MEB’den Yüz Yüze Eğitim Uygulamaları Konusunda Resmi Yazı | Eğitimin Yeni Yüzü | Egitimciyim.Net

MEB’den Yüz Yüze Eğitim Uygulamaları Konusunda Resmi Yazı

xokulx

Bilge Üye
Kayıtlı Üye
Tepki
0
Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü yüz yüze eğitim uygulamaları konusunda resmi yazı yayımladı...

Resmi yazıda; 2020 – 2021 eğitim öğretim yılının ikinci döneminde yüz yüze eğitim yapılacak okullara ve sınıf düzeylerine ilişkin açıklamalar ilgi (d) yazı ile belirtilmiştir. Buna göre; 15 Şubat 2021 tarihi itibarıyla yüz yüze ve uzaktan eğitim faaliyetleri başlamıştır.

Ancak ülke genelinde salgına yönelik vaka yoğunluğunun iller bazında farklılık seyretmesi nedeniyle 1 Mart 2021 tarihinde gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı'nda yüz yüze eğitime başlayacak okul ve sınıf seviyelerine ilişkin kararlar alınmış olup kamuoyuyla paylaşılmıştır.

Buna göre Sağlık Bakanlığı tarafından salgındaki durumuna göre düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli olarak belirlenen illerde yüz yüze ve uzaktan eğitim uygulamaları ilgi (a) Yönetmeliğin Ek-2 inci maddesi hükmü gereği tüm resmî ve özel okul öncesi eğitim ve ilköğretim kurumlarında aşağıdaki esaslar çerçevesinde yürütülecektir.

Resmi Yazıyı ekten idirebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• Orta-retim-Kurumlar-nda-Y-z-Y-ze-E-itim-ve-S-nav-Uygulamalar-02-03-2021--1614714524699000.rar
    134.1 KB · Görüntüleme: 1
Üst Alt