Aylıkla Ödüllendirilecek Yönetici Ve Öğretmenler | Eğitimin Yeni Yüzü | Egitimciyim.Net

Aylıkla Ödüllendirilecek Yönetici Ve Öğretmenler

• Konbuyu başlatan feyza05
  • Başlangıç tarihi
F

feyza05

Ziyaretçi
Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne Bağlı Okullarda Görevli Yönetici Ve Öğretmenlerden 2009 Mali Yılında Aylıkla Ödüllendirileceklere Ait İl Kontenjanları Sayısı Açıklandı.
2009 Mali Yılında Kontenjanlar T.c. Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Sayı :b.08.0.0gm.0.09.02.03.910.01/2372 09/03/2009 Konu : 2009 Mali Yılında Aylıkla Ödüllendirilecek Yönetici Ve Öğretmenler .................. Valililiğine (il Millî Eğitim Müdürlüğü) Aylıkla Ödüllendirilecek Yönetici Ve Öğretmenlerin İş Ve İşlemlerinin Zamanında Yapılabilmesi İçin İller, Seçtikleri Adayların İsimlerini Yazımız Ekindeki Ek-l Çizelgeye Eksiksiz Ve Tam Olarak Doldurulup Ve Onayladıktan Sonra En Geç 10/07/2009 Cuma Günü Mesai Bitimine Kadar Ogm_personel@meb.gov.tr Adresinde Olacak Ģekilde Göndereceklerdir. Ödüllendirilecek Adayların Teklifleri Yapılırken; 1. Bir Önceki Yıl Olumsuz Sicil Almamış Ve Aylıkla Ödül Teklif Edilen Yıl İçerisinde Aylıktan Kesme Veya Maaş Kesimi Cezası Dahil Daha Ağır Bir Disiplin Cezası Almamış Olması, Son Üç Yıllık Sicil Not Ortalamaları İyi Veya Çok İyi Olanlardan Aylıkla Ödüllendirilecek Yönetici Ve Öğretmenlerin Durumları, İlgi (a) Yönerge Esaslarına Göre Değerlendirilmesi Uygun Görülen Adayların Puan Sırasına Göre Yazımız Ekindeki Çizelgeye İşlenmesi Ve Bu Çizelgelerin Değerlendirme Komisyonunca İmzalanması, 2. İlgililerin Varsa Yönetim Görevleri İle İdareciler Dahil BranĢlarının, T.c. Kimlik Numaralarının Ve Ek Çizelgenin 9 Uncu Sütununda Belirtilen Son Üç Yılık Sicil Notları İle Ortalamalarının Yazılması, 3. Son Üç Yılını Halen Görevli Bulundukları Okulda Geçirmeyenlerin Son Üç Yıla Ait Görev Yerlerinin Yazılması, 4. Asil Olarak Belirlenenler Haricinde Ayrıca, Ek Çizelgedeki Yedekler Bölümüne; \\\\\\\"yedekler\\\\\\\" Başlığı Altında Ve Puan Sırasına Göre İllere Verilen Kontenjanın % 5\\\\\\\'i Kadar Yedeklerin, İlgi (a) Yönergeye Göre Belirlenerek Çizelgeye Yazılması, 5. Adaylık, Askerlik, Aylıksız İzin, Açıktan Atama Vb. Sebeplerle Son Üç Yıllık Sicil Notu Bulunmayanların Teklif Edilmemesi, 6. İlgi (e) Genelgeye Göre, Daha Önceki Yıllarda Aylıkla Ödüllendirilenlerin Aynı Nitelik Ve Özellikteki ÇalıĢmaları Esas Alınarak, Yeniden Aylıkla Ödüllendirme Teklifinde Bulunulmamasında Gerekli Hassasiyetin Gösterilmesi, 7. Genel Müdürlüğümüze Bağlı Okullarda Görevli Olmakla Beraber Bu Okullardaki Rehber Öğretmenlerin İĢlemleri, Özel Eğitim Rehberlik Ve Danışma Hizmetleri Genel Müdürlüğü Tarafından Yürütüldüğünden, İlgililere Ait Tekliflerin Dairemize Değil İlgili Birime Yapılması, 8. 