3 yaş grubuna uygun drama oturum örnekleri | Eğitimin Yeni Yüzü | Egitimciyim.Net

3 yaş grubuna uygun drama oturum örnekleri

• Konbuyu başlatan feyza05
  • Başlangıç tarihi
F

feyza05

Ziyaretçi
Yaş grubu: 3 yaş
Süre: 15 dk
Çalışmanın adı: Piknik

Kazanımlar:
1. Problem çözebilme becerisini geliştirme
2. Hayal gücünü geliştirme
3. Dar – Geniş kavramı

Isınma: Haydi çocuklar hep birlikte pikniğe gidelim denir. Ama önce sepetimizi hazırlamalıyız neler koyalım içine? diye sorulur ve gelen fikirlere göre sepet hazırlanır.

Asıl çalışma: Yola çıkılır ve hoplaya zıplaya piknik alanına gidilir. İşte ormana geldik önce ormanda biraz keşif yapmaya ne dersiniz denir. Ve dolaşmaya başlanır. Ben bazı sesler duyuyorum bir yaprak hışırtısı sanırım siz neler duyuyorsunuz? Lider aa çocuklar karşıda çok dar bir köprü var ayrıca köprünün üzerinde de bir kirpi ve geçmemiz lazım çünkü ben orada neler var çok merak ediyorum etrafından dolaşamayız çünkü köprü çok dar kirpiyi oradan nasıl çekebiliriz diye sorulur. Ve fikirler uygulanır. Karşıya geçilir başka gördüğünüz hayvan var mı? diye sorulur yer beğenilir ve sofra kurulur. Getirilen yemekler yenir. Sınıfa geri dönülür.

Değerlendirme: Oynadığımız oyunda en beğendiğimiz anı heykel olup gösterelim denir herkes aynı anda heykel olur ve tek tek ne heykeli oldukları sorulur.

Yaş grubu: 3 yaş
Süre: 15 dk.
Çalışmanın adı: Yolculuk
Materyal: bilet

Kazanımlar:
1. Problem çözebilme becerisini geliştirme
2. Hayal gücünü geliştirme

Isınma: Lider yolculuğa çıkacağız hadi bavulumuzu hazırlayalım der bavul hazırlanır. Hadi evimizin kapısını da kitleyelim denir.

Asıl çalışma: Lider biletçi rolünde çocukların dikkatini çeker çocukları sıraya sokar nereye gideceksiniz diye sorup biletlerini verir otobüse binmelerini söyler. Tüm yolcular bindikten sonra lider görevli olarak gelir ve biletleri kontrol eder fotoğraf makinesi dağıtır içecek ne istersiniz diye sorar isteklerine göre dağıtır. Yola çıkılır lider şimdi ormandan geçiyoruz denir. Çevremizde çeşitli hayvanlar var gördüğünüz hayvanların resimlerini çekebilirsiniz der. Sonra lider sayın yolcularımız yola büyük bir ağaç devrilmiş devam edemiyoruz haydi otobüsten inip bir bakalım der. Otobüsten inerler ve lider çocuklara bunu nasıl kaldırabiliriz buradan diye sorar. Önerileri uygularlar ve tekrar otobüse binip yola devam edilir. Lider yolcuları istedikleri yerde indirir.

Değerlendirme: Yolculukta gördüğünüz hayvanlarında içinde olduğu bir resim çizelim denir.
alıntı