Andrea Doria :) | Eğitimin Yeni Yüzü | Egitimciyim.Net

Andrea Doria :)

• Konbuyu başlatan cendere
  • Başlangıç tarihi
C

cendere

Ziyaretçi
Osmanlı donanmasıyla Venedik donanması arasında savaş çıkmış.
Venedik donanmasının komutanı Andrea Doria imiş. Gözcü Osmanlı donanmasının yaklaştığını fark edince hemen Andrea Doria'ya haber vermiş:

-Osmanlı yaklaşıyoor. Andrea Doria sormuş:

-Kaç gemi var? Gözcü: -10-20 kadar. Komutan hemen emir erini çağırmış:

-Oğlum bana hemen kırmızı gömleğimi getir. Emir eri şaşırmış:

- Niçin komutanım? Andrea Doria:

- Savaşırken yaralanacağız. Kan izi belli olmasın ve de askerlerin cesareti kırılmasın diye... Bu arada gözcüden yine ses gelmiş:

-Efendim 50 kadar oldular. Andrea Doria heyecanlanmış ve emir erine tekrar seslenmiş:

-Gömleği boş ver. Sen bana kahverengi pantolonumu getir..

KILIÇ

Bilge Üye
Kayıtlı Üye
Tepki
0
birde donnnn istemiştir heral:)

F

feyza05

Ziyaretçi
Ya benim yatma vaktim geldi galiba, beynim mi durdu ne:=)  ben sonunu anlayamadım:=)

C

cendere

Ziyaretçi
evet sizin nasrettin hoca fıkrası gibi :)

C

cendere

Ziyaretçi
aşkolsun feyza kardeş en zor matematiği anladın da bunu mu anlamadın :) ben sonra anlatırım :)

C

cendere

Ziyaretçi
galiba benim zihnim açıldı :) gülmekten kırılıyorum :)

F

feyza05

Ziyaretçi
ablacım matematik bu fıkradan kolay geldi bana :=)

Özelden mesaj at da ben de gülmekten kırılayım ablacım...

KILIÇ

Bilge Üye
Kayıtlı Üye
Tepki
0
Feyza hocam siz en iyisiyatın şöyle güzel bi dinlenin :)

F

feyza05

Ziyaretçi
yatıcam hocam yatıcam meyve ile yoğurt yiyeyim hemen yatıyorum:=)

KILIÇ

Bilge Üye
Kayıtlı Üye
Tepki
0
hala özelen mesaj gelmedi mi:) hayret ben kahkahalarınızı duyar gibi olmuştum

F

feyza05

Ziyaretçi
Şimdi geldi hocam, şu an gülmekten ölüyorum :=)))

F

feyza05

Ziyaretçi
İnanmıyorum ya, ben bu fıkrayı biliyordum zaten hayret nasıl da unutmuşum, sabah sabah geldi aklıma söyleyim dedim:=)

F

feyza05

Ziyaretçi
Kusura bakma cendere ablacım, gece gece özelden mesaj da attırdım sana fıkranın sonunu anlamadım diye:=))

C

cendere

Ziyaretçi
oluyor ya bazen insanlık hali baksana bende matematikte zorlandım halbuki çok basitmiş :)

C

cendere

Ziyaretçi
kılıç hocamın  timur ve nasrettin hoca fıkrasının bir başka  versiyonu :)

F

feyza05

Ziyaretçi
cendere' Alıntı:
oluyor ya bazen insanlık hali baksana bende matematikte zorlandım halbuki çok basitmiş :)

evet haklısın, beynin durduğu zaman oluyor bazen ama yaşlılıktan değil dimi ablacım:=)

C

cendere

Ziyaretçi
ne yaşlılığı feyza kardeş , şeytan kulağına kurşun ben daha 18 indeyim :) (küçülde cebime gir diyebilirsin burda )

F

feyza05

Ziyaretçi
cendere' Alıntı:
ne yaşlılığı feyza kardeş , şeytan kulağına kurşun ben daha 18 indeyim :) (

elbette ablacım insan hissettiği yaştadır herzaman, burada bu sene yaşadığım bişeyi anlatmak istiyorum;

bu yıl doğum günüm bana çok koydu yaşlanıyorum korkusu girdi içime, o sabah markete giderken arkadaşları gördüm cenazeye gidiyorlarmış, genç mi yaşlı mı diye sordum ölen kişi, gençti dediler ve cenaze evinden gelen bayanlara sordular 70'inde varmıydı diye, onlar da yok gençti 65-67 ancaktı dediler:=))

e tabi bu da bana moral oldu,  daha yaşım 70 değil:=) yani yaşlanıyorum sayılmaz:=))

C

cendere

Ziyaretçi
:))  ben üçüncü çocukta biraz bunalmıştım "Allahım ben nasıl 3 çocuk annesiyim diyeceğim" diye  şimdi gururla 4 çocuk annesiyim diyorum insanların  o şaşkın bakışlarını izlemek o kadar hoş oluyorki  "yaaaa biz sizi bekar zannediyoduk "sözüyle karşılaşıyodum  bu yıla kadar :) ben de siz beni evde kalmıışmı zannediyodunuz diyorum :) bu radada bekar arkadaşlar alınmasın :)

Üst Alt