KEY ödemeleri bir ''Alo'' ve bir ''Tık'' ötede!.. | Eğitimin Yeni Yüzü | Egitimciyim.Net

KEY ödemeleri bir ''Alo'' ve bir ''Tık'' ötede!..

  • Konbuyu başlatan cendere
  • Başlangıç tarihi
C

cendere

Ziyaretçi
KEY ödemesi için gün sayan vatandaşlar için özel telefon hattı kuruldu. İnternet sitesi de yolda...


Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (Emlak GYO) Genel Müdürü Feyzullah
Yetgin, Konut Edindirme Yardımı (KEY) hesaplarının vatandaşlar tarafından kolayca takip edilmesini sağlayacak bir internet sitesi hazırlattıklarını, ayrıca bir de telefonla yardım merkezi kurduklarını açıkladı.

Yetgin, www.keyodemeleri.com adıyla kurulan internet sitesine, sosyal güvenlik kurumlarının gönderdiği 8.5 milyon kişiye ait bilgilerin girildiğini, vatandaşların bu siteden KEY hesapları hakkında bilgi alabileceklerini söyledi. Yetgin şunları söyledi:
"İnternet sitesi, KEY ödemelerinin başladığı gün hizmete açılacak. Telefonla yardım merkezinin telefon numaraları da daha sonraki bir tarihte gazete ilanlarıyla duyurulacak. Sistemin bütün altyapısı hazır. Siteye girerek vatandaşlık numaralarını yazanlar ya da telefonla çağrı merkezini arayanlar KEY alacağı olup olmadığını, varsa ne kadar para alacağını anında öğrenecek."

KEY'den alacağı olanların daha sonra açıklanacak bir tarihten sonra Ziraat Bankası şubelerine giderek paralarını alabileceğini kaydeden Yetgin, yasal süre olan beş yıl içinde alınmayan paraların ise Hazine'ye irat kaydedileceğini ifade etti.
Yetgin, "Konut Edindirme Yardımı kesintilerinin yapıldığı 1986 ile 1995 yılları arasında bütün ödemeleri yapılan kişiler azami 1400 YTL para alacak" dedi. Yetgin, KEY'de toplam 2.9 milyar YTL ödeme yapılacağını söyledi.
 

akın

Tecrübeli Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
14 Eki 2007
Mesajlar
74
Tepki
0
Puan
0
gerçekten gerekli bir iş olacak.çünkü bu konuda çok bilinmeyen var.
 
Üst Alt