Bu biiiiiiiiirr!!!:=) | Eğitimin Yeni Yüzü | Egitimciyim.Net

Bu biiiiiiiiirr!!!:=)

• Konbuyu başlatan feyza05
  • Başlangıç tarihi
F

feyza05

Ziyaretçi
Çocuk dedesine sormuş:
-Dede ninem ile kaç yıldır evlisin?
-40 yıldır evlat.
-Peki ama dede, ben sizi hiç kavga ederken görmedim bunun sırrı nedir?
-Otur evlat anlatayım... Nikahımız kıyıldı. Benim at arabasına ninenin üç-beş eşyasını attık ve bizim köyün yolunu tuttuk. Yolda atın ayağı tökezlendi. 'Bu bir' dedim. Yola devam ederken bir daha tökezlendi, ben yine 'Bu iki' dedim. Köye de epey yolumuz vardı. Bizim atın ayağı bir daha tökezleyince 'Bu üç' dedim ve çektim silahı, atı orada vurdum. Ben atı vurunca başladı bana söylenmeye:
Biz nasıl gideceğiz. Niye durup dururken atı vurdun. Sende hiç akıl yok mu? Bu eşyaları nasıl götüreceğiz?
Ben de döndüm ninene:
"Bu biiirrr" dedim.
O gündür bu gündür, gül gibi geçinip gidiyoruz..

elmakurdu

Bilge Üye
Kayıtlı Üye
Tepki
0
anladım kedi meselesi :=)

KILIÇ

Bilge Üye
Kayıtlı Üye
Tepki
0
bu açtığınız konudan cendere hocamın haberi var mı:) ben açtığımda kıyameti kopardıydı. kedi mselesini bizde öğrensek

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
evet kedi meselesi nedir?ben de merak ettım:=))

F

feyza05

Ziyaretçi
bak ben anlatayım kedi meselesini:=))

F

feyza05

Ziyaretçi
iki arkadaş evleniyorlar, birinin hanımdan ödü kopuyor, diğerinin ise hanımının kocasından ödü kopuyor. adam soruyor
-ya arkadaş hanımının senden ödü kopuyor bu nedendir, hani bende bileyim, adam anlatıyor;
-ilk evlendiğimiz gün hanımın gözü önünde kedinin boynunu kopardım o gün bugündür benden ödü kopar,
diğer adamda aynısını yapayım diyor ve bir kedi alıp hanımının gözü önünde kafasını koparıyor,

hanımı da diyor "geçti o geçtiii"

yani ilk evlendiğimizde seni daha tam tanımıyorken yapacaktın demek istiyor:=))

KILIÇ

Bilge Üye
Kayıtlı Üye
Tepki
0
kadın da anasının gözüymüş :=)

F

feyza05

Ziyaretçi
öyleymiş, benim bildiğim kedi meselesi bu....

eski zamanlarda daha evlendiği gün görürlermiş birbirlerini, haliyle o zamanlarda geçerli oluyordur mutlaka, ama şimdi nerdeee:=))

F

feyza05

Ziyaretçi
şimdi egemenlik bayanlarda, bayan sıralıyor şunlar şunlar olacak, adamcağızda büküyor boynunu "tamam" diyor, bu da devrin değiştiğinin resmidir:=))

KILIÇ

Bilge Üye
Kayıtlı Üye
Tepki
0
anaerkil devir mi oldu diyosunuz:)

F

feyza05

Ziyaretçi
yok hocam benim dediğim genelde evlenene kadar, evlendikten sonra bakılır kimin sesi fazla çıkarsa ona göre ataerkil-anaerkil karar verilir:=))

Üst Alt