Kadınlar Neden Ağlar? | Eğitimin Yeni Yüzü | Egitimciyim.Net

Kadınlar Neden Ağlar?

• Konbuyu başlatan feyza05
  • Başlangıç tarihi
F

feyza05

Ziyaretçi
Çocuk annesine "neden ağlıyorsun anne?" diye sordu,
annesi "çünkü ben bir kadınım," diye cevapladı.
"Anlamıyorum," dedi çocuk,
annesi eğilip oğlunu sıkıca kucakladı ve
"Hiç anlamayacaksın da," diye cevapladı

Daha sonra küçük çocuk babasına gidip
"Annem sanki sebepsiz yere ağlıyor gibi görünüyor, neden dersin baba?" diye sordu.
"Tüm kadınlar sebepsiz yere ağlarlar da ondan," diye cevapladı babası.
Küçük çocuk büyüdü ve kocaman bir adam oldu,
ama hala kadınların neden ağladığını merak ediyordu.
Sonunda bir gün Tanrı'ya sordu,
"Kadınlar neden böyle kolayca ağlayabiliyorlar?"
Tanrı onu söyle yanıtladı;

"Kadını yaratırken, onun çok özel olmasına karar vermiştim.
Omuzlarını tüm dünyanın yükünü taşıyabilecek kadar kuvvetli, ama kollarını her türlü rahatlığı sağlayacak kadar yumuşak yarattım. Çocuk doğurmak için gerekli dayanıklılık ve tahammülü, kendi çocuklarından bile defalarca ve defalarca gelecek bitmeyen ve tekrarlanan istekleri reddedebilmeyi sağlayacak iç gücünü verdim ona. Hastalıktan yorgunluğa her şeye şikayet etmeden katlanabilecek sertliği verdim. Diğer herkes pes ettiğinde bile ailesi ve dostlarına bakmaya devam edebilecek gücü verdim. Her durumda ve koşulda, hatta kendisini çok kötü şekilde yaraladıklarında bile çocuklarını sevecek ve koruyacak hassasiyeti verdim. Onu çok özel bir güçle donattım ben, mini mini yavrucuğunun daha iyi hissetmesi ve de erginliğe geçerken yasadığı zorluk ve korkuları aşması için destek olacak özel bir güçle...

Tüm hatalarına rağmen kocasını sevecek ve ilgi gösterecek dayanıklılığı verdim, ve kocasının kalbini koruyacak bir kaburga kemiği seklinde biçimlendirdim onu. İyi bir kocanın karısını asla üzmek istemeyeceği ama kimi zaman sendelemeden yanında durabilme yeteneğini test ettiğini anlayacak bilgeliği verdim. İste tüm bu ağır isler için ona kendisini koruyacak bir sığınak olması için gözyaşını da verdim. İhtiyaç duyduğunda gözyaşı onundur ve bu onun tek zayıflığıdır. Onu ağlarken gördüğünde onu ne kadar çok sevdiğini söyle. Hala ağlamaya devam etse bile kendini iyi hissetmesini sağlamış olacaksın.

O gerçekten çok “özeldir."