Dersler de iptal edilebilir | Eğitimin Yeni Yüzü | Egitimciyim.Net

Dersler de iptal edilebilir

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
Eğitim-İş Genel Başkanı Orhan Yıldırım, “Bir ayı aşkın bir sürelik öteleme, yüz yüze yapılan derslerin de iptal edilebilme durumunu ortaya çıkarıyor” dedi.

Cumhuriyet gazetesinden Sefa Uyar'ın haberine göre Milli Eğitim Bakanlığı, liselerde 8 Mart’ta yüz yüze yapılmaya başlayan ilk döneme ilişkin sınavların, bu hafta içinde bitirilmesini istedi. İkinci döneme ilişkin sınavlar ise dün akşam yapılan değişiklik ile 12. sınıflar hariç olmak üzere 3 Mayıs’a ertelendi. Eğitim-İş Genel Başkanı Orhan Yıldırım, “Bir ayı aşkın bir sürelik öteleme, yüz yüze yapılan derslerin de iptal edilebilme durumunu ortaya çıkarıyor” dedi.

Lise öğrencilerinin tüm tepkilerine karşın liselerde sınavların mart ayından itibaren yüz yüze yapılacağı açıklanmıştı. 8 Mart’ta başlayan sınavların, 3 hafta içinde tamamlanacağını kaydedilmişti. Bu kapsamda, okullara, sınavların bu hafta içinde tamamlanması gerektiğinin bildirildiği öğrenildi. 29 Mart-16 Nisan tarihleri arasında tamamlanması planlanan ikinci döneme ilişkin sınavların tarihlerinde ise dün akşam değişiklik yapıldı. Buna göre lise hazırlık, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerinin 29 Mart’ta başlaması planlanan sınavlarının başlangıç tarihi 3 Mayıs’a ertelendi. 12. sınıflara yönelik değişiklik yapılmadı. Bu sınıfların sınavları 16 Nisan’a kadar tamamlanacak.

Üst Alt