MEB Maaş Bordroları internette | Eğitimin Yeni Yüzü | Egitimciyim.Net

MEB Maaş Bordroları internette

• Konbuyu başlatan isikayhan
  • Başlangıç tarihi
I

isikayhan

Ziyaretçi
MEB bordrolarına da bakılabiliyor

http://bordro.muhasebat.gov.tr/Bordro/gen/login.htm

AÇIKLAMA :

- Bordro alımı; ilk aşamada Maliye Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Sanayi ve Ticaret Bakanlığı personeline açılmıştır. Diğer Bakanlık personeline ise, yapılacak ikinci bir duyuru ile en kısa zamanda açılacaktır.

- Nüfus Cüzdanı Numarası alanına girilen bilgi doğrudan MERNİS verileri ile T.C. Kimlik No ile Emekli Sicil No alanına girilen bilgiler ise say2000i sisteminde kayıtlı bilgiler ile kontrol edilmektedir. MERNİS veri tabanında kayıtlı olmayan nüfus cüzdanı numarası bilgisi ile bordro alınamayacaktır. Özellikle, Nüfus Cüzdanı Numarası alanına girilen bilginin MERNİS veri tabanında kayıtlı olmaması nedeniyle bordro alınamadığı durumlarda Nüfus Müdürlüklerine başvurulmalıdır. İşe yeni başlayan ve emekli sicil numarası almamış memurlar, bordro girişinde emekli sicil no alanını boş bırakmak suretiyle bordrolarını alabileceklerdir.

- Memurların, ilk aşama uygulamasında son iki aya ait maaş bordroları Excel formatında ekrana gelecektir.

- Ekrana gelen Bordroda; memurun unvanı, hizmet sınıfı, kadro bilgileri vb. özlük bilgilerinde hata söz konusu ise düzeltilmesi için öncelikle Tahakkuk Birimine başvurulmalıdır.

- Ekrana gelen bordrolar bilgilendirme amaçlıdır.

I

isikayhan

Ziyaretçi
ilgili resmi yazı:

http://www.muhasebat.gov.tr/mevzuat/genelyazi/docs/e-Bordro.pdf

C

cendere

Ziyaretçi
ikinci bir duyuruyu mu bekleyeceğiz sayın hocam ben girdim açılmadı :) ben de bu ay maaşım çok yüksek geldi bi bakayım nerden fazla geldi diye merak etmiştim :)

I

isikayhan

Ziyaretçi
en başta da belirttiğim gibi MEB henüz dahil değil :(
sanırım en çok personeli olduğu için en sona kalacak gibi görülüyor :(

cendere' Alıntı:
ikinci bir duyuruyu mu bekleyeceğiz sayın hocam ben girdim açılmadı :) ben de bu ay maaşım çok yüksek geldi bi bakayım nerden fazla geldi diye merak etmiştim :)

C

cendere

Ziyaretçi
Bilgilendirme için  çok teşekkürler sayın  hocam :)

I

isikayhan

Ziyaretçi
önemli değil hocam

daha 2007'de başlayacağı yazılan şey sonunda başladı :)

C

cendere

Ziyaretçi
büyük kolaylık olacak , çok muhteşem bişey , bide meb de başlasaydı :)

I

isikayhan

Ziyaretçi
Kadrolu Öğretmenler Maaş Bordrolarına
http://bordro.muhasebat.gov.tr/Bordro/gen/login.htm
adresinden bakabilir

MEB bordroları da artık verilmeye başlanmış

Ağustos ve Eylül bordroları verilmiş

Gerçi sayfada verildiğine dair bir açıklama hala yok

Bakabilmek için:
T.C. Kimlik No
Memuriyet Sicil No
Emekli Sicil Numarası
gereklidir

Bordronuzu almak için her ayın 15'inden ay sonununa kadar bu sayfayı kullanabilirsiniz. Ayın 1'i ile 14'ü arasında sistem kapanıyor

C

cendere

Ziyaretçi
bilgilendirdiğiniz için teşekkürler öğretmenim

I

isikayhan

Ziyaretçi
Memuriyet Sicil No için ilsis bilgilerinize bakın

yoksa; tc kimlik numarasının ilk altı hanesi memuriyet sicil numaranız olabilir, deneyin

I

isikayhan

Ziyaretçi
Elinizde eski aylardan maaş bordrosu varsa "Sicil No" kısmında yazan kısım "Memuriyet Sicil No" sudur

Bazı kişilerde bu kısım boş olabiliyor (elimde okulmun eski bordrosu var, oradan görebiliyorum)

