Beb Hazırlanırken dikkat edilecek hususlar | Eğitimin Yeni Yüzü | Egitimciyim.Net

Beb Hazırlanırken dikkat edilecek hususlar

A

akkuru

Ziyaretçi
Beb Hazırlanırken dikkat edilecek hususlar   

Özel Eğitim Hizmetleri Yönetmeliği (2509 std.) gereği, RAM yazısını takiben okul müdürü başkanlığında BEP komisyonu oluşturulur(md.62).

Öğrencinin performans düzeyi belirlendikten sonra BEP Kriter  Çizelgesine işlenir.

Öğrencinin düzeyine göre henüz başaramadığı amaçlar yıllık plana alınacaktır.

Çizelgedeki her dersin alt basamağındaki amaç tamamlandıktan sonra üst basamağa geçilecektir.

BEP hazırlanırken öğrencinin ilgi, istek ve yeteneği göz önüne alınacaktır.

BEP doğrultusunda sınıf/branş öğretmeni yıllık plan hazırlayacaktır.

BEP Kriter Çizelgesi, her kaynaştırma öğrencisi için ayrı ayrı
doldurulacaktır. 
Kaynaştırma eğitimi başladıktan sonra her eğitim-öğretim yılı sonunda BEP Değerlendirme Raporu,…….Rehberlik ve Araştırma Merkezi’ne gönderilecektir.

Benzer konular

C

cendere

Ziyaretçi
BEP konusunda öncelikle bütün öğretmenler iyi bir kurs verilmeli (sonra da bütün toplum) 2009 a kadar bütün öğretmenler 5 günlük bir seminere tabi tutulacak dendi , biz de gördük o semineri ama , bana göre çok yetersizdi

A

akkuru

Ziyaretçi
ewtt hocamm bılgıler yetersızz anlatım daha da yetersız.Bız ozel egıtımcıyım ama bız bıle konuya tam hakım degılız

C

cendere

Ziyaretçi
bu konuya ben yıllar öncesinden ilgi duyuyordum, ram da hizmetiçi eğitime gittim BEP konusunda , kursta tanıdık rehber öğretmeni arkadaşlar da vardı beni görür görmez senin ne işin var burd bu rehber öğretmenlere yönelik bir kurs diye beni azarladılar :) bir de Ankara altındağ ilçesinde bir projede görev yaptım çoook şey öğrendim , bu konu da profösörlerin bile bir eğitimden geçmesi gerektiğine inanıyorum çok bilinçsiziz , bep konusunda okullarda tam anlamıya bişey yapılamıyor , göstermelik ve formalite icabı , ben de buna üzülüyorum

şu özel -özel eğitim merkezlerinin açılmasına çok seviniyorum , faydasının lduğunuda bizzat müşahade ediyorum , umarım herkonuda olduğu gibi bunu da kötüye kullanıp olumsuz sonuçlar çıkmaz , sııntısını yine aileler çeker diye düşünüyorum

Üst Alt