OKUL anıları | Eğitimin Yeni Yüzü | Egitimciyim.Net

OKUL anıları

• Konbuyu başlatan cendere
  • Başlangıç tarihi
C

cendere

Ziyaretçi
hepimizin okul hayatında unutamadığımız hatıraları olmuştur, gerek öğrenciliğimizde gerekse öğretmenlik ve idareciliğimizde , burda unutamadığımız bu hatıralarınızı bizimle paylaşmanızı istirham ediyorum :)

içimizde öğretmen olmayan üyelerimiz de var , onlarında bu konuya katılımlarını rica ediyorum, onların da öğrencilik hayıralarını dinlemek isteriz... katılım ve paylaşımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum

hatta biraz emri vaki yapayım KILIÇ hocam ilk hatırayı sizin yazmanızı istirham ediyorum :)

Benzer konular

F

feyza05

Ziyaretçi
KILIÇ hocam  bekliyoruz anılarınızı:=)) siz anlatın ki sıra bize gelsin:=))

KILIÇ

Bilge Üye
Kayıtlı Üye
Tepki
0
oldum olası şu kopya çekme işini beceremedim. lisedeyim. tanzimat fermenı ve ıslahat fermenı tarihlerini bir türlü ezberleyemedim. daha doğrusu karıştırdım. elime yazdım. tabi usta kopyacılarlar mevcut ellerini bileklerini kollarını dolduranlar. hoca bir tanesini yakaldı. kaldırın ellerinizi. yakalndık . en çok dayağı ben yedim.:=) bu ikisini öğrenmedin mi diye vurdu da vurdu.

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
ben de kopya cekmeye calısırken öğretmen yakaladı.başladı gülmeye.meğerse yanlış yeri çekıyormusum:=))ee acemılık işte:=))

C

cendere

Ziyaretçi
:))))) dün lise sona giden oğlum anne kopya çok acı bişey biliyormusun dedi anlam veremdim nasıl acı dedim , sen  eşşekler gibi çalışıyosun yüksek not almaya çalışıyorsun , bir başkası çalışmadan , kopya çekip senden yüksek alıyor ... işte bu adamın içine koyuyor dedi :))

teşekkürler hatıralrınızı bizimle paylaştığınız için :)

KILIÇ

Bilge Üye
Kayıtlı Üye
Tepki
0
sayın cendere lütfen kendi anınızı anlatın uyanıklık yapmayın
sayın feyza sıra sizde:)

F

feyza05

Ziyaretçi
ben de kopya çekmeyi hiç ama hiiiç beceremeyenlerdenim, İlkokulda küme şeklinde oturuyoruz, ders din kültürü... Küme arkadaşları karar verdiler kopya çekicez, soru:sura üfleyen meleğin ismi, tabi hemen yazdım israfil diye, gözüm yanımda ki arkadaşın yazdığına takıldı: israil, diğeri o da israil baktım, bir diğeri o da,  hepsi de aynı:=)) panikledim nasıl olur da benim ki yanlış olur diye hemen değiştirdim:=))

F

feyza05

Ziyaretçi
cendere' Alıntı:
:))))) dün lise sona giden oğlum anne kopya çok acı bişey biliyormusun dedi anlam veremdim nasıl acı dedim , sen  eşşekler gibi çalışıyosun yüksek not almaya çalışıyorsun , bir başkası çalışmadan , kopya çekip senden yüksek alıyor ... işte bu adamın içine koyuyor dedi :))

Bu acıyı ben hep yaşadım, bir de sınavda soruları cevaplamaya çalışırken arkadan kalemle dürtmeleri ve çekil çekil göreyim demeleri yok mu deli oluyordum...

