Haberler

Haberler->Önemli Haberler   
Öğretmenlerin Ek Ders Ücreti Artırılacak

Milli Eğitim Bakanlığı dershanelere altarnatif olarak öğrenciler için hazırlamış olduğu haftasonu kurslarında öğretmen sıkıntısı çekince düğmeye bastı...Milli Eğitim Bakanlığı dershanelerin kapatılmasıyla birlikte okullarda hafta sonu öğrencilere kurs açma sözünü meydanlarda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN aracılığı ile vatandaşa bildirdi.


 


 


 


Milli Eğitim Bakanlığı eliyle dershanelere altarnatif olarak hafta sonlarında okullarımızda açılacak kurslar için öğretmenlere ek ders ücreti üzerinden kurs vermeleri yönünde yayınlanan genelgeye öğretmenler rağbet göstermedi.


 


 


 


Şöyleki ; Haftasonu 4 saat kurs verecek bir öğretmenin 4 saat ek ders alacağı düşünülürse , öğretmenin Cumartesi tatilini bölerek okula gelmesi karşılığında 36 TL gibi bir ücret alacağı ; 36 Tl ücret içindeözellikle metropol kentlerde görev yapan öğretmenler başta olmak üzere , öğretmenlerimizin hafta sonu kurslarında bu ücrete görev almak istemediği görülüyor.


 


 


 


Hafta sonunu iptal ederek kurs verecek öğretmenlerimize günlük 35- 40 tl arası ek ders öngören Bakanlık , bu ücretlerin öğretmenlerin yol ve yemek paralarını ancak karşıladığını hesap etmesi gerekiyor.


 


 


 


Hafta sonu açılacak ücretsiz kurslarda görev almak istemeyen öğretmenler Bakanlığı zor duruma sokuyor.


 


 


 


Milli Eğitim Bakanlığının hafta sonu kurslarında öğretmenlerin görev almasını teşvik etmesi amacıyla Maliye Bakanlığı ile görüşmeler yaptığı ve en azından öğretmenlerimize hafta sonları günlük 100 TL gibi bir ücret isteyeceği konuşuluyor.


 


 


 


Milli Eğitim Bakanlığının , Maliye Bakanlığı ile öğretmen ücretleri konusunda sıkı pazarlıkları devam ediyor.


 


 


 


Mali disiplini bozmak istemeyen Maliye Bakanlığının ise öğretmenlere hafta sonu verilecek kurs ücretlerini , öğretmenlerin egzersiz ücretlerini kaldırarak karşılama formülü üzerinde durduğu konuşuluyor...


 


 


 


Milli Eğitim Bakanlığının hafta sonu kurslarına ödenecek ücretlerle ilgili önümüzdeki günlerde açıklama yapması bekleniyor...


Bu Haber: 4940 Defa Okundu YORUM YAZMAK İÇİN TIKLAYINIZ(0)
YORUM YAZMAK İÇİN TIKLAYINIZ


MKPNews ©2004-2007 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2007 mkportal.it