Ayda Ezan ( Mutlaka Okuyun...) | Eğitimin Yeni Yüzü | Egitimciyim.Net

Ayda Ezan ( Mutlaka Okuyun...)

• Konbuyu başlatan sevgiseli42
  • Başlangıç tarihi
S

sevgiseli42

Ziyaretçi
clipimage001gtr.jpg

ayda Azan

20 Temmuz 1969'da Ay'a İlk İnsan İndi. Adı Neil Armstrong. Astronot Armstrong Şu Tarihi Sözleri Naklen Yayın İçinde De Dünyaya Duyurdu:
'kartal İnmiştir.' Apollo-11 Personeli Aldrin Ve Collins İle Birlikte Üç Astronottan Oluşuyordu. Ay'da Yürüyen Armstrong İnançları Güçlü Bir Hristiyan İdi. Ancak Yolculuk Boyunca Birtakım Şeyler 'sansür' Ediliyordu. Üç Astronot Birden 'başka Bir Cisim' Görmüşlerdi. Bütün Konuşmalar Bantlara Geçiyordu.
astrnot Aldrin: Açık Kitap Gibi Bir Şey Var Burada, Tam Durgunluklar Denizinin Üstünde.'
astronot Armstrong: 'iki Halka Gibi, Daha Doğrusu Bir Kitap Gibi.'
astronot Collins: 'sekstantın Odağını Değiştirdiğimde Bir Kitap Biçiminde Olduğu Daha İyi Belli Oluyor.
yer Kontrol: 'ne Diyorsunuz Siz, Ayda Kitap Mı Var?
tuhaflıklar Bantlarda Yer Almaya Devam Ediyordu. Ertesi Gün Kitap Yok Olmuştu Ama Şimdi De Bir Parazit Radyoyu Sürekli Meşgul Etmeye Başladı. İtfaiye Arabasının Sirenine Benzeyen Bir Ses.
collins: 'duyuyor Musunuz? Şu Sesi Kesin Yoksa Kulaklarım Patlayacak.'
yer Kontrol: Bu Ses Bizden Değil, Yabancı Kaynaklı. Orada Sizinle Birlikte Başkalarınında Bulunmak İstemediğine Emin Misiniz?
armstrong: 'şimdi De Bir Müzik Başladı. Yer Kontrol, Şu Parazitlerinizi Keser Misiniz?'
yer Kontrol: 'hiçbir Arıza Yok. Müzik Oradan Sizden Geliyor.'
aldrin: Hiçbir Zaman Anlaşamayacağız Galiba. Bu Müzik Sesi Bizden Gelmiyor.

ertesi Gün Armstrong, Ay'a Ayak Bastı 'kartal İndi' Diyordu. İlk İnsan Ay'da Geziyordu. Birden Yine O Siren Sesi Gibi Parazit Geldi. Ama Bu Kez Keskin Seslerin İçinde Şu Sözler Bantlara Geçti: 'rabbi-el Arz- Dini Indahu- İza- Kun-alim'
yer Kontrol: 'hey Kim Konuşuyor?'
bu Sırada Armstrong Ayda Yürüyordu. O Müzik Gibi Ses Bir Daha Başladı. 'eşhedu Enlailahe İllallah'
yer Kontrol: 'yine Uçan Daireler Mi? Neydi O Şarkının Sözleri?'
collins: 'eşen Mahatma Ressamballa' Filan Dedi. Bu Hintçe.
armstrong: 'tamamını Dinledim. Kalbe Bir Huzur Veriyor. Galiba Afrika Radyolarından Biriydi.'
aldrin: 'frekans Değiştirdim Yine Aynı Ses. Bu Ses Ay'dan Geliyor. Radyo Mesajı Değil. İnanılmaz Bir Şey.'
yer Kontrol: 'çıldırdınız Mı Siz? Havasız Yerde Ses Yayılır Mı?'
collins: 'ne Yani, Yine Uçan Daireler Mi?'
armstrong: 'kitap Biçiminde Uçan Daire Olur Mu?'
yer Kontrol: 'bilinmeyen Bir Hastalık, Uzay Vurgunu Mudur Nedir? Bu Sesler, Kitap, Melodi, Hep Hayal Olmalı.'
armstrong: 'hayali Kamera Çeker Mi, Hayalet Bir Ses Teyp Bandına Kayıt Olur Mu?'
yer Kontrol: 'peki Havasız Ortamda Ses Yayılır Mı?'

