Karıncaları evden kaçırma yolu | Eğitimin Yeni Yüzü | Egitimciyim.Net

Karıncaları evden kaçırma yolu

okancan

Bilge Üye
Kayıtlı Üye
Tepki
0
Kayserilinin bir anisi :

Cocukken evimize karıncalar dadanmıştı Evin neresinde olursa olsun en ufak ekmek kırıntısını dahi buluyorlardı Her seyi denemiştik Gaz yağı, kireç, karınca yemi, pudra Fakat bana mısın demiyorlardı Bir plan yaptım izledim bunlari, ekmek kırıntısını bulan karınca hemen diğerlerine haber veriyordu Evin bazı yerlerine ekmek yerleştirdim Bir karıncanın bulmasını bekledim Karınca ekmeği bulunca diğerlerine haber vermeye gidiyordu.

Ben de hemen ekmeği ortadan kaldırıyordum Tabii karınca yalancı duruma dusuyordu Bir gunluk bir çalışma ile (ama belki 500 defa ekmegi koyup kaldirdim haberci karincayi kandirmak icin) haberci karıncaların hepsini yalancı duruma düşürdüm.Böylece artık, "Surda ekmek var" deseler bile kimse inanmayacaktı ve aynen oyle oldu Bir daha eve karınca ugramaz oldu..

F

feyza05

Ziyaretçi
"Bir daha eve karınca ugramaz oldu.. "
eee o kadar uğraşırsa sonuç alması içten bile değil:=))

sebahattin68

Bilge Üye
Kayıtlı Üye
Tepki
0
ne kadar doğru bilmiyorum ama. harınca basılan eve birazcık vakıf toprağı serpilirse karıncalar kaçarmış.

F

feyza05

Ziyaretçi
sebahattin68' Alıntı:
ne kadar doğru bilmiyorum ama. harınca basılan eve birazcık vakıf toprağı serpilirse karıncalar kaçarmış.

vakıf toprağımı??? nasıl yani???

sebahattin68

Bilge Üye
Kayıtlı Üye
Tepki
0
evet vakıf malının (imaret ) amacı dışında kullanılmasının ne kadar kötü bir şey olduğunu burdan anlıyoruz....

F

feyza05

Ziyaretçi
sebahattin68' Alıntı:
evet vakıf malının (imaret ) amacı dışında kullanılmasının ne kadar kötü bir şey olduğunu burdan anlıyoruz....

Bilgilendirme için TEŞEKKÜRLER... Bence hiç bir şey amacı dışında kullanılmamalı...

Üst Alt