eğitim-öğretim ödemeği(kırtasiye parası)

nsk

Kayıtlı Üye
Tepki
0
eylül ayında rapor veya heyet raporu alan bir öğretmen,eğitim-öğretim ödeneği alabilir mi?herkese saygılar

Benzer konular

B

bilge_66

Ziyaretçi
sayın hocam ne kadar rapor alacağınızı yazmamışsınız ama sanırım çok uzun süre rapor almayı düşünmüyorsunuzdur sanırım (20 mü? ) :) rapor almak eğitim ödeneğini almaya engel değil,
yalnız ücretsiz izin durumunda dönem başında ilk 3 ayda ücretsiz izin alırsanız , eğer ödeneği almışsanız geri iade edersiniz, kasım 15 ten sonra ücretsiz izin alırsanız iade etmezsiniz, kasım 15 ten önce de ücretsiz izinden dönerseniz yine ödeneği alırsınız.bir arkadaşımın başına geldiği için biliyorum,

Raporu uzun almanızı tavsiye etmem :=)

F

feyza05

Ziyaretçi
bilge_66' Alıntı:
sayın hocam ne kadar rapor alacağınızı yazmamışsınız ama sanırım çok uzun süre rapor almayı düşünmüyorsunuzdur sanırım (20 mü? ) :) rapor almak eğitim ödeneğini almaya engel değil,
yalnız ücretsiz izin durumunda dönem başında ilk 3 ayda ücretsiz izin alırsanız , eğer ödeneği almışsanız geri iade edersiniz, kasım 15 ten sonra ücretsiz izin alırsanız iade etmezsiniz, kasım 15 ten önce de ücretsiz izinden dönerseniz yine ödeneği alırsınız.bir arkadaşımın başına geldiği için biliyorum,

hocam  bir yazı okumuştum doğruluğunu bilmiyorum, yazıda şöyle diyordu; öğretmen göreve yarı dönemde de başlasa eğitim öğretim ödeneği alır. ( sanırım mart ayında okudum bu yazıyı)

B

bilge_66

Ziyaretçi
kasım 15 ten sonra alamaz , ilk 3 ay içinde alabilir biliyorum, tabi ki öğretmen arkadaşlarımın madur olmasını istemem, ben de almasını isterim :=)

F

feyza05

Ziyaretçi
ben göreve 7 ekimde başlamıştım sanırım yeni başladığım için verilmemişti, öyle hatırlıyorum...

B

bilge_66

Ziyaretçi
aslında alabilirdiniz biraz uğraşmanız gerekti galiba ..

F

feyza05

Ziyaretçi
belki de haklısınız ama geçti artık geçti:)) canım sağolsun değil mi? :))

B

bilge_66

Ziyaretçi
evet canınız sağolsun da  alsanız da iyi olurdu :=)

F

feyza05

Ziyaretçi
ee tabi haklısınız fazla para göz çıkarmazdı :)))

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
değerli hocalarım konuyu kısaca aktarayım.normalde 1 eylulde gorevınızın basında bulunmazsanız(aylıksız izin vb)alamazsınız.sene içerisinde baslarsanız ancak ve ancak mahkeme kararı ile alabılırsınız.konu ıle ılgılı bır cok mahkeme kararı var.
ayrıca aşağıdaki linktede görüleceği gibi yıl içerisinde de baslayınca ödenebıleceğii gösteren bir yazı mevcut.çok işinize yarayacak.
http://www.egitimciyim.net/index.php?ind=downloads&op=entry_view&iden=102

F

feyza05

Ziyaretçi
teşekkürler Mehmet Bey...

bayrahmi

Kayıtlı Üye
Tepki
0
Eşim şu an itibariyle (02.09.2008) yasal ücretli doğum izninde...15 ekim gibi doğum gerçekleşecek....Doğumdan sonrada kullanmadığı bir haftayla beraber 9 hafta daha ücretli doğum iznini kulllanacak....22 aralık 2008 gibi de ücretsiz izin hakkını kullanacak...Bu durumda eşim eğitim ödeneğini alabilirmi...okul yönetimine doğum izninden sonra ücretsiz izin kullanacağımızı söyledik...eğerki alabilirse okul yönetimi vermediği halde hangi yasal dayanaklarla okul yönetimine itiraz edebiliriz...şimdiden teşekkürler...

F

feyza05

Ziyaretçi
mrb sorunuz ile ilgili şu linke bakmanızı tavsiye ederim.

http://www.egitimciyim.net/index.php?ind=downloads&op=entry_view&iden=102

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
hocam feyza hocam onceden bu konuda verdığımız cvp guzel tespit etmiş.senen başında yanı en gec 30 eylulden sonra goreve baslandığında bu ödenek verilmemeke maalesef.ancak http://www.egitimciyim.net/index.php?ind=downloads&op=entry_view&iden=102
bu linkteki dökümnanı da ekleyerek okulunuza dilekçe verın.eger olumsuz cevap alırsanız kı alacaksınız o zaman mahkemeye verin.en doğru yol bu:=))

bayrahmi

Kayıtlı Üye
Tepki
0
bilge_66' Alıntı:

hocam benim eşim aralık 22 gibi ücretsiz izin alacak...bu halde alabilirmi....bu tarihle ilgili herhangi bir yönetmelik varmı?

bayrahmi

Kayıtlı Üye
Tepki
0
feyza05 hocam bilge66 rumuzlu öğretmenimiz 15 kasımdan sonra ücretsiz izin alınırsa eğitim ödeneği alınır diye yazmış...bu 15 kasım tarihi ile ilgili herhangi bir yönetmelik yada karar mı var acaba?bu arada  mehmet hocam verdiğiniz link için teşekkürler

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
hocam 30 eylul e kadar gorevının başında olan herkes bu parayı alır.

bayrahmi

Kayıtlı Üye
Tepki
0
Mehmet' Alıntı:
hocam 30 eylul e kadar gorevının başında olan herkes bu parayı alır.

mehmet hocam...görevinin başında derken eşim şu an itibariyle ücretli doğum izninde...bu durumda olması bir sorun teşkil edermi

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
hocam ücretli doğum iznınde ise sorun yok hocam ben ücretsiz diye söylemiştım.

F

feyza05

Ziyaretçi
verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz sayın Mehmet Hocam...

Üst Alt