Okulların Kapanmaması 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılını Da Etkiler | Eğitimin Yeni Yüzü | Egitimciyim.Net

Okulların Kapanmaması 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılını Da Etkiler

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
Milli Eğitim Bakanlığı'nın 15 Şubat ve 1 Mart'ta ana sınıfı, ilkokul, 8. ve 12. sınıflar ile vaka durumuna göre bazı illerde yüz yüze eğitime açılan okullar sebebiyle günlük vaka sayısı 37 bini aştı.

2020-2021 eğitim öğretim yılının 1. yarıyılında da benzer uygulama yapılmış, vaka sayıları 30 bini aşınca okullar kapatılmış, eğitim öğretim faaliyetleri online/çevrimiçi sürdürülmüştü.

Vaka sayılarının ciddi derecede artması tüm kademelerde okulların kapanmasını zaruri hale getirmiştir. Okulların kapanmadığı her gün, ilerleyen zamanlarda alınacak kapanma kararından sonra okulların tekrar yüz yüze eğitime açılma süresini uzatmaktadır.

Vaka, hasta, vefat ve mutant virüs yayılımının her geçen gün hız kesmeden artıyor olması, tehlikenin günden güne büyümesi okulların yüz yüze eğitimle devam etmesini olanaksız kılmıştır.

Bu süreçte onlarca öğretmen hayatını kaybetmiş, yüzlerce öğretmen hastalığı ağır geçişmiş, binlerce farklı kişiye bulaş olmuş ve bir çok vatandaşımız hayatını kaybetmiştir.

Daha fazla geç olmadan, okulların açık tutulma ısrarından vazgeçilmeli, tüm kademelerde uzaktan eğitime geçilmelidir.

Mebpersonel.com

Üst Alt