KPSS (Lisans) Sınavına Başvurular Başladı. | Eğitimin Yeni Yüzü | Egitimciyim.Net

KPSS (Lisans) Sınavına Başvurular Başladı.

  • Konbuyu başlatan hakan
  • Başlangıç tarihi
H

hakan

Ziyaretçi
2008- KPSS LİSANS
Başvurmak İsteyen Aday

Başvurma Süresi: 28 Nisan – 09 Mayıs 2008

2006 KPSS veya 2007 KPSS Sınavlarından herhangi birine lisans düzeyinde girdiniz mi?

EVET DİYENLER

Daha önce ÖSYM’den şifre almamışsanız ya da hatırlamıyorsanız www.osym.gov.tr adresinden ulaşılan “Aday İşlemleri Sisteminden” şifrenizi alınız. Alacağınız bu şifre daha sonra ÖSYM’ye yapacağınız tüm sınav başvurularında da kullanacağınız tek şifre olacaktır.

İsteyen adaylar, www.osym.gov.tr adresinde yer alan KPSS Başvuru Merkezlerinden başvurma süresi içinde 2,00 YTL karşılığında KPSS Kılavuzunu ve Aday Bilgi Formunu edinebilirler.

Başvurma süresi içerisinde kılavuzda belirtilen bankalardan(*) birine sınav ücretini yatırınız.

Kılavuzun ekindeki Aday Bilgi Formunu önceden doldurmanız yararınıza olacaktır.

Bankaya sınav ücretini yatırdıktan sonra internet bağlantısı ve yazıcısı olan bir bilgisayarı kullanarak www.osym.gov.tr internet adresinden “2008-KPSS LİSANS BAŞVURU” başlıklı alana girdikten sonra T.C. Kimlik / Y.U. Numaranız ile şifrenizi giriniz; mevcut bilgilerinizi kontrol ediniz, kimlik bilgileriniz dışında istediğiniz alanları güncelleyiniz, eksik bilgilerinizi giriniz.

Başvuru İşlemini Tamamla butonuna basınız ve “Başvurunuz Sistem Tarafından Başarıyla Tamamlanmıştır” iletisini bekleyiniz. Bu iletiyi gördüğünüzde Aday Bilgilerim bağlantısından Aday Başvuru Kayıt Bilgilerinizin dökümünü alınız ve bu belgeyi saklayınız.

Başvuru İşleminiz Tamamlanmıştır.


--------------------------------------------------------------------------------

2006 KPSS veya 2007 KPSS Sınavlarından herhangi birine lisans düzeyinde girdiniz mi?

HAYIR DİYENLER

www.osym.gov.tr adresinde açıklanan listede yer alan KPSS Başvuru Merkezlerinden Başvurma Süresi içinde 2,00 YTL karşılığında KPSS Kılavuzunu ve Aday Bilgi Formunu alınız ve başvuru için randevu verilmesini isteyiniz.

Başvurma süresi içerisinde kılavuzda belirtilen bankalardan(*) birine sınav ücretini yatırınız.

Kılavuzun ekindeki Aday Bilgi Formunu doldurunuz.

Doldurduğunuz (1) Aday Bilgi Formu ile (2) nüfus cüzdanı veya fotoğraflı-onaylı bir özel kimlik belgesi ile birlikte randevu aldığınız gün ve saatte randevu aldığınız başvuru merkezine gidiniz. Başvuru hizmeti ücreti olarak 3,00 YTL ödeyiniz.

Bilgilerinizin, başvuru merkezi görevlisi tarafından elektronik ortama girişini izleyiniz, kurallara uygun fotoğrafınızı çektiriniz ve görevlinin size vereceği Aday Başvuru Kayıt Bilgileri dökümünden bilgilerinizi kontrol edip onaylayınız. Sizin ve görevlinin imzaladığı bu belgeyi saklayınız.

Başvuru İşleminiz Tamamlanmıştır.

* Sınav Ücretinin Yatırılabileceği Bankalar: Ziraat Bankası, VakıfBank, Halk Bankası ve Garanti Bankası.

 

Benzer konular

Üst Alt