de araştırma yapmak için kamp kuran bir grup üniversite öğrencisi, kamp yakınına tüneyen bir Denizli horozunun sabahın erken saatlerinde yüksek sesle ötmesinden çok rahatsız olmuşlar...
Sabahın köründe ortaya çıkan horoz, önce dikleniyor, sonra dakikalarca ötüyormuş...
Tabii ekipte ne uyku ne de huzur bırakmıyormuş...
Sonunda sabırlar tükenmiş...
Susturmak için başlamışlar horozu kovalamaya... Horoz önde.. Gençler peşinde...
Mahalle arasına dalmışlar... Kovalamacayı gören, fakat bir anlam veremeyen yaşlı dede, seslenmiş:
- Hey, evlatlar!.. Bu zavallı horozu niye ürkütüyorsunuz?..
- Dede, sabahın köründe ötmeye başlıyor, kampı ayağa kaldırıyor. O yüzden başını keseceğiz!..
- Yazıktır evladım yapmayın!.. demiş ihtiyar, bırakın, ben onun sesini keserim, bir daha da rahatsız etmez sizi...
Gençler bunun üzerine kovalamayı bırakmışlar.
Ertesi sabah, hafif 'gak - guk' sesleri dışında horozdan kayda değer hiçbir ses çıkmadığını görünce de şaşırıp dedeye koşmuşlar:
- Yahu dede, ne yaptın da bu horozun sesini kestin?..
İhtiyar gülmüş:
- Kıçına zeytinyağı sürdüm. Horoz kabararak ötmeye yeltendiğinde, gerisi tutmuyor ki kuvvet alsın... Ancak 'gak - guk' edebiliyor...
Kıssadan hisse:
Arkan sağlamsa, istediğin kadar kabarır, diklenir, sözünü dinletirsin.

C

cendere

Ziyaretçi
:)))))))))))))))))))))))))))))))9

anladım hocam anladım o müdürümün arkası kuvvetliydi türk eğitim senliydi, çok severim kendisini :) tayinim çıkıp vedalaşırken , artık amirim değilsiniz dedim  suratı kireç gibi oldu , sonra - size artık abi dememin bi sakıncası yok bundan sonra abimsiniz  dedim gülümsedi rengi yerine geldi :)  - sen bidaha elime düşersin dedi :) kulakları çınlasın

hoesenet_im

Kayıtlı Üye
Tepki
0
Değerli arkadaşlarım okulumuzda yaklaşık 200 öğrenci var. Genel olarak baktığımızda zaten bir idareci yeter. Bunu da bir kenara bırakalım isterseniz. Yukarıda da söylediğim gibi bir yerde asaleten bir idreci varsa oraya vekaleten başka bir idareci atanması ne yönetmeliğe uygun ne de etik olarak düzeyli bir yaklaşım. Bunun ne amaca geldiğini sizler de benim kadar biliyorsunuz. Ama yargının buna da bir dur demesi lazım bence. Saygılarımla..

F

feyza05

Ziyaretçi
merhabalar sitemize hoşgeldiniz ...

KILIÇ

Bilge Üye
Kayıtlı Üye
Tepki
0
merhaba sayın hocam

hoesenet_im

Kayıtlı Üye
Tepki
0
Değerli Site Yöneticileri. İlginiz için sizlere teşekkür ediyorum. Aslında bu kadar ilgi beklemiyordum desem doğru olur:) Ama şuandan itibaren ne kadar misafirperver insanların burada olduğunu gördüm. İnanın çok sevindim. Herkese tekrar teşekkürlerimi sunuyorum.

KILIÇ

Bilge Üye
Kayıtlı Üye
Tepki
0
hoesenet_im' Alıntı:
Değerli Site Yöneticileri. İlginiz için sizlere teşekkür ediyorum. Aslında bu kadar ilgi beklemiyordum desem doğru olur:) Ama şuandan itibaren ne kadar misafirperver insanların burada olduğunu gördüm. İnanın çok sevindim. Herkese tekrar teşekkürlerimi sunuyorum.

sayın hocam sitemizde arkadaşlık ilişkileri ve yardımlaşma üst seviyeddedir. her sorunun bir yanıtını ve çözümünü burada bulabilirsiniz:=)

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
evet hocam her konuda sitemız desteğe hazırdır.biz bir aileyiz

F

feyza05

Ziyaretçi
hoesenet_im' Alıntı:

bu samimi ve içten sözleriniz için teşekkürler...

hoesenet_im

Kayıtlı Üye
Tepki
0
Herşey için tekrar teşekkürlerimi sunarım. Ayrıca egitimciyim.net'in diğer eğitimciler arasında da hakettiği ilgiyi görmesi için elimden geleni yapacağımdan emin olmanızı isterim. Saygılaarımla

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
hocam katkılarınız için şimdiden teşekkür ederiz

meymir66

Kayıtlı Üye
Tepki
0
Arkadaşlar. Ben Müdür Yardımcısıyım. Benim Okulumada Dışardan Müdür Ataması Yapıldfı.mahkemeye Verdim.kazandım.bu Seferde Okul İçinden Bir Sınıf Öğretmenini Görevlendirdiler.ben Türk Eğitim Senliyimde.....

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
Hocam Bence Hakkınızı Aramaya Devam Edın

Üst Alt