Meb Sınav Teknolojisi Altyapısını Yenileyecek | Eğitimin Yeni Yüzü | Egitimciyim.Net

Meb Sınav Teknolojisi Altyapısını Yenileyecek

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
Milli Eğitim Bakanlığı (meb), Geçen Yıl Son Kez Yapılan Sbs Sınav Sonuçlarındaki Yanlış Hesaplama Nedeniyle Sınav Teknolojisini Yenileme Kararı Aldı. Sınavdan Kaynaklanın Hatanın Ardından Müsteşar Yusuf Tekin Ve Genel Müdürü Mustafa Koç İle Değerlendirme Yapan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "kişilerle Uğraşmamalıyız. Sorunu Temelden Çözmeliyiz. Teknolojimiz Ya Da İnsan Kaynağımız Eksikse Bunu Gidermeliyiz" Talimatını Verdi. Bunun Üzerine Yeni Optik Okuyucu Alınmasına Karar Verildi.

hata Teknolojik Eksiklikten

meb Yenilik Ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (yeğitek) Genel Müdürü Mustafa Koç, Yeni Optik Okuyucu Siparişi Verdiklerini Ve Yeni Kurulacak Teknoloji İle İnsandan Kaynaklı Hataları En Aza İndireceklerini Açıkladı. Sbs'de Yapılan Hatanın Teknolojik Alt Yapıdaki Eksikliklerden Olduğunu Kabul Eden Koç, ""2013'te Yapılan Hata Teknik Yetersizlikten Kaynaklı Bir Hataydı. Biz Hatalardan Ders Çıkartıyoruz. İdari Yapı Ve Teknik Alt Yapının Üzerine Duruyoruz. Soru Aşamasından Nakliyesinden, Tekrar Değerlendirmesine Kadar Hem İdare Hem Teknik Tedbirler Alıyoruz. Bu Yönde Tüm Alt Yapıyı Değiştirecek Girişimlerimiz Var" Diye Konuştu. Meb Yetkilileri Sadece Sınav Teknolojilerine Değil Bu Teknolojiyi Kullanabilecek İnsan Kaynaklarını Da Yenileyeceklerini Bildirdi. Bu Bağlamda Meb, Tübitak Ve Ösym'den De Bilgi Teknolojisi Uzmanlarını Transfere Hazırlanıyor. Meb, Bugüne Kadar Sınavlarda Ösym'nin Optik Okuyucularını Kullanıyordu Yeni Optik Okuyucuların Alınmasıyla Sınav Sonuçlarının Geç Açıklanma Sorunu Ortadan Kalkacak.

Üst Alt