sonra Armstrong Ve Apollo-ıı Astronotları Salimen Dünyaya Döndüler. Bantlar Yeniden Dinletildi. Bu Sırada Nasa'da Görevli Olan Mısır Asıllı Faruk El Baz'a Danışıldı. Ay'da Okunan Bir Mesajın Sözlerinin 'arapça Kutsal Bir Cümle Olduğuna' İlişkin Bilirkişi Raporu Verildi. Daha Sonra Aynı Cümleyi Apollo-16 Astronotu 'worden'de İşitti. Aslında Hiç Kimse Tatmin Olmamıştı. Belki Ufo, Belki Başka Birileri Ama Ay'da Bir Mesaj Vardı. Armstrong Bu Bilgilerden Hiç Mi Hiç Tatmin Olmuyordu.
bu Sırada Astronotlar Dünyayı Geziyorlardı. Gittikleri Her Yerde Büyük Bir İlgi İle Karşılanan Astronotlardan Armstrong'un Yolu Mısır'ın Başkenti Kahire'ye Düşmüştü. Armstong Kendisine Gösterilen Rağbetten Memnundu. Bu Sırada Olan Oldu.
armstrong İrkildi 'hey, Bu Müzik Sesi Ne?
'mısırlılar Gülmemek İçin Kendilerini Biraz Tuttular. Sonra Da Cevap Verdiler 'o Müzik Değil,
ezan.. Kilise Çanları Neyse, Cami'nin De Ezanı Odur.'
armstrong, 'ben Bunu Daha Önce De İşittim.'
elbette İşiteceksiniz, Dünyada Bir Milyara Yakın Müslüman Var. Hangi Ülkeye Gitseniz Mutlaka Ezan Okunur.
'ben, Dünyayı Kastetmiyorum, Bu Sesi Ay'da Duydum.'
armstrong'un Yüzü Kireç Gibiydi: 'aman Allah'ım, Seni Şurada Yanıbaşımda Değil, Ta Ay'da Buldum.

uzun Bir Süre Armstrong'dan Ses Seda Çıkmadı. Sonunda Bir Açıklamada Bulundu: 'ay'a Besmelesiz Ayak Basmışım. Besmeleyi Şimdi Çekiyorum Artık Ben De Müslümanlardanım..'

neil Armstrong

http://www.nurkalesi.com/aydaezan/aydaezan.htm

Benzer konular

Cumalioğlu

Bilge Üye
Kayıtlı Üye
Tepki
1
Bunu Daha Önce De Okumuştum. Çenemi Tutamayacağım. Lütfen Bağışlana...
peki Bu Neil Armostrong Şimdi Yaşıyor Mu? Yaşıyorsa Nerde? Neler Yapıyor? Adnan Oktar (ya Da Harun Yahya Veya Yakup Yunus Ya Da Adem Yakup) Bu Kadar Meşhur Değilken Neden Kimse Neil Armostrong'dan Söz Etmiyordu? Lütfen Yanlış Anlamayınız Din Benim De Dinim. Dinimizi Yüceltmek Beni De Memnun Eder Ama Böyle Uydurmalarla Değil. Eğer Böyle Bir Şey Olduysa Onlar Neil Armostrong'un O Andaki Sanrıları, Korkuları Ve Halüsünasyonlarından Kaynaklanıyor Demektir. Issız Bir Dağa Çıktığınızda Da Benzer Uğultular Duyarsınız. Adam O Günkü Paniğini Yıllar Sonra Mısır'da Duyduğu Ezan Sesine Benzeterek Bilinçaltında Kendisini Rahatsız Eden Sanrısından Kurtulmak İstemiş Olamaz Mı?
ayrıca Allah'ın Varlığını Kanıtlamak İçin Neil Armostrong'a İhtiyacı Var Mıdır? Ya Da Allah, Neil Armostronga Kur'an-ı Kerim Olabileceği Kitabı Göstererek Veya O'na Ezan Dinleterek "burası Bana Ait, Çabuk Geldiğiniz Yere Dönün" Mü Demek İstemiştir?
saygılarımla...

