2021 Yılı MEB Yönetici Görevlendirmede Son Durum | Eğitimin Yeni Yüzü | Egitimciyim.Net

2021 Yılı MEB Yönetici Görevlendirmede Son Durum

xokulx

Bilge Üye
Kayıtlı Üye
Tepki
0
MEB geçmiş yıllarda Ocak ayında sınav yapacağını duyurur ve 1 ay kala kılavuz yayınlamakta idi. Lakin bu sene yönetmelik değişikliğinden dolayı bu durum değişti. Önce ÖSYM sınav tarihini açıkladı ama MEB den ses çıkmadı daha. Bunun nedeni ise yenilenecek Yönetici görevlendirme yönetmeliğinin gecikmesinden kaynaklanmakta. Edindiğimiz bilgilere göre yönetmelik kesinlikle yenilenecek. Ayrıca sınav tarihinin 14 Mart 2021 olduğu için yönetmelik gereği kılavuz en geç 14 Şubatta yayınlanması gerekiyor.

Süreci yakından takip ediyoruz. Bizi takip edin. Günlük olarak araştırma yapılıp sizlere aktaracağız.

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
Eğer ki değişme ihtimali olmasa idi bu güne kadar çoktan kılavuz yayınlanırdı.

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
Özellikle şunu da belşrtmek gerekir ki ücra yerlerde görev yapan bir kısım meslektaşlarımız tayin vesilesi olarak kullanmalarından dolayı görevlendirmelerden kısa bir süre sonra istifalar olmasının önüne geçmek için kıdem vs ek-1 ilavesi de yönetmeliğe eklenecek.

A

aybars_357

Ziyaretçi
Kesinlikle değişecek. Çünkü bu hali ile kıdeme önem verilmiyor.

xokulx

Bilge Üye
Kayıtlı Üye
Tepki
0
Arkadaşlar yönetmelik bu hafta içinde yayınlanacak bilgisi geldi. Hayırlı ve uğurlu olur inşallah.

xokulx

Bilge Üye
Kayıtlı Üye
Tepki
0
Mevzuat %50 olacak şekilde değişiklik olacak.

Takipte kalın. Ayrıntılar gelecek.

A

aybars_357

Ziyaretçi
Bazıları hala eski yönetmenliği istediği için çıksın istemiyor ama yeni yönetmelik yani kıdemi esas alan yönetmelik çıkacak.

Gokhan24

Kayıtlı Üye
Tepki
0
Hocalarım kesin yayımlanacak mı? Bakanlıktan mı bilgi aldınız.Bazilari değişmeyecek diyor kafamız çok karışık gerçekten..Zamanda daraldı zaten..Bu gece yayımlanır mı resmi gazetede...

A

aybars_357

Ziyaretçi
Hocam aşılması gereken engeller aşıldı. Yayınlanmasını bekliyoruz.

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
Soru ve cevaplarınızı üye olup buradan yazarsanız hızlı bir şekilde yanıtlayabiliriz arkadaşlar.

Gokhan24

Kayıtlı Üye
Tepki
0
inşallah bakalım hayırlısı olsun

mserifturan

Kayıtlı Üye
Tepki
0
4 yıl önce sınavla atandım. Müdür Başyardımcılığı mevcut yönetmelikte kaldırıldı +4 isteyemiyorum. Zaten mağdur olduk. Yönetmelik çıksa da önümüze baksak.

xokulx

Bilge Üye
Kayıtlı Üye
Tepki
0
Yıllar önce müdür başyrd kaldırılması nedeni ile mağdur edilen biri olarak sizi çok iyi anlıyorum hocam. Lakin yeni başyrd kadrolarının alınması maliye vizesine de bağlı. o yüzden pansiyon harici gelmesi zor görünüyor. Zaten atama yapılmamasına rağmen pansiyonlardaki normu meb in kaldırmamasının sebebi de budur. Eğer pansiyondaki kadroları da kaldırırsak geri alamayız mantığıdır. Çünkü normu kaldırmak kolaydır ama maliyeden almak çok zor. Sanırım eski müsteşarımızın başyrd  takıntısı vardı.

Gokhan24

Kayıtlı Üye
Tepki
0
Bugün de çıkmamış benim artık ümidim azaldı cuma günü başvurular başliyor

xokulx

Bilge Üye
Kayıtlı Üye
Tepki
0
Hocam günaydın. Şahsi düşüncem eğer bakanlık değişiklik yapmayı düşünmese idi bu güne kadar sınav kılavuzunu yayınlar idi. Hala ümit var.

Gokhan24

Kayıtlı Üye
Tepki
0
Hocam iki gün önce değişiklik bu hafta olacak bilgisi geldi demiştiniz bu bilgiyi nerden aldınız.Net bilgi mi

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
Yönetmeliğin değişmesi konusunda ısrarımız devam ediyor. Bilgilerimiz bu yönde. Zira eğer bakanlık değiştirmemeyi düşünse idi bu güne kadar kılavuzu çoktan yayınlamış olurdu. Geçen sene bu süreç Ocak ayında başlamıştı.

Gokhan24

Kayıtlı Üye
Tepki
0
Başka bir sitede bir arkadaş bakanlıkla pazartesi günü görüştüm bu hafta içi yayımlanacak diye yazmış ama bilmiyorum

xokulx

Bilge Üye
Kayıtlı Üye
Tepki
0
Evet hocam ben de katılıyorum buna.

Gokhan24

Kayıtlı Üye
Tepki
0
Hâlâ ümidi olan var mı kılavuz bugün büyük ihtimal yayimlanir

Üst Alt