Dosya paylasimini nasil yapacagiz ? | Eğitimin Yeni Yüzü | Egitimciyim.Net

Dosya paylasimini nasil yapacagiz ?

egitimciyiz

Yönetici
Katılım
24 Ağu 2007
Mesajlar
2,699
Tepki
6
Puan
38
Konum
Türkiye
Sizlerden e-posta yoluyla siteye eklemek için dosyalar geliyor. Mümkün olduğu kadar hızlı bu dosyaları siteye eklemeye çalışıyorum. Tabii geciktiğimiz de oluyor. Dosya gönderen veya göndermeyen herkese teşekkürler.

Eğer dosyaları siz eklerseniz ekleyen kısmında sizin adınız gözükecektir. Eğer aşağıda yazılanlar sizin için yorucu gelirse ve "Ben bu kadar uğraşamam." derseniz dosyayı egitimciyim.net@gmail.com a gönderebilirsiniz. Eklenirken yine katkınız nedeniyle adınız belirtilir.

Eklemek için download'da "Dosya ekle" göreceksiniz. Bunu görebilmek için üye girişi yapmış olmanız lazım.

Bölüm kısmında dosyanız hangi kategoriye uygunsa onu seçiniz.

Başlık: Dosyanızın adıdır.

Açıklama: Dosya ile ilgili açıklama yazınız.

Buradaki 3 kısım zorunludur. Eğer yazmazsanız hata verip kabul etmeyecektir.

Dosya kısmında gözat tıklayarak dosyanızı bulup ekleyebilirsiniz. Dosya büyüklüğü 2 Mb'den büyük olamaz. Eğer büyükse e-posta ile bize gönderin. Biz ekleyelim.

Dosyanın eklenmesi için onay gerekli. (Zaten onay olmazsa siteyi ne hale getireceklerini bir düşünün.)

Siteye eklenen dosyaları gözden geçirip düzenlediğimiz halde yine de bazı konulara dikkat ederseniz sevinirim.
1- Dosya adını ve açıklamaları tamamen büyük harfle yazmayın. Güzel gözükmüyor. Eğer yazarsanız düzelteceğim.
2- Açıklama kısmını ayrıntılı yazarsanız sevinirim.
3- Dosya adında Türkçe karakter ve boşluk olmaması daha iyi. Olursa yine düzeltmek zorunda kalacağım.
Arkadaşlar şunu bilmelisiniz ki site karşılık beklemeden eğitime hizmet etmek, öğretmen ve öğrencilere yardım etmek için kuruldu. Eğer katkıda bulunursanız üzerimizdeki büyük yükü azaltmış, sitenin daha etkin yürütülmesini sağlamış olursunuz.
AYRICA:

http://s1.dosya.cc/ guzel bir iste. buraya ekledikten sonra vereceği linki buraya kopyalayabilirsiniz.

SİTEMİZDE YAYINLANAN TÜM DOSYA , YAZI VE DÖKÜMANLARDAN  DOLAYI ÇIKACAK HUKUKİ SÜREÇTE EKLEYEN KİŞİ SORUMLUDUR.
 

Benzer konular

egitimciyiz

Yönetici
Katılım
24 Ağu 2007
Mesajlar
2,699
Tepki
6
Puan
38
Konum
Türkiye
Değerlı arkadaşlar,forumumuzda özellıkle derslerimiz için lazım olan dökümanlarımızı sitemız download bölumunden eklersenız daha uzun ömürlü olacağı kanatındeyiz.çunku sitemız ıcındekı bulunan kon başlıkları zaman içerisinde kullanılmayanlar "miladı dolmuş "konular içine gidecek ve ileride indirme olsılığı kalmayacak.ama günlük olay ve konular için kullanacağımız slayt vb dökümanları da http://s1.dosya.cc/ linkınden ekleyebılırız.bu sayede gecıcı dokumanlar için sitemiz veritabanını doldurmuş olmayız.

Siz değerli üyelerimizin yapmış olduğu katkılar için teşekkür edeiz.
saygılarımızla..
 

egitimciyiz

Yönetici
Katılım
24 Ağu 2007
Mesajlar
2,699
Tepki
6
Puan
38
Konum
Türkiye
Dosya Sıkıştırma

Dosya Sıkıştırma Elinizde 1000 sayfalık bir dosya olduğunu düşünün. Bu dosyayı başka bir yere götüreceksiniz. Diskete kaydetmeyi düşündünüz sığmadı. Böyle sorunlarla çok sık karşılaşırız. Bu sorunun en kolay çözümü dosyayı sıkıştırmak. Dosya sıkıştırmak için kullanılabilecek bir çok program var. Bunların en çok kullanılanı Winzip ve Winrar. Bu programlarla: 1-Dosyaların boyutu küçültülebilir. 2-Sıkıştırılan programlara şifre verilip açılması engellenebilir. 3-Bir diskete sığmayacak kadar büyük dosyalar birkaç parçaya ayrılabilir. Bilgisayarınızda Windows me/xp kullanıyorsanız bu programlara gerek kalmadan da dosya sıkıştırıp açabilirsiniz. Şimdi bu işlemlerin nasıl yapılacağını adım adım görelim.Dosya sıkıştırma nasıl yapılır?1-Windows xp ile: Bilgisayarınızda Winzip, Winrar gibi sıkıştırma programları kurulu değilse Windows xp bu işlemi kendi kaynakları ile yapabilir. Sıkıştırmak istediğiniz dosya veya klasör üzerine fare sağ tuşuyla tıklayın. "Gönder->sıkıştırılmış klasör" seçeneğini seçin. Dosyanız aynı klasör içinde sıkıştırılacaktır.2-Winzip ile: Winzip kurulu bir bilgisayarda sıkıştırmak istediğiniz dosya veya klasör üzerine fare sağ tuşuyla tıklayın. "Winzip->Ad to ..(dosya adı)..zip" seçeneğini seçin. Eğer kullandığınız winzip programını satın almamışsanız çıkacak ekranda "Use Evaluation Version" seçeneğini seçin. Dosyanız aynı klasör içinde sıkıştırılacaktır.3-Winrar ile: Winrar kurulu bir bilgisayarda sıkıştırmak istediğiniz dosya veya klasör üzerine fare sağ tuşuyla tıklayın. "Arşive ekle..." seçeneğini seçin. Çıkan pencerede "Arşiv biçimi: rar, zip" seçeneklerinden birini seçin. (Burada rar daha iyi sıkıştırır ama zip kadar yaygın değildir. Kendi bilgisayarınızda saklayacaksanız rar, başka kişilere dağıtacaksanız zip kullanmanızı öneririz.) Altta "sıkıştırma yöntemi" seçeneğini kendinize uygun olacak şekilde seçin. İyi sıkıştırma zaman alır. Bunu için büyük boyutlu dosyaları sıkıştırırken bu seçeneği iyi düşünün. Tamam dediğinizde dosyanız aynı klasör içinde sıkıştırılacaktır.
 
F

feyza05

Ziyaretçi
teşekkürler mehmet hocam, sayenizde öğrenmiş oldum:=)
 
Üst Alt