MEB Yönetici Atama Yönetmeliği Başbakanlıkta! | Eğitimin Yeni Yüzü | Egitimciyim.Net

MEB Yönetici Atama Yönetmeliği Başbakanlıkta!

akın

Tecrübeli Üye
Kayıtlı Üye
Tepki
0
Uzun süredir eğitim camiasının gündemini oluşturan "MEB Yönetici Atama Yönetmeliği" Çıkmak Üzere! Milli Eğitim Bakanlığınca hazırlanan yönetmelik son şekli verilerek Başbakanlığa sunuldu. Başbakanlıkta fazla beklemeden HAFTA İÇİNDE çıkması bekleniyor.

Bilindiği gibi 13.4.2007 günlü, 26492 sayılı Resmi Gazete`de yayımlanarak yürürlüğe giren Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Atama Yönetmeliği Danıştay tarafından iptal edilmişti. İptal kararına Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Danıştay`a itiraz etmişti. Danıştay Üst Kurulu konuyu Danıştay 2. Dairesine tekrar göndermiş, gerekçeli karar istemişti. Geçtiğimiz günlerde Danıştay 2. Dairesi 26 sayfalık bir gerekçeli karar yayınlamıştı. Milli Eğitim Bakanlığı da bu gelişmeler üzerine, yönetmeliğe son şekli vererek Başbakanlığa gönderdi.

ceyhan nehri

Kayıtlı Üye
Tepki
0
yönetmanlik başbakanlıkta ise içeriği ile ilgili bilgisi olan yok mu. bu kadar gizli olmasının anlamı ne acaba . yönetmenlik önceden açıklansada kamu oyunda tartışılsa daha sağlıklı olmaz mı

G

GÖRKEM

Ziyaretçi
yeni yönetici atama yönetmelği başbakanlıkta demişsiniz. bu HAFTA MI HAFTAYA MI ÇIKACAK. KESİN Mİ DUYUM MU?

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
Sayın hocam muhtemelen yarın yada önümüzdeki hafta başlarında yönetmelik yayımlanacak bilgisini aldım saygılarımla...

serkan80

Kayıtlı Üye
Tepki
0
iyi günler bu aldığınız bilgi kesin mi
detaylar hakkında bilgi verir misiniz?

akın

Tecrübeli Üye
Kayıtlı Üye
Tepki
0
hocam bu bır duyum kesınlığı acıkcası tartısılır

serkan80

Kayıtlı Üye
Tepki
0
iyi günler mehmet hocam yönetmelik hakkında bilgi yok mu?

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
serkan hocam açıkcası tam bır muamma.bu noktada artık pek yorum yapmak doğru değil.heran hersey olabılır:=)

ayazar65

Kayıtlı Üye
Tepki
0
danıştay idari dava dairelerinin 2007/625 ve meb itiraz edip danıştay 2.dairesini verdiği 2007/2076 sayılı kararına  dsnıştsy idari dava dairelerinin 2007/740 sayılı kesin kararları açıklanmadan ve yargı süreci tamamlanmadan yönetmelik mönetmelik yayınşlanmaz arkadaşlar...

ayazar65

Kayıtlı Üye
Tepki
0
Hiç yalan yanlış duyum veya haberlerle birilerinin bazı stelerde reklam yapılmasına alet olmayalım.yönetmelik 2007/2076 sayılı kararın kesin kararı 2007/740 ve 2007/1114 sayılı kararın kesin kararı 2007/625 kararlar yayınlanmadan çıkmazzzzz.

G

GÖRKEM

Ziyaretçi
Mehmet hocam, siz bu bilgileri nereden alıyorsunuz. Haftaya çıkacak veya başbakanlıkta.
Bu hafta da geçti. Bu yönetmelik ildışı tayinler açılana kadar çıkar inşallah.
Net bir şey yok mu? ya.

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
değerlı hocam açıklamada da belırttığım gıbı bu bır duyum ve de basbakanlıktan aldığımız bılgıler bunlar.ama kesınlığı elbette tartısılır

mendual

Kayıtlı Üye
Tepki
0
Bugün bulunduğum ildeki valilikten önümüzdeki haftayı beklemem gerektiği söylendi

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
hocam açıkcası her an olabılır tarıh vermek bıraz zor artık

Üst Alt