Mecliste kene var !! | Eğitimin Yeni Yüzü | Egitimciyim.Net

Mecliste kene var !!

  • Konbuyu başlatan cendere
  • Başlangıç tarihi
C

cendere

Ziyaretçi
Dokunulmazlığı keneler kaldırdı

Bir yıl içinde 42 kişinin ölümüne neden olan kene bu defa da TBMM'ye sıçradı. Meclis'te hizmetli kadrosunda çalışan Sadrettin Cankır'ı kene ısırdı. DTP Milletvekili Bayındır ise TBMM Başkanlığı'na konuyla ilgili kanun teklifi sundu.


Türkiye'nin her köşesinde meydana gelen kene ısırması vakalarından biri de Meclis'te yaşandı. Meclis'te hizmetli kadrosunda çalışan Sadrettin Cankır'ı keneler ısırdı. Akşam üzerindeki keneyi fark eden Cankır, Ankara Hastanesi'ne giderek keneyi aldırdı. Kenenin KKKA virüsü taşımadığı belirtildi. 42 kişinin hayatını kaybettiği Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı son zamanların en korkunç hastalığı olarak biliniyor. Kene ile mücadeleye rağmen kene ısırma vakaları en güvenilir yerlerde bile kendisini gösteriyor. Bunun son örneği TBMM'de yaşandı.

EVDE FARK ETTİ

Meclis'te hizmetli kadrosunda sözleşmeli olarak çalışan Sadrettin Cankır'ı kene ısırdı. Cankır önceki gün akşam evine giderken üzerinde bir kene gördü. Cankır, hemen Ankara Hastanesi'ne başvurdu. Burada doktorlar tarafından Cankır'ın üzerindeki kene alındı. Doktorlar, Cankır'ın üzerindeki kenenin yaklaşık olarak 4 saat önce yapıştığını belirttiler. Doktorların belirttiği saat Cankır'ın Meclis'te çalıştığı saat olarak görünüyor. Ankara Numune Hastanesi'nde incelenen kenenin kanında KKKA virüsü çıkmadı. TBMM Genel Sekreteri Ali Osman Koca ise personeli kenenin evinde ısırdığını ileri sürdü.

http://yenisafak.com.tr/Gundem/?t=18.07.2008&c=1&i=129421
 
C

cendere

Ziyaretçi
Milletvekilini kene ısırdı

AKP Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın’da belde ziyaretleri sırasında kendisini kene ısırdığını, yapılan incelemeler sonucu kenenin Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) virüsü taşımadığının anlaşıldığını söyledi.

Hafta sonu ziyaret ve açılış programları için Bartın’a gelen Yılmaz Tunç, bugün Organize Sanayi Bölgesi’ndeki esnafı ziyaret etti. Tunç, geçen hafta Arıt veya Kozcağız beldeleri ziyaretleri sırasında kendisini kene ısırdığını, ancak bu konuyla ilgili çıkan haberleri abartılı bulduğunu söyledi. Tunç şöyle konuştu:

“Basında çıkan haberleri abartılı buluyorum. Geçen hafta ki Bartın ziyaretinde, sanırım ya Arıt’ta ya da Kozcağız beldesinde beni kene ısırdı. Ben de aynı gün bunu fark ettim. Daha sonra Bartın Devlet Hastanesi’ne giderek, keneyi çıkarttık. Yapılan tetkikler sonucunda kenenin KKKA hastalığı taşımadığı anlaşıldı. Gazetelerde ve televizyonlarda çıkan haberleri doğru bulmuyorum. Ayrıca, Meclis’te iki gün kene ile dolaştığım yönündeki haberler de kesinlikle doğru değil.”
Tunç, kenenin vücudunun neresinden ısırdığını ise açıklamadı. 
Üst Alt