Norm Fazlalığıyla İlgili......Acil | Eğitimin Yeni Yüzü | Egitimciyim.Net

Norm Fazlalığıyla İlgili......Acil

yağmur-dan

Kayıtlı Üye
Tepki
0
değerli arkadaşlarım....
6 yıldır görev yaptığım okula kapanan bir okulun öğretmenlerini , norm açığımız olmadığı halde kadroları ile birlşikte verdiler. ben okulun en eski öğretmeni olmama rağmen,hepimiz aynı durumdaymışız gibi ,puanlarımıza bakaraktan benim norm fazlası olduğumu söyleyip sınıf vermediler..şimdi sorum şu.....norm kadro sayımız 5 iken 7 oldu....ve ben en eski öğretmeniyim okulun......norm sıralamasının değiştirilmesi doğrumu? yeni gelenler arasından sıralama yapılması gerekiyor mu? bu konuyla ilgili en son genelge hakkında bilgisi olan varmı? inanın çok üzgünüm.....cevaplarınızı acil bekliyorum....herkese şimdiden teşekkürler.

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
değerli hocam bu konu ile ilgili bir soruya vermiş olduğumuz cevap aşağıdaki linkte mevcuttur.
ama kısaca soyelelyım ki norm fazlası olmak eski yenı ile alakası yoktur.hizmet puanı ile alakalıdır.az olan norm fazlasıdır.

http://www.egitimciyim.net/forum/index.php?topic=5220.0

yağmur-dan

Kayıtlı Üye
Tepki
0
teşekkür ederim hocam...müsadenizle birşey daha sorabilirmiyim...3797 sayılı kanunun 62 . maddesinde norm kadro sayılarının değişmesi dışında norm kadro dağılımı değişemez diyordu...buradan benim anladığım kadronun artması dışında benim sıramın değişemeyeceği.....ben mi yanlış yorumluyorum yoksa yeni bir genelgeyle değişiklik mi oldu....çok teşekkürler...

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
değerli hocam sıralama bu noktada önemli değil bence.çünkü önemli olan norm fazlası kim olacak dimi=))

yağmur-dan

Kayıtlı Üye
Tepki
0
mehmet hocam.....bir soru daha sorabilir miyim müsadenizle..... ;) şuan atamalar durdurulmuş durumda...fakat norm fazlalığı vs birkaç durum hariç....yani tayin isteyebiliyorum diye biliyorum....umarım yanılmıyorumdur....bulunduğum eğitim bölgesinde boş yer yok.....ilçenin köylerinde falan var.....sorum şu; bulunduğum ilin başka yakın ir ilçesinden tayin istemek istiyorum......sanırım bu atama şekli internet ortamından olmuyor....peki nasıl tayin isteyebilirim.....dilekçemi nereye yazmalıyım....? teşekkürler!

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
öncelıkle hocam kadrolumu sözlşemelımısınız?eğer kadrolu isenız norm fazlası olarak en yakın yarıyılda tayın ısteyebılırsınız.ama bu durumdan dolayı görevlendirme yaptırabılırsınız.dilekçeyı mutlaka okulunuza vermenız gerekmektedır

yağmur-dan

Kayıtlı Üye
Tepki
0
...kadrolu öğretmenim...şuan atamalar durduruldu fakat birkaç özür ve norm fazlası olanlar hariç...yani şimdi de tayin isteyebilirmişim...ama nasıl isteyeceğimi bilmiyorum...kadrosu açık olan birkaç okul biliyorum...bu durumda napmalıyım....

yağmur-dan

Kayıtlı Üye
Tepki
0
hocam bir sorum daha var......bulunduğum okulda norm fazlası olarak ne kadar kalabilirim....belli bir süre sonra merkeze çekebilirlermi istemesem bile...?

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
norm fazlası öğretmneleri önclıkle bulunmuş olduğum eğitim bölgesinde yoksa il içinde değerlendirilebılır

yağmur-dan

Kayıtlı Üye
Tepki
0
..........norm fazlası olsamda kadrom şuan okulumda ya...kadromu ile çekip istemediğim yerlere tayin istetebilir ler mi.....yani ben bulunduğum eğitim bölgesinden ayrılmak istemiyorum.......

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
hocam iliçi tayın donemıne kadar böyle bir şey olmaz kadro ile.ancak görevlendirme yapılabılır

SEYMAM

Kayıtlı Üye
Tepki
0
DERS SAATİM 28 2 SENE ÖNCE İLSİS ÜZERİNDEN DERS SAATİMİ 40 GÖSTEREREK OKULUMA BIRANŞIMDA ÖĞRETMEN ATAMASI YAPILDI.MÜDÜRÜMÜZLE GÖRÜŞTÜM ÖĞRETMENE İHTİYACIM YOK BUNU DÜZELTTİRECEM DİYEREK BENİ OYALADI.HALA 2 ÖĞRETMENİZ VE BAŞKA OKULLARDA BRANŞIMIZDA AÇIK OLDUĞU HALDE GÖNDERİLMİYOR.BEN DERSİMİ PAYLAŞMAK ZORUNDA BIRAKILIYORUM.YENİ GELEN ARKADAŞIMIZ NORM FAZLASI DURUMUNDA AMA HEM İDARE HEMDE MEM DE TANIDIKLARI TARAFINDA TORPİLLİ.BU KONUDA BENİM YAPABİLECEĞİM HAKKIMI ARAYABİLECEĞİM RESMİ OLARAK NE YAPABİLİRİM .  TEŞEKKÜRLER

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
değerli hocam norm fazlalığında son gelen değil kıdemi en az yanı puanı en az olan gider ve bu da yarıyıl veya yaz tatılınde tayın ıstemsı gerekir.

SEYMAM

Kayıtlı Üye
Tepki
0
SAYIN HOCAM TEŞEKKÜRLER ZATEN BEN KIDEMLİYİM KENDİSİ GİTMEK İSTEMİYOR  BENDE HAKKIMIN YENDİĞİNE İNANIYORUM.KENDİSİ İSTEMEDİĞİ HALDE GÖREVLENDİRMEYLE GÖNDERİLEBİLİRMİ ACABA

F

feyza05

Ziyaretçi
Bildiğim kadarıyla aynı EĞİTİM BÖLGESİNDE aynı branştan açık varsa oraya görevlendirilir, isteğe bakılmaz. Ben de şu an norm fazlasıyım ve bulunduğum eğitim bölgesinde ihtiyaç olunan yere görevlendirme verildim...

Üst Alt