Cep Telefonu Kullanıcıları Dikkakli Olun !!! | Eğitimin Yeni Yüzü | Egitimciyim.Net

Cep Telefonu Kullanıcıları Dikkakli Olun !!!

egitimciyiz

Yönetici
Katılım
24 Ağu 2007
Mesajlar
2,727
Tepki
6
Puan
38
Konum
Türkiye
Bu dolandırıcılık yöntemi aslında çok yaygın. Sizi ansızın biri arayabilir.
Cep telefonlarıyla yapılan dolandırıcılıklara ilginç olduğu kadar çok dikkat edilmesi gereken bir yöntem daha eklendi. mynet sitesinin de dikkat çektiği yöntem şöyle:

Bu yönteme göre, adınızı söyleyerek sizi arayan bir kişi " Ben ..... asayişten arıyorum yaka numaram bu deyip... bu numaradan dün akşam ............ no lu telefona astsubay ............adlı kişiye 7 kere küfürlü mesaj atıldığını ve bu yüzdende telefonunuzun izlenmeye alındığını ve hakkınızda suç duyurusunda bulunulduğunu, savcılığa gidip ifade vermeniz gerektiğini" söylüyor.

İtiraz ettiğiniz zamanda arayan kişi sizi savcılığa aktardığınızı söyleyerek " # 154" tuşlayın diyor. Bu numarayı tuşladığınız zaman ise olanlar oluyor.

Hattınız otamatikman yurdışı görüşmelerine açılarak 2-3 milyarlık telefon faturalarına maruz kalıyorsunuz.
 

Benzer konular

C

cendere

Ziyaretçi
öyle bir ülkede yaşıyoruz ki Allah korkunuz yoksa dolandırıcılığın alası yapılıyor 2-3-milyar ne ki insanlar sahip oldukları herşeyi yaybediyorlar.. çevremizde çok örneği var .ve bu dolandırıcılar durmadan yöntem değiştiriyorlar. belli bir süre kapıdan satışlarla dolandırıldık pek çok kimsenin canı yandı..sonra bu yetmedi daha büyük çaplı dolandırıcılık işadamları dolandırıldı, fabrikalarını kaybeden tanıdıklarımız var. şimdi  de teknolojiyi kullanıyorlar ...uyarı için teşekkürler sayın hocam :)
 
Üst Alt