Bay Sivri Bayan Küt | Eğitimin Yeni Yüzü | Egitimciyim.Net

Bay Sivri Bayan Küt

• Konbuyu başlatan feyza05
  • Başlangıç tarihi
F

feyza05

Ziyaretçi
Bay Sivri Bayan Küt

bay sivri ve bayan küt marangoz atölyesinde yaşıyorlardı.bay sivri bir çivi,bayan küt ise bir vidaydı. bay sivri ve arkadaşları sivri oluşlarıyla övünüp dururlardı.üstelik vidaların bir işe yaramadıklarını söylerlerdi. bu durum bayan küt ve akrabalarını çok üzüyordu.bir gün bayan küt atölyede dolaşırken uzaktan bay sivrinin geldiğini gördü.
yine bay sivrinin övüneceğini bildiği için yolunu değiştirmeyi düşündü fakat bay sivri koşarak bayan küte yetişti.
bay sivri: günaydın dedi.
bayan küt ona cevap verdi: günaydın bay sivri,nasılsınız?
bay sivri kibirli kibirli konuştu: her zamanki gibi çok iyiyim siz nasılsınız? sanırım aceleniz var beni bile görmediniz.
bayan küt: evet özür dilerim bay sivri dedi sıkılarak.
bay sivri övünmeye başladı.hepimiz bu günlerde çok yoğunuz, ben ve akrabalarım durmadan çalışıyoruz.çok işe yarıyoruz doğrusu.
yaa,dedi bayan küt.
bat sivri sözlerini sürdürdü. biliyorsunuz marangozun bize ihtiyacı var. biz olmasak can'ın babası hiçbir işini tam olarak yapamaz.okadar çok yoruluyoruz ki anlatamam.
bay sivri, tahtaları bir araya getirerek onları nasıl eşyaya dönüştürdüklerini anlata anlata bitiremiyordu.
bayan küt bu duruma daha fazla dayanamayıp hızlı adımlarla oradan uzaklaştı.
o sırada can bisikletiyle dolaşmaya çıkmıştı.ama bisikletinde meydana gelen bir sorundan dolayı durmak zorunda kaldı.dikkatle bakınca tekerlekteki vidalardan birinin yerinde olmadığını gördü. hemen babasının yanına gitti ve ondan yardım istedi.tekerleği tamir etmek için tekerleği babasının atölyesine getirdi.
bay sivri olayı görür görmez ileri atılarak, bunu ancak ben yapabilirim dedi.
o anda pat diye bir ses duyuldu. bay sivri yanlışlıkla bisikletin lastiğini patlatmıştı.can'ın babası bay sivriyi kenara itti.bir vida alıp kaybolan vidanın yerine onu taktı. lastiğini de onardıktan sonra bisikleti can'a verdi. bayan küt bay sivriye dönerek, hepimizin görevleri farklıdır. bu yüzden hiçbirimiz diğerimizden üstün değiliz dedi. bay sivri çok utanmıştı, hemen yaptıkları için bayan kütten özür diledi.
o günden sonra vidalarla çiviler bir daha kavga etmediler. can'ın babasına hep birlikte yardım ederek mutlu bir şekilde yaşadılar.
alıntı