Cumhurbaşkanı İstifayı Kabul Etti, İşte Yeni Milli Eğitim Bakanı | Eğitimin Yeni Yüzü | Egitimciyim.Net

Cumhurbaşkanı İstifayı Kabul Etti, İşte Yeni Milli Eğitim Bakanı

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından konuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı ama Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un istifa haberleri sosyal medyada gündem olmaya artarak devam ediyor.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un istifa haberleri sosyal medyada büyük yankı görüyor. Bir iddia da gazeteci Candaş Tolga Işık'tan geldi.

Işık'ın paylaşımı şu şekilde: "Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk geçen hafta istifasını verdi. Kaynaklar Cumhurbaşkanı'nın istifayı onayladığını belirtiyor. Yeni bakanın kim olacağına dair 2 aday var. Sanırım karar verildiğinde duyurulacak.

Konuyla ilgili dikkat çeken bir diğer paylaşım da Adana Milletvekili İsmail Koncuk'tan geldi. Koncuk sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Sn Ziya Selçuk’un istifasının kabul edildiği konuşuluyor. Doğru mu, bilmiyoruz ancak Sn. Bakanın bugüne kadar ilan ettiği eylem planlarındaki taahhütlerinin yaptırılmadığı düşünüldüğünde istifayı normal görürüm.

Bu kafa ile kim gelirse gelsin değişen bir şey olmaz." ifadelerini kullandı.

KULİSLERDE KONUŞULAN İKİ ADAY KİM?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un istifa haberleri hakkında Bakanlıktan bir yalanlama yapılmaması, kulislerde söylentilerin doğru olduğu şeklinde yorumlanırken konuşulan bir diğer konu da Bakan Selçuk'un yerine kimin atanacağı.

Kulislerde birçok isim konuşuluyor ama en çok öne çıkan iki isim, Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu başkan vekilliği ve Cumhurbaşkanlığı başdanışmanlık görevini de yürüten İbrahim Kalın ve Millî Savunma Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Afyoncu oldu.

Üst Alt