MEB Yönetici Atama Yönetmeliği Hakkında Yorum | Eğitimin Yeni Yüzü | Egitimciyim.Net

MEB Yönetici Atama Yönetmeliği Hakkında Yorum

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
Değerli üyelerimiz.sizinde yakından takip ettiğiniz gibi son zamanlarda yönetici atama yönetmeliği ile ilgili bizim sitemizde olduğu gibi bir çok sitede kaynağı duyuma dayanan yorumlar yapılmaktadır.en son yapılan 2007 yönetici atama yönetmeliğinin iptalinden beri bu konuda değişik sözler ve yazılar yazılmaktadır.
Her ne kadar bir çok yönetici yaptığı işten hiç de memnun olmamasına rağmen ; sınav ve adalet kavramlarının da vermiş olduğu iştahtan olsa gerek ve de üzerine bu kadar iptalinde olması nedeni ile öğretmen arkadaşlarımız idareci olmak istemektedir.Bunun vermiş olduğu hassasiyetten dolayıdır ki bu konu ile ilgili çıkan tüm konular ve yorumlar ilgi ile takip edilmekte ve açıkçası çok reyting almaktadır.hatta bunu reklamları için kullanan bir çok sitede gözümüzden kaçmamaktadır.

Sonuçta , sebep ne olursa olsun tüm eğitim camiasını yakından ilgilendiren bu konuda bazı siteler kendilerini otorite gibiymiş gibi gösterek ""vay efendim bu 2004 yılı yönetici atama yönetmeliği imiş " gibi sanki Amerka’yı yeniden keşfeder şekilde yorumlar yapmaktadırlar.Sanki biz ve bizi takip eden üyelerimizi bunu bilmiyor da bi onlar biliyor bu konuları. Kaldi ki o kişiler yönetmeliği biraz iyi okusalar bazı noktalarının 2004 yönetmeliğinden farklı olacağını görecekler sanırım. Kanaatimizce mevcut şartlar içinde zaten bu saatten sonra bu 2004 yönetmeliğinin bazı hükümlerinin değiştirilmesi  ve kazanılmış haklarının iadesi (2005-2006 Sınavları Müdür yet.öğrt. vb.)kaydı ile daha güzel bir yönetmelik çıkarma şansı da kalmamıştır.

Site olarak üzüldüğümüz nokta şudur ki , bu noktada dünyanın personel bakımından sayılı bakanlıklarından olan MEB in 1 yılı aşkın bir süredir yönetim kademesi ilgilendiren bir yönetmeliğinin olmaması  gerekırken neden ısrarla "bazı siteler "diyerek bu anlamada eğitim camiasına hizmet eden eğitim sitelerinin eleştirilmesidir.

Egitimciyim.net internet sitesinden yakından takip ettiğimiz "Yeni Yönetmelik Hazırlıkları" gerçek çıkmıştır. MEB Müşteşarı, Türk Eğitim Sen heyetini kabülde "Yönetmelik Nisan`da Yayınlanacak" dememiş midir? En son yapılan haberde "Yönetmelik Başbakanlıkta" sözü neden yalanlanmamıştır? Bunlar gösteriyor ki, Egitimciyim.net haberleri öylesine reklam için söylenmiş haberler olmadığını gösteriyor.

Aslında bu yönetmeliğin gecikmesinde en önemli faktör kanaatimizde işin yargıya taşınması olmuştur.Sizler de takdir edersiniz ki yargıda olan bir yönetmelik dururken kalkıp ta bakanlığının yenisi çıkarması çok yanlış olur.o yüzdendir ki bunun beklenmesi gerekiyor.

Sonuç olarak, bu saatten sonra öğretmenlerimiz , sendikalar ve en önemlisi eğitim siteleri bu konuda daha sorumlu davranmalı ve birbirimiz suçlamak yerine daha adil kimseyi üzmeyen tüm tarafları memnun eden ve en önemlisi yeniden mahkeme sürecini başlatmayacak bir yönetmelik çıkması için iş birliği içinde olmamızdır.

Mehmet KURU
Eğitim Yöneticisi

ahmetklkn

Kayıtlı Üye
Tepki
0
Mehmet hocam  haklısın.meb biraz işi ağırdan alıyor,ayrıca sende duyumu ilettiğin için teşekkürler.

KILIÇ

Bilge Üye
Kayıtlı Üye
Tepki
0
Çok güzel bir yorum yapmışsınız sayın hocam katılıyorum

Üst Alt