2007-2008 Öğretim Yılında Uluslar Arası YarıĢmalarda Dereceye Giren Öğrencilerin Dereceye Girmesinde Üstün Gayret Gösteren Ve Genel Müdürlüğümüze Bağlı Okullarda Görev Yapan Yönetici Ve Öğretmenlerden İlgi (e) Yönerge Hükümleri Doğrultusunda Aylıkla Ödüllendirilmeleri Valiliğinizce De Uygun Görülenlerin İlinize Verilen Kontenjan Sayısı İçerisinde Değerlendirilerek Tekliflerinin Yapılması Ve Yazımız Eki Listenin Açıklamalar Kısmında Belirtilmesi 9. Çizelgeler DıĢında Değerlendirme Formu, Onay Vb. Evrakın Gönderilmemesi, 10. Aylıkla Ödüllendirilmesi Uygun Görülen Ancak Soruşturması Devam Eden Yönetici Ve Öğretmenlerin Teklif Edilmemesi, 11. İlgililerin Adı-soyadı, Görev Yeri Ve Unvanlarının Eksiksiz Ve Tam Olarak Bildirilmesi, Gerekmektedir. Ayrıca, Ayrılan Kontenjanlar Kullanılırken, İlgililerin Kadrosunun Bulunduğu Yer Dışında Geçici Görev Yapanlardan Görev Yaptığı Birimce Aylıkla Ödüllendirilmesi Uygun Görülenlerin Teklifleri; Personelin Asıl Kadrosunun Bulunduğu Okul Veya Kurumun Bağlı Olduğu Birime Bildirilecek, İlgili Birimlerce Değerlendirme Yapılırken Bunların Durumu Da Dikkate Alınacaktır. Bakanlığımız Merkezinde Tutulan Bir Kısım Personelin Sicil Dosyalarının Valiliklere Devredilmesi Nedeniyle Aylıkla Ödüllendirilmesi Teklif Edilen Yönetici Ve Öğretmenlere Ait Her Türlü Bilgilerden Valilikler Sorumlu Olacaktır. Aylıkla Ödüllendirme Tekliflerinin Yukarıdaki Açıklamalarımız Doğrultusunda Yapılması, Konuya Gerekli Hassasiyetin Gösterilmesi, İnceleme Ve Değerlendirmelerin Gecikmeye Meydan Verilmeden Ek-l Çizelgeye Uygun Olarak Doldurulup Tasdik Edildikten Sonra Yukarıda Belirtilen Mail Adresine Gönderilmesi Gerekmektedir. Bilgilerini Ve Gereğini Önemle Rica Ederim. ---****--- Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne Bağlı Okullarda Görevli Yönetici Ve Öğretmenlerden 2009 Mali Yılında Aylıkla Ödüllendirileceklere Ait İl Kontenjanları Sayısı Açıklandı. İllerimiz Ekte Yer Alan Çizelgeleri Doldurduktan Sonra Ogm_personel@meb.gov.tr Adresine Excell Belgesi Olarak Göndereceklerdir. Konuyla İlgili Resmi Yazı İçin Tıklayınız. İller Tarafından Doldurulacak Çizelge İçin Tıklayınız. Ek 2 Belgesi İçin Tıklayınız. İlgi: A) 26/12/1989 Tarihli Ve 2302 Sayılı Tebliğler Dergisinde Yayımlanan \"millî Eğitim Bakanlığı Personelinin Aylıkla Ödüllendirilmesi Hakkında Yönerge", B) Millî Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü\\\\\\\'nün 06/12/1989 Tarihli Ve 201.32 Mev.dai. BĢk.ym. ġb.89/3317-199395 Sayılı Makam Onayı, C) Millî Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü\\\\\\\'nün 06/12/1989 Tarihli Ve 20132 Mev.dai.bĢk.ym. ġb.89/3352-200192 Sayılı Yazısı, D) 28/06/1994 Tarihli Ve B.08.0.pgm.0.23.01.02.4-94/1617-83281 (1994/42) Sayılı Genelgesi, E) Nisan 2008 Tarih Ve 2607 Sayılı Tebliğler Dergisinde Yayımlanan "uluslar Arası Yarışmalarda Dereceye Giren Öğrencilerin Ödüllendirilmesi Hakkında Yönerge" Bakanlığımıza Bağlı Kurumlarda Çalışan Personelden Olağanüstü Gayret Ve Çalışmaları Sonucunda Emsallerine Göre Başarılı Görev Yapanların Aylıkla Ödüllendirilmelerine Dair Usul Ve Esasları Düzenleyen İlgi (a) Yönerge, İlgi (b) Makam Onayı İle Yürürlüğe Konulmuş, İlgi (c) Yazı Ekinde Valiliklere Gönderilmiş Ve İlgi (d) Genelge İle De Gerekli Açıklamalar Yapılmıştır. Genel Müdürlüğümüze Bağlı Genel Liseler, Fen Liseleri, Anadolu Liseleri, Güzel Sanatlar Ve Spor Liseleri İle Sosyal Bilimler Liselerinde Görevli Yönetici Ve Öğretmenlerden 2009 Mali Yılı İçinde Aylıkla Ödüllendirilebilecekler İçin İlinize Verilen Kontenjan Sayısı Ek-2 Listede Belirtilmiştir.
http://www.memurhaberleri.net/haber_detay.asp?haberıd=1324