sınıf öğretmeni ''alan öğretmeni'' midir? | Eğitimin Yeni Yüzü | Egitimciyim.Net

sınıf öğretmeni ''alan öğretmeni'' midir?

uzman55-58

Çalışkan Üye
Kayıtlı Üye
Tepki
0
Arkadaşlar 2008  MEB Yöneticileri Yönetmeliğinde ''HEM ve ASO'ya atanacaklarda herhangi bir alan öğretmeni olmak ibaresi var.Bu nedenle sınıf öğretmeni alan öğretmeni midir değil midir?

Benzer konular

H

hakan

Ziyaretçi
tabıkı hocam onda sıkıntı yok sınıf öğretmenleri de başvurabilir.bu maddeyı eskıden bu okullara atayacak öğretmen bulamadıkları için getirdiler.ama orada bransınızın normu varsa ek-2 ye göre fazla puan alacaksınız.

uzman55-58

Çalışkan Üye
Kayıtlı Üye
Tepki
0
bence değil

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
http://ttkb.meb.gov.tr/menu/119_sayili_ttk_karari_cizelge.pdf

bu lınkte atamaya esas""ALAN"dersieri yazar ve 55.sırada sınıf öğretmeni var.e sanırım bu yeter ama olmaz dersen gene deliller bulurum:=)

komidin

Kayıtlı Üye
Tepki
0
Sınıf Öğretmenleri Halk Eğitim Merkezi Ve Aso Müdürlüklerine Müdür Yardımcısı Olur Ancak Müdür Olamazlar.düz Halk Eğitimlere Olabilirler.aso Olan Hemler "mesleki Ve Teknik Eğitim Okul Ve Kurum Müdürlüğü" Sayılır.buralara Atölye Ve Meslek Dersleri Çğretmenleri Atanabilir.aso Olmayan Hem Lerde Sorun Yok.her Branş Atanabilir.

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
Son Cıkan Yönetmelıkte Sızın Soyledığınız Gıbı Oldu Değerlı Hocam

komidin

Kayıtlı Üye
Tepki
0
Yani Sınıf Öğretmenliğinin Alan Öğretmeni Olup Olmamasını Tartışmak Gereksiz.halk Eğitim Merkezi Ve Aso Müdürlüklerine Sınıf Öğremenleri Müdür Olamazlar.müdür Yardımcısı Olabilirler.ama Hala Çeşitli Yorumlarda Atanabilirler Diyenler Çıkıyor.döner Sermayesi Bulunan Akşam Sanat Okulu Statüsündeki Halk Eğitimler Mesleki Ve Teknik Yaygın Eğitim Kurumudur.ve Tanımında Da Bu Durum Açıkça Yazmaktadır.

Üst Alt