S

sevgiseli42

Ziyaretçi
cumalioğlu' Alıntı:
bunu Daha Önce De Okumuştum. Çenemi Tutamayacağım. Lütfen Bağışlana...
peki Bu Neil Armostrong Şimdi Yaşıyor Mu? Yaşıyorsa Nerde? Neler Yapıyor? Adnan Oktar (ya Da Harun Yahya Veya Yakup Yunus Ya Da Adem Yakup) Bu Kadar Meşhur Değilken Neden Kimse Neil Armostrong'dan Söz Etmiyordu? Lütfen Yanlış Anlamayınız Din Benim De Dinim. Dinimizi Yüceltmek Beni De Memnun Eder Ama Böyle Uydurmalarla Değil. Eğer Böyle Bir Şey Olduysa Onlar Neil Armostrong'un O Andaki Sanrıları, Korkuları Ve Halüsünasyonlarından Kaynaklanıyor Demektir. Issız Bir Dağa Çıktığınızda Da Benzer Uğultular Duyarsınız. Adam O Günkü Paniğini Yıllar Sonra Mısır'da Duyduğu Ezan Sesine Benzeterek Bilinçaltında Kendisini Rahatsız Eden Sanrısından Kurtulmak İstemiş Olamaz Mı?
ayrıca Allah'ın Varlığını Kanıtlamak İçin Neil Armostrong'a İhtiyacı Var Mıdır? Ya Da Allah, Neil Armostronga Kur'an-ı Kerim Olabileceği Kitabı Göstererek Veya O'na Ezan Dinleterek "burası Bana Ait, Çabuk Geldiğiniz Yere Dönün" Mü Demek İstemiştir?
saygılarımla...

sayın Cumalioğlu
  " Allah'ın Varlığını Kanıtlamak İçin Neil Armostrong'a İhtiyacı Var Mıdır? " Demişsiniz, Siz Ce Var Mıdır??? Bence Yoktur Ve Rabbim Herşeye Kadir'dir...

bir Bilgi Daha:

ses Fiziginde Degismez 2 Kural Vardir

1) Ses Asla Yok Olmaz

2)sesın Yonu Her Zaman Yukarı Dogrudur

saygılarımla...

Cumalioğlu

Bilge Üye
Kayıtlı Üye
Tepki
1
Allah'ın Ne Neil Armostrong'a, Ne De Varlığını Kanıtlamaya İhtiyacı Yoktur Elbette. Bir Çiçeğin Güzelliğine Bakmak, Ya Da Dna'daki Mucizevi Olguyu Bilmek Yeterlidir Sevgili Eğitmenim.
benim De Ne Demek İstediğim Gayet Açık, Anlayan Anlamıştır Zaten...

sevgi Ve Saygıyla...

not: Ses Hakkındaki Bilgilendirme İçin Teşekkürler!

S

sevgiseli42

Ziyaretçi
Ben Teşekkür Ederim Sayın Cumalioğlu Çok Güzel İki Örnek Verdiğiniz İçin:)
bu Arada Siteden Şiirlerinizi İlgiyle Takip Ediyorum, Biraz Da Şevk Verdi Bana Şiirleriniz Diyebilirim, Ben De Amatörce Şiir Yazıyorum:=)
saygılarımla...

Cumalioğlu

Bilge Üye
Kayıtlı Üye
Tepki
1
egitmenim' Alıntı:
ben Teşekkür Ederim Sayın Cumalioğlu Çok Güzel İki Örnek Verdiğiniz İçin:)
bu Arada Siteden Şiirlerinizi İlgiyle Takip Ediyorum, Biraz Da Şevk Verdi Bana Şiirleriniz Diyebilirim, Ben De Amatörce Şiir Yazıyorum:=)
saygılarımla...

şiir Yazdığınızı Bilmek Güzel Sevgili Eğitmen'im. Ayrıca Yazdıklarımı Beğenmeniz De Beni Mutlu Etti.
sizin Yazdıklarınız Da Okumak İsterdim.