C

cendere

Ziyaretçi
:))))))) öğrencilik = kopya galiba , öğrencilik hatıralarında nedense hep kopyayla ilgili hayıralar gelir , ben o kadar eskiye gitmeyeceğim , öğretmenlik hatıramı anlatacağım :)    
sene 92 :)
diyarbakırda öğretmenliğe başlamışım

sınıflarıın mevcudunu bu gün gibi hatırlıyorum :)  (6i sınıf 36 , 7. sınıf 24 , 8. sınıf 16 kişi) hadi gençler siz hatırlayın bakalım sınıf mevcutlarınızı :)
6. sınıfta sözlü yapıyorum sübhaneke duasından başladım , aman allahım çocukların hiçbiri bilmiyor sübhaneke duasını , tabi hepsine sıradan eksi

geçtik ettehiyyatüye başlangıç yanlış , sonu kelime-i şehadette tutuyor , bu nasıl ettehiyyatü ezberleme kim ezberletti size bunu böyle diye kızarken ve de   sıradan hepsine eksi verirken bir çocuğum (cin gibi) öğetmenim hanefilerinkini de okuyayımı dedi ... birden kafamda şimşekler çaktı, ordakiler şafii idi , bunu söyleyen çocuğum da zaza (zazalar hanefi mezhebinden :))

hatamı anladım , şafiiler sübhaneke duası yerine innii veccehtü... diye bir dua okuyorlar , ettehiyyatünün başlangıcı değişik ...

gerisin geri dönp , okutup hepsine artı verdim :))

bu benim mesleğimin başlangıcında yaşadığım unutamadığım bir hatıramdır :)

B

bilge_66

Ziyaretçi
iki yıl kadar önce , ikinci dönemin başında (ilk gün) 6. sınıftan çok yaramaz bir öğrencimizi feci bir kazada kaybettik, ilk gün bir şok yaşadım , çok üzüldüm ama bir türlü bir damla yaş bile gelmedi gözümden , gece yarısına kadar yaptığı yaramazlıklar geldi geçti gözümün önünden, cenaze namazına katıldık, hakkımızı helal ettik..... gece yarısından sonra bir ağlama tuttu beni ... biz ona hakkımızı helal etmiştik  ama o bize ettimi acaba ?

F

feyza05

Ziyaretçi
bilge_66' Alıntı:
iki yıl kadar önce , ikinci dönemin başında (ilk gün) 6. sınıftan çok yaramaz bir öğrencimizi feci bir kazada kaybettik, ilk gün bir şok yaşadım , çok üzüldüm ama bir türlü bir damla yaş bile gelmedi gözümden , gece yarısına kadar yaptığı yaramazlıklar geldi geçti gözümün önünden, cenaze namazına katıldık, hakkımızı helal ettik..... gece yarısından sonra bir ağlama tuttu beni ... biz ona hakkımızı helal etmiştik  ama o bize ettimi acaba ?
inş. etmiştir hocam, sonuçta her ne yaparsak yapalım biz öğrencilerimiz için en iyiyi yapmaya çalışıyoruz...

B

bilge_66

Ziyaretçi
elimizden geleni yapıyoruz ama bazen de yaramazlıklarına katlanamayıp elimizden geleni ardımıza koymuyoruz , o olay bana iyi bir ders olmuştur

C

cendere

Ziyaretçi
bilge_66' Alıntı:
elimizden geleni yapıyoruz ama bazen de yaramazlıklarına katlanamayıp elimizden geleni ardımıza koymuyoruz , o olay bana iyi bir ders olmuştur

ben sık sık arkadaşları uyarırım çocuklar günahsızdır , onların beddualarını almayın diye  bakarsınız tutuverir mazallah :) paylaşımınız için teşekkürler bilge öğretmenim :)

F

feyza05

Ziyaretçi
pazartesi günü konu Ramazan Bayramında neler yaptık? Çocuklar anlattılar bir bir el öptük şeker verdiler, para verdiler vs. çocuklara dedim ben de el öptüm ama bana para veren olmadı, bir öğrencim bana acımış olmalı ki yanıma geldi ve elini uzattı, baktım minicik elinde 10 Ykr var bana veriyor:=)) canım ya öyle hoşuma gitti ki çocuğun o masumluğu, o tatlılığı:=))

Üst Alt