Sanırım bu bilgi işlettirilmeden bordroyu internetten indiremeyecek

http://forum.memurlar.net/topic.aspx?id=509075
İşe yeni başlayan ve emekli sicil numarası almamış memurlar, bordro girişinde emekli sicil no alanını boş bırakmak suretiyle bordrolarını alabileceklerdir

C

cendere

Ziyaretçi
tc kimliğimin ilk altı  rakamı kabul edilmedi ilsisten nasıl öğrenebirim öğretmenim ilsise de girdim bulamadım

C

cendere

Ziyaretçi
bu ayki bordrom elimde memur sicil no diye bişey yazmıyor ,sadece emekli sicil ve tc kimlik no var  öğretmenim

I

isikayhan

Ziyaretçi
bordroda "Sicil No-Em. Sic. No" şeklide yazar
"Sicil No" kısmı "Memuriyet Sicil No"sudur

ilsiste de herkesinki yazmıyor maalesef, bordroda da yoksa kurumunuzdan öğrenmeye çalışacaksınız

C

cendere

Ziyaretçi
galiba kurumdan öğreneceğim öğretmenim bordroda yazmıyor ilsiside delik deşik ettim yok :) teşekkürler ilginize ve bilgilendirmenize :)

I

isikayhan

Ziyaretçi
say2000i üzerindem maaşı hesaplanan bütün memurlar internetten bordrolarına bakabilecek

resmi açıklama:

http://www.muhasebat.gov.tr/mevzuat/genelyazi/docs/Maas%20bordrolari.doc

T.C.

MALİYE BAKANLIĞI

Muhasebat Genel Müdürlüğü

Sayı : B.07.0.MGM.0.41-315-01-01/13968 16.09.2008

Konu: Personel Maaş Bordroları

İlgi:30.07.2008 tarihli ve B.07.0.MGM.0.41-315-01-01/11386 sayılı yazı.

İlgi yazıda, maaş hesaplamaları say2000i sistemi üzerinden yapılan memurların, maaş bordrolarını, her ayın 15 i ile 30 u arasında Bakanlığımız tarafından belirlenecek güvenlik kriterlerine göre (T.C. Kimlik No, Kurum Sicil No ve Emekli Sicil No girilmek suretiyle) Genel Müdürlüğümüz web adresinde bulunan “e-Bordro” linkine (http://bordro.muhasebat.gov.tr/Bordro/gen/login.htm) bağlanarak alabilecekleri; uygulamanın ilk aşamasında Maliye Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Sanayi ve Ticaret Bakanlığı personelinin maaş bordrolarını alabilecekleri belirtilmiş ve diğer Bakanlıkların personeli ile ilgili bilahare duyuru yapılacağı bildirilmişti.

Bu bağlamda, say2000i sisteminden oluşturulan bordroların internet ortamında diğer Bakanlıklarda çalışan memurların da hizmetine sunulmasına yönelik yazılım değişikliği çalışmaları tamamlanmış bulunmaktadır.

Buna göre, maaşları say2000i sistemi üzerinden hesaplanan ve ödemeleri, Genel Müdürlüğümüze bağlı muhasebe birimlerince yapılan bütün memurlar, maaş bordrolarını, yukarıda bahsi geçen adrese bağlanarak alabileceklerdir.

Bilgilerini ve gereğini arz/rica ederim.

Ömer DUMAN

Bakan a.

Genel Müdür

DAĞITIM:

-5018 Sayılı Kanun Eki 1 Sayılı Cetvelde Yer Alan İdareler

-81 İl Valiliğine (Defterdarlık)

I

isikayhan

Ziyaretçi
sicil numarasını öğrenmek yetmeyebilir. eski bordroda da yer almadığına göre, bana göre ilgili maliye biriminin de bunu siteme kayıt etmesi gerekir

cendere' Alıntı:
galiba kurumdan öğreneceğim öğretmenim bordroda yazmıyor ilsiside delik deşik ettim yok :) teşekkürler ilginize ve bilgilendirmenize :)

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
gerçekten harıka bir sistem gelmeye başladı.insallah devamı gelir.

I

isikayhan

Ziyaretçi
Sicil nosu maliyede kayıtlı olmayanlar için sicil no girmeden T.C. Kimlik No ve Emekli Sicil Numarası ile e-bordro sistemine giriş yapabiliyor

Henüz Emekli Sicil Numarası almamış olanlar da sadece T.C. Kimlik No ile e-bordro sistemine giriş yapabiliyor

F

feyza05

Ziyaretçi
teşekkürler  isikayhan...

Üst Alt