Okul Öncesi Eğitimde Aile Katılımı | Eğitimin Yeni Yüzü | Egitimciyim.Net

Okul Öncesi Eğitimde Aile Katılımı

• Konbuyu başlatan feyza05
  • Başlangıç tarihi
F

feyza05

Ziyaretçi
Okulöncesi Eğitim Programına Ailelerin Katılımı, Anne Babaların Çocuklarının Gelişimi Ve Eğitimi İle İlgili Konularda Bilgi, Beceri Kazanmalarını Ve Onlar İçin Uygun Eğitsel Ortam Hazırlamalarında Yardımcı Olduğu Gibi Kurum Açısındanda Bir Çok Yarar Sağlar.
anne Babaların Okulöncesi Eğitim Kurumunun Eğitimine Etkin Katılımı Şu Yollarla Gerçekleştirilebilir:

1.özel Yetenek Ve Bilgiye Sahip Anne Babaların Bu Becerileri, Okul Öncesi Eğitim Kurumunun Programının İçinde Değerlendirilebilir.
2.okul Bahçesi Ve Oyun Alanlarının Düzenlenmesi, Bakımı, Araç Ve Gereçlerin Onarımı Ve Yapımında Anne Babalardan Yararlanılabilir.
3.oyuncak Yapımı, Tamiri, Kutlama Günleri İçin Hazırlık,dikiş Vb. Konularda Yardımcı Olabilirler.
4.inceleme Gezilerinin Düzenlenmesi Ve Daha Yararlı Hale Getirilmesinde Mesleki Ve Özel Merakı Gereği Yardımcı Olmak İsteyen Ana Babalardan Yararlanılabilir.

yapılan Çalışmalar Sonucunda Anna Babaların Eğitim Programlarına Katılımı İle Çocukların Zeka Düzeylerinin Kısa Sürede Arttığı Gözlemlenmiştir.aile Katılımının Sağlanması Çocukların Okul Hakkında Pozitif Duygular Hissetmelerini Ve Okulu Güvenli Bir Yer Olarak Algılamalarını Sağlamaktadır.
(anne-baba Eğitimi, Yrd.doç Aysel Çağdaş, Yrd.doç Zarife Şahin,kök Yayıncılık)