norm kardo ile ilgili bir sorum olacak | Eğitimin Yeni Yüzü | Egitimciyim.Net

norm kardo ile ilgili bir sorum olacak

nsk

Kayıtlı Üye
Tepki
0
okulumuz birleştirilmiş sınıflı 4 öğretmen kadrosu var.normumuz bu sene 4'ten 3ye düşüyor.okulumuzda hizmet puanı en az olan kişi müdür yetkili arkadaş. onun norm kadro fazlası olacağını düşünmüştük.bugün şube müdürü, müdür yetkili arkadaşın valilik tarafından onaylandığı için o kişi norm kadro fazlası olmaz dedi.bu konuda bilgisi olan arkadaşların fikrini almak istiyoruz.

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
değerli hocam şube müdürünüz haklı.çünkü müdür yetkili öğretmen c tipi kurum müdürüne denktir.yani öğretmen değil idareci sınıfındadır.kalan diğer öğretmneler arasında puanı en düşük olan gidecek.

nsk

Kayıtlı Üye
Tepki
0
teşekküler mehmet hocam.

nanick

Kayıtlı Üye
Tepki
0
aynı durum bende de var ..yalnız ben sözleşmeliyim ..sözleşmem o okula göre imzalandı ..beni gönderme durumları olabilirmi...ayrıca gönderdikleri okulun şartları benim okulun şartlarından kötü ..ne yapabilirim?benim istediğim köyde açık var orayı isteme şansım varmı?

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
değerli hocam sözlesmelı ogretmenler eğer norm fazlası ise ilçe milli eğitim tarafından boş olan okullara görevlendirilebılır.konu ile ilgili genelge bulunmakta.bakmam gerek.kısacası eğer norm fazlası ısenız 2 ay içerisinde once ilçede sonra ilde yoksa il dısında bır okula vermeleri gerekir.

mudessir

Kayıtlı Üye
Tepki
0
  iyi akşamlar feyza hocam  eğitim bölgesi olan İlçedeyim  branş din kültürü  hiç kimse sağlıklı bilgi vermiyor, yoksa verilen bilgileri benmi anlıyamıyorum kafam karışmış durumda, aslında söyleneni anladığıma inanıyorum  bir deli bir kuyuya taş atıyor kırk akıllı örtmeye çalışıyor.

Üst Alt