Demokrasiye Vurulan Darbenin Metni | Eğitimin Yeni Yüzü | Egitimciyim.Net

Demokrasiye Vurulan Darbenin Metni

okancan

Bilge Üye
Kayıtlı Üye
Tepki
0
382720090129024907600.jpg

ersin Çelik'in Haberi

eski Genelkurmay Başkanı ismail Hakkı Karadayı'nın Cumhurbaşkanlığı Seçim Sürecinde Anavatan Partisi Genel Başkanı erkan Mumcu’ya Yaptığı Baskıyı Anlattığı Esrarengiz Ses Kaydı Gündeme Bomba Gibi Düştü.

destek İstedikleri Mumcu'ya Küfür

tuncay Güney’in 2001’de Verdiği İfadede Ergenekon’un Beyin Takımı Dediği encümen-i Daniş’le Adı Gündeme Gelen karadayı Yanındaki Şahıslara erken Mumcu’ya Nasıl Baskı Yaptığını Ve sabih Kanadoğlu İle Nasıl Bir Koordine İçinde Olduklarını Anlatıyor.

ses Kaydında, Seçimlerden Ak Parti'nin Çıkması Halinde Tsk'nın darbe Yapması Gerektiği Vurgulanıyor. Karadayı, Baskıları Sonucunda, Mumcu’nun Kendisine, Cumhurbaşkanını Halkın Seçmesinden Yana Olduğunu Aktardığını Anlatırken, Mumcu’ya P...v.nk Diye Küfür Ediyor.

soylu Gündeme Taşımıştı

demokrat Parti Genel Başkanı Süleyman Soylu, 367 Krizinin Patlak Verdiği Cumhurbaşkanlığı Seçiminde Erkan Mumcu'nun Meclis'e Girmemesini, Askerlerin Baskısına Bağlamış, Mumcu İse Bu İddiaları Şiddetle Reddetmişti.

işte O Ses Kaydında Geçen Konuşmaların Tam Metni:

“girme” Dedim, Girmedi! “cumhurbaşkanı'nın Halk Tarafından Seçilmesi İçin 376'yi Bulamazlarsa Bu İş Bitiyor. Mumcu Zaten Teklifi Yapan P....... Kendisi. Ben Şeye Girmek Dedim Cumhurbaşkanlığı Seçimine. 'kesinlikle Girme' Dedim. Girmedi. O Olmadı. O Girseydi Seçiliyordu. Abdullah Gül Olmadı Gaye Oydu. Abdullah Gül Olmayınca Seçime Gidecekti.

akp Üzerine Atladı Fakat Bu Bana Şeyi Söyledi. Cumhurbaşkanının Halk Tarafından Seçilmesini İstiyorum Dedi. Bu Dedi Sakıncalı Hüseyin Bey Dedi. Bu P........ Yok Efendim Dedi Israr Etti. Bize Hava Yapmak İçin Bunu Teklif Etti Akp'de Üzerine Atladı. 367'yi Bulamazlarsa Katakulliye Gidiyor.

chp’en Geçenleri Aradım ben Bir İki Kişiye Daha Telefon Ettim. 'sakın Girmeyin' Diye. İşte Bazı Bir İki Milletvekiline, Halk Partiden Oraya Geçmiş Olanlar. Şimdi Adam Diyor Ki; 'efendim Bizim Başkan' Diyor Tabi Bu Teklifi Yapan Bizim Başkan Diyor. Mumcu İçin.

eski Bakanlara Da Söyledim Bu Diyor Gireceğine Göre 'yani Bizim De Kesinlikle Girmemiz Lazım', İşte Anladığım Kadarıyla Girin Demiş Ki Onu Açık Söylemiyor Falan. Eee ‘gir Kardeşim Dedim Gir Şey Ver Çekimser Ver. Gir Ve Çekimser Ver.’ Ondan Sonra Dedim Ki ‘birkaç Arkadaşa Daha Söyle’, Düşünecek Onu İşte Ben Bir İki Eski Bakanlardan Bir İkisine Söyledim Onlar Da Bir İki Milletvekiline Söyleyecekler Bakalım İşte.

kanadoğlu’na Teşekkür Ettim Teşekkür Ettim Sabih Kanadoğlu'na, Gece Konuştuk 45 Dakika Kadar, Ne Olacak Dedim. 'valla Kötü İstikamete Gidiyorlar' Dedi. 'ancak' Dedi 'bazı Şeyler Olabilir. Bunlar Hatalar Yapabilirler' Şimdi Diyor. Cumhurbaşkanı Bunu Veto Etmeye Hakkı Yok. Ancak Referanduma Gönderme Durumu Var. Referanduma Gönderiyorum Deyince 120 Gün Sonra Referandum. Fakat Şimdi Bunlar Kanun Çıkaracakmış. Bunu Söyledim Ondan Sonra 'biliyorum' Dedi Bu Sıkıntılar Var Ama Bazı Şeyler De Var.

tsk'nın Halletmesi Lazım Genelkurmay'ın Düşünmesi Lazım. Bu İşi Bir Tek Şey Silahlı Kuvvetler Temizler Artık. Eğer Şu Seçimlerden De Başarılı Olunmazsa Silahlı Kuvvetler'in Bunu Halletmesi Lazım.

bunu Asker Temizler Bunlar Yani Cumhurbaşkanlığına Kadar Kendi Adamlarından Biri Gelir Genel Seçimde De Böyle Ekseriyetle Başa Geçerlerse Bunu Asker Temizler

haber7

Üst Alt