2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Ortak Yazılı Sınav Tarihleri Belli Oldu!... İşte D | Eğitimin Yeni Yüzü | Egitimciyim.Net

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Ortak Yazılı Sınav Tarihleri Belli Oldu!... İşte D

xokulx

Bilge Üye
Kayıtlı Üye
Tepki
0
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan duyuruyla, 6. sınıf öğrencileri için Türkçe ve matematik dersleri ile 9. sınıf öğrencileri için Türk dili ve edebiyatı ile matematik dersleri için ortak yazılı sınav tarihleri belirlendi.Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme ve Değerlendirme Yönetmeliği'ne göre düzenlenen bu sınavlar, öğrencilerin akademik performanslarını değerlendirmek amacıyla gerçekleştirilecek.

Ölçme ve Değerlendirme Yönetmeliği'nin ilgili maddelerine göre, her eğitim öğretim yılı başında hangi sınıf düzeyinde ve hangi derslerden ortak yazılı sınavların yapılacağı öğretim yılı başında ilan edilirken, il/ilçe genelinde yapılacak sınavlar ise İlçe Milli Eğitim Müdürleri Kurulu tarafından belirleniyor.

2023-2024 eğitim öğretim yılının 1. dönemi için belirlenen ortak yazılı sınav tarihleri şu şekildedir:

sınıf Türkçe ve matematik dersleri için 26 Aralık 2023 Salı günü,
sınıf Türk dili ve edebiyatı ile matematik dersleri için 27 Aralık 2023 Çarşamba günü.

Üst Alt