maaşlara zam::))) | Eğitimin Yeni Yüzü | Egitimciyim.Net

maaşlara zam::)))

gokce7374

Kayıtlı Üye
Tepki
0
merhaba arkadaşlar. ben 2008 ocakta sözleşmeli sınf. öğretmeni olarak 1040 ytl maaş ile işe başladıml.ylnız bu haziranda ilan edilen zamdan hiç bir şey anlamadım.yani en son aldığım temmuz maaşı yine 1040 dı. mutemeti aradığımda %20 lik vergi dilimine girdiğimi söledi. şimdi bu vergi baştan yok muydu,zam olunca mı geldi. bize her zamda böle vergiler mi gelicek,maaşmız hiç artmayacak aksine zam oldukça geri mi düşecek. başka bölgelerde arkadaşlarım maaşlarını zamlı olarak aldıklarını sölediler. şimdi bu ilden ile değişiklik gösteriyor mu? bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa ya da sözleşmeli arkadaşlar ne kadar maaş aldıklarını açıkalrlarsa çok sevinirim. teşekkürler...

Benzer konular

F

feyza05

Ziyaretçi
merhaba, ben 9 yıllık kadrolu öğretmenim, birkaç sene önce benim de böyle bir durum vardı mutemet söylemişti yani maaş azıcık:)) azalıyor, ama bunu idareci arkadaşlar daha iyi bilir...

gokce7374

Kayıtlı Üye
Tepki
0
yani o zaman bize zam diye bişey söz konusu değil...

F

feyza05

Ziyaretçi
söz konusu ama o % 20 işi biraz değitiriyor sanırım:)

gokce7374

Kayıtlı Üye
Tepki
0
peki o %20 ne kadar sürecek

F

feyza05

Ziyaretçi
Bunu idareci arkadaşlar daha iyi bilirler ama %20 sanırım hep sürecek:)

gokce7374

Kayıtlı Üye
Tepki
0
sözleşmeli köle bir darbe daha yedi desenize.

F

feyza05

Ziyaretçi
hayır hocam bu sadece sözleşmeliler için değil kadrolular için de böyle, ama bakın yine de yanılma payım var sitede size bu konuda yardım edebilecek kişi Mehmet Bey ve siteye girince mutlaka sorunuza cevap verecektir...:)

gokce7374

Kayıtlı Üye
Tepki
0
teşekkürler. ama yani anlamıyorum ya insanlara bu kadar da haksızlık yapılmaz, memuruz üstüne üstlük sözleşmeliyiz daha ne olsun değil mi baştan kaybetmişiz...

F

feyza05

Ziyaretçi
seni anlıyorum ama pozitif düşünmeliyiz arkadaşım, okulu bitirip sözleşmeli öğretmen bile olamayanlar var, öyle değil mi?

gokce7374

Kayıtlı Üye
Tepki
0
tabiki o ayrı çarpıcı bir gerçek. ben de ücretli öğretmenlik yapmıştım. benden önce okula 1 yıl 2 yıllık işletme mezunu birisi bakmış. ben den sora da maden mühendisi vermişler. bunlar hiç görülmüyor mu  türkiye"de o insanı o çocukların başına yollarken o milli eğitim müdürünün vicdanı rahat mı acaba. ben geldiğimde 3.sınıftaki öğrenciler 1artı 1in kaç ettiğini bilmiyorlardı. şimdi sorarım onlara eğitim gerçekten ileri mi gidiyor yoksa geri mi. yoksa sadece o merkezlerdeki özel okullarda mı ilerleme var.e tabiki öğretmenlerimizde suç yok o canım güzel köylerimizden farklı yollarla kendini merkeze kaydırıp ordaki o öğrencileri bir maden mühendisinin eline bırakıyorsa burda büyük bir yara vardır...

F

feyza05

Ziyaretçi
gokce7374' Alıntı:
tabiki o ayrı çarpıcı bir gerçek. ben de ücretli öğretmenlik yapmıştım. benden önce okula 1 yıl 2 yıllık işletme mezunu birisi bakmış. ben den sora da maden mühendisi vermişler. bunlar hiç görülmüyor mu  türkiye"de o insanı o çocukların başına yollarken o milli eğitim müdürünün vicdanı rahat mı acaba. ben geldiğimde 3.sınıftaki öğrenciler 1artı 1in kaç ettiğini bilmiyorlardı. şimdi sorarım onlara eğitim gerçekten ileri mi gidiyor yoksa geri mi. yoksa sadece o merkezlerdeki özel okullarda mı ilerleme var.e tabiki öğretmenlerimizde suç yok o canım güzel köylerimizden farklı yollarla kendini merkeze kaydırıp ordaki o öğrencileri bir maden mühendisinin eline bırakıyorsa burda büyük bir yara vardır...
sonuna kadar haklısın hocam...

Üst Alt