Haydi Bul Yüreğini | Eğitimin Yeni Yüzü | Egitimciyim.Net

Haydi Bul Yüreğini

• Konbuyu başlatan cendere
  • Başlangıç tarihi
C

cendere

Ziyaretçi
Duymuyor Musun Sesini? Ssssst..... Sessiz Ol Biraz. Kulak Ver. Hala Yok Mu? O Zaman Önce Yerini Bulmalısın. Hayır,ben Yardım Edemem, Sen Bulmalısın; Ama, Tarif Edebilirim. Önce Tüm Düşüncelerinden Sıyrıl. Kendini Sadece Bu İşe Odakla. Kapat Gözlerini. Bu Arayışta Gözlerin Yardımcı Olamaz Sana.

elini Göğsünün Üzerine Koy. Biraz Bekle, Sakince Nefes Al, Heyecanlanma. Simdi Elini Yavaşça Sol Tarafına Götür. Hayır,aşağı Doğru Değil, Daha Yukarıda. Sol Koluna Doğru. Evet, İyi Gidiyorsun, Parmaklarının Altında Hisset. Bir Değişiklik Var Mi? Elinin Altında Bir Şeyin Attığını Hissediyor Musun? Yanlış Yerde Olmalısın O Zaman. Çok Mu Yukarılara Çıktın Yoksa? Biraz Aşağı İndir Elini. Avucunu Tam Olarak Aç. İyice Yasla Göğsüne. Ya Şimdi? Çok Hafif Bişey Hissettin Demek. Bu Güzel, Doğru Yolda İlerliyoruz O Zaman.

kapalı Değil Mi Hala Gözlerin? Simdi Parmakların Koltuk Altına Doğru İlerlesin. Evet, Avucunun Altında Duruyor Olmalı. Atışını Hissediyorsun Simdi. "neden Şimdiye Kadar Bulamadım " Diye Hayıflanma, Geçmiş Geçmişte Kaldı. Sen Bundan Sonrasına Bak Artık.
buldun Ya Yüreğini, Bundan Böyle Hayattaki En İyi Rehberin O Olacak. Sesini Dinlersen Ve Kaybetmezsen Onu, Sana Hep Doğru Yolu Gösterecek. Evet, Bazen Yanılıyor, Bazen Gittiği Yolda Tökezliyor; Ama, Olsun. Sen Yine De Dinle Yüreğinin Sesini. Bugüne Kadar Başka Şeyleri Dinledin De Ne Oldu? Hangisi Mutlu Etti Seni? Mutlu Etseydi Arıyor Olur Muydun Bugün Yüreğini?

hayat, Yürekte Başlıyor Ve Diğer Bütün Duygular Yürekte Can Buluyor. Yüreğinle Konuşursan Eğer, Yüreğinle Görmeyi, Yüreğinle Duymayı Öğrenirsen Senden Daha Mutlusu Olmayacak Dünyada. Bir İnsanı Sevmenin, Aşkla Bağlanmanın Hazzını Yaşayacaksın. Bundan Daha Müthiş Ne Olabilir Ki?

iyi Bak Yüreğine, Oraya Sadece Senin İzin Verdiklerin Girsin. Hoyrattır Bazıları, Kendi Yürekleriyle Yapamadıklarını Senin Yüreğinle Yapmaya Kalkarlar. Kullanırlar. Bu Yüzden İyi Korumalısın. Darbelere Karşı Güçlendirmelisin Onu. Unutma, Narindir Yürek, Çabuk Kırılır, Başkalarının Yüreklerinin De Çabuk Kırılacağını Bilmelisin, Kırmamalısın. Ve Bir Gün, O Yüreğin Gerçek Sahibini Bulduğunda Ona Tertemiz, Saf, Duru Ve Sevgi Dolu Bir Yürek Sunmalısın.... Alıntıdır