Diyetle Uğraşanlar İçin=> | Eğitimin Yeni Yüzü | Egitimciyim.Net

Diyetle Uğraşanlar İçin=>

  • Konbuyu başlatan feyza05
  • Başlangıç tarihi
F

feyza05

Ziyaretçi
1 - Bir şey yediğiniz sırada eğer sizi kimse görmüyorsa, o yediğiniz şeyin kalorisi sayılmaz.
2 - Bir çikolatanın yanında bir bardak soda içiyorsunuz... yine karlısınız,çünkü çikolatadaki kaloriler soda tarafından tamamen elimine edilir.
3 - Biriyle birlikte yemek yiyorsanız, eğer siz ondan az yemişseniz sizin kaloriler ona yazılacağından siz hiç kalori almış sayılmazsınız.
4 - Sıcak içeceklerden cappucino, kakao ve çikolata gibi yiyeceklerde bulunan kafein bu yiyeceklerdeki kaloriyi tamamen yok eder.
5 - Popcorn, Alaska, Frigo gibi "sinema" bağlantılı yiyecekler de kaloridensayılmaz, çünkü bunlar eğlence dünyasının parçasıdırlar, vücut depomuzun değil
6 - Kurabiye, bisküvi, kek türü yiyecekleri ne kadar çok parçalara bölerek yerseniz kalorileri giderek bir o nispette azalır.
7 - Çatal bıçakların üzerinde kalmış olup da yaladıklarınız asla kaloridensayılmaz ( Örnek: sandviç hazırlarken bıçağı daldırdığınız fıstık ezmesi,veya krepin üzerine yayacağınız çikolata sosu )
8 - Aynı renkten yiyecekler bir arada alınırsa, daha düşük kalorili olanın miktarında kalori alınmış olur. (Örnek: Ispanak ve fıstık, mantar ve beyaz çikolata).. ah bu arada tabii ki çikolata dünya çapında bir renktir ve diğer bütün renklerle uyum sağlayabilmektedir...
9 - Donmuş yiyeceklerin hiç birinde hiç kalori yoktur, çünkü kalorinin ısıyla ilgili olduğunu herkes bilir, ve bunlar soğukta asla barınamazlar.Dondurmalar bu durumun en iyi örneğidir.
Ve ..... son olarak zayıflamada en etkili çare: Siz asıl etrafınızdakileri şişmanlatmaya bakın, ya da arkadaşlarınızı sizden daha kilolu olanlardan seçin, böylece mutlaka olduğunuzdan daha zayıf görüneceksiniz

 
Benzer konular Forum Tarih
C Eğitim Haberleri ve Yorumları 0 3K

Benzer konular

C

cendere

Ziyaretçi
:) çok güzel tam diyet işi :) kadın kilo almaya başlayınca şişmanlıyodur erkek kilo almaya başlayınca pantolonu daralmaya başlamıştır :)
 
F

feyza05

Ziyaretçi
:))aynen öyle hocam:)))
 
Üst Alt