S

sevgiseli42

Ziyaretçi
Dediğim Gibi Amatörce Yazıyorum, Onun İçin Burada Paylaşmıyorum Belki İlerde Olabilir Diyelim:=))

Cumalioğlu

Bilge Üye
Kayıtlı Üye
Tepki
1
egitmenim' Alıntı:
Dediğim Gibi Amatörce Yazıyorum, Onun İçin Burada Paylaşmıyorum Belki İlerde Olabilir Diyelim:=))

hiç Birimiz Profesyonel Değiliz. Bekleyeceğim Sevgili Eğitmenim.

C

cendere

Ziyaretçi
cumalioğlu' Alıntı:
allah'ın Ne Neil Armostrong'a, Ne De Varlığını Kanıtlamaya İhtiyacı Yoktur Elbette. Bir Çiçeğin Güzelliğine Bakmak, Ya Da Dna'daki Mucizevi Olguyu Bilmek Yeterlidir Sevgili Eğitmenim.

Bu İnsan Müslüman Oldu Mu Kesin Olarak Tam Bir Bilgi Yok , Deniz Bilimci Jack Custo İçin De Aynı İddia Vardır , Sevgili Cumalioğlu Bu Gibi Konuları Okurken Şunu Unutmamak Gerekir : Bunların Müslüman Olmasıyla Yani  İslam Bunlarla Değil Bu İnsanlar İslamla Şereflenmişlerdir Bunu Dikkatten Kaçırmamalı :)

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
Herşeyi Bir Tarafa Bırakalım Da Acaba Biz İnancımızın Hangi Kurallarını Tam Yerine Getiriyoruz

S

sevgiseli42

Ziyaretçi
cendere Ablacığım Şu Sözün Çok Hoşuma Gitti "islam Bunlarla Değil Bu İnsanlar İslamla Şereflenmişlerdir "  Evet Bu İnsanların Müslüman Olup Olmadığı İle İlgili Soru İşaretleri Olduğunu Ben De Okudum, Peygamber Efendimiz ( Sav ) Zamanında Dahi Mucizeleri Görmüş Yine De Müslüman Olmamıştır Bazı İnsanlar...

S

sevgiseli42

Ziyaretçi
mehmet' Alıntı:
herşeyi Bir Tarafa Bırakalım Da Acaba Biz İnancımızın Hangi Kurallarını Tam Yerine Getiriyoruz
İman Elde Bir Kor Misali Mehmet Bey, Tutmak Öylesine Zorki... Ama Yine De Elimizden Geleni Yaptığımızı Düşünüyorum Bir Müslüman Olarak Ve Her Zaman İçin Ümit Varız:)

Cumalioğlu

Bilge Üye
Kayıtlı Üye
Tepki
1
cendere' Alıntı:
cumalioğlu' Alıntı:
allah'ın Ne Neil Armostrong'a, Ne De Varlığını Kanıtlamaya İhtiyacı Yoktur Elbette. Bir Çiçeğin Güzelliğine Bakmak, Ya Da Dna'daki Mucizevi Olguyu Bilmek Yeterlidir Sevgili Eğitmenim.

Bu İnsan Müslüman Oldu Mu Kesin Olarak Tam Bir Bilgi Yok , Deniz Bilimci Jack Custo İçin De Aynı İddia Vardır , Sevgili Cumalioğlu Bu Gibi Konuları Okurken Şunu Unutmamak Gerekir : Bunların Müslüman Olmasıyla Yani  İslam Bunlarla Değil Bu İnsanlar İslamla Şereflenmişlerdir Bunu Dikkatten Kaçırmamalı :)

dinimizin Yüceltilmesinden Söz Ederken "ay'da Kur'an-ı Kerim Görülmesi Ve Ezan Sesi Duyulması" İle İlgiliydi, Neil Armostrong'un Ünü İle İlgili Değildi Sevgili Cendere Hocam. Bende Anlatabilme Kıtlığı Var Sanırım. Bence Ne Neil Armostrong, Ne Elia Muhammed, Ne Cat Stevens Ne De Kaptan Custau İslamı Yüceltemez Sevgili Hocam. İslam Zaten Yücedir, Saptırmak İsteyenler Olsa Da, Tam Anlayabilmiş Olanlar İçin Daima Yücedir... Ama Ben Dil Yoksunu Meramımı Anlatamamışım Sanırım.
saygılarımla...

Üst Alt