Norm Kadro Uygulaması | Eğitimin Yeni Yüzü | Egitimciyim.Net

Norm Kadro Uygulaması

hakan07

Kayıtlı Üye
Tepki
0
Merhaba Hocam.
ben İki Yıl Önce Bir Anadolu Lisesine Sınavla Atandım. Okulun 3 Normu Vardı Bende 3. Norm Olarak Atandım. Aradan Bir Kaç Ay Geçtikten Sonra  Aynı Branştan Öğretmen Arkadaş Anadolu Lisesine Sınavsız Atandığı İçin(2005 Nolu Genelgeye Göre) Ataması İptal Edildi Ve İr Düz Liseye Verildi. Biz Okulda Aynı Branştan İki Kişi Kaldık. Normlar Tekrar Güncellendi Okulun Normu 4" E Çıktı( 3 Kişi Rahat Dersleri Doldurabilecekken Ve Ataması İptal Edilen Arkadaş Meb'i Mahkemeye Vermişken Sonucunu Beklemeden 2005 Mağdurlarının Telafisi İçin ) Acilen Sınavla  Bir Atama Daha Yaptılar. Ve  2 Öğretmen Daha Atadılar.bu Arada Ataması İptal Edilen Arkadaşta Okula Geri Döndü Ve Bir Anda 5 Öğretmen Olduk. Hizmet Puanı En Düşük Olan Benim.

ilk Sorum:
bu Durumda Norm Fazlası Ben Mi Olurum?
eğer Meb Beni Gösterirse Mahkemeye Versem Kazanabilirmiyim? Çünkü Norm Fazlası Olmam Tamamen Meb'in Yanlış Uygulamalarında Kaynaklanıyor.
ikinci Sorum:birkaç Hafta Önce Okullar Norm Güncellemesi Yaptılar. Ben Bu Yaz Döneminde Okuluma Dilekçe Verip Bakanlıktan İlerde Yaşayacağım Mağduriyetten Dolayı Normu Boş Olan Bir Okula İller Arası Tayin İsteminde Bulunabilir Miyim? (tayin Dönemi Dışında)
vereceğiniz Cevaplar İçin Simdiden Teşekkürler, İyi Çalışmalar.

Benzer konular

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
Değerli Hocam Norm Kadroda Hizmet Puanı Az Olan Her Zaman Norm Fazlası Duruma Düşmekte.bununla İlgili Mahkeme Kararları Bulunmakta.
okul Konusunda İse Başvurunuzu Yapınız Mahkemeye Verseniz De İleride Durumu İfade Ettiğinizi Belgelendırı Bu Durum.ama Bence Bu Konuda Acele Etmeyın Cunku Anadolu Liseiserınde Bu Yaz Cok Değişiklık Olacak Dıye Beklemekteyım

hakan07

Kayıtlı Üye
Tepki
0
İlginiz İçin Teşekkürler Hocam.

benim Şu An Asıl Düşüncem Bu Dezavantajlı Durumdan Faydalanmak. Ve Tayin Dönemi Dışında Normu Açık Olan İstediğim Bir Okula Tayin İstemek. Çalıştığım İl Antalya Merkez Türkiye'de En Çok Tayin İstenilen Yer. Branşımda İse, İl Merkezinde Çok Fazlalık Var. İstediğim Yer İse Daha Az Tercih Edilen Bir Yer.

normla İlgili Genelgelerde Öğretmen İstediği Takdirde Önce Eğitim Bölgesi, Branşında İhtiyaç Yoksa İlçe Ve İl Ve İllerarası Tayin İsteyebilir Diye Bir Açıklama Var. Ben De Bu Genelgeye Dayanarak Tayin İstemeyi Düşünüyorum.
sizce Tayin İsteğimi Dikkate Alırlar Mı?
müracaat Dilekçemi Okul Müdürlüğüne  Verirken Dilekçem Personel İşleri Genel Müdürlüğüne Mi ? Yazılması Gerekir.

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
Hocam Çok Haklısınız.siz Okula Personel Dıye Yazamazsınız.sadece O Bulmus Olduğunuz Hukmu İlave Eder Ve Dırek Ve Sadece Okul Müdürlüğünü Yazabılırsınız

hakan07

Kayıtlı Üye
Tepki
0
Cevapsız Bırakmadığınız İçin Teşekkürler Hocam.

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
Açıkcası Tatilde Olduğum İçin Çok  Fazlada Ilgılenemedım Hocam Kusura Bakmayın

Üst Alt