sözleşmeli kölenin dramı | Eğitimin Yeni Yüzü | Egitimciyim.Net

sözleşmeli kölenin dramı

gokce7374

Kayıtlı Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar, benim bir sorum olacaktı. Ben doğuda sözleşmeli sınıf öğrt. olarak çalışmaktayım. Bilirsiniz ki sözleşmelilerin nerdeyse tayin hakkı yok gibi bir şeydir. Daha da kötüsü evli değilseniz, yada evli olup da eşiniz ev  hanımıysa çalışmıyorsa bu iş imkansız gibidir. Ama ne yazık ki sistem artık öğretmenlerimizi yalancılığa,sahtekarlığa itmektedir. Benim eşim çalışmıyor. Ama bir yıllık bi sigorta yatırıp tayinimi istemeyi düşünüyorum. Ama en ucuz bi sigorta aylık 350 ytl den başlıyor. Fakat bu eş durumunda tarım sigortası olduğunu da duydum.bu daha az masraflı oluyor. Ama aşağıda okudum maddede tarımda kendi adına ve hesabına deniliyor bu ne demektir. Benim dedemin arsaları var onun yanında çalışıyor mu göstermem lasım yoksa üzerine kiralama satın alma gibi işlemler mi lasım. Gerçekten arkadaşlar acil yardım ederseniz, gerçekten tarım sigortası olup olmadığını da bilmiyorum. Şimdiden teşekkürler…
Eş durumu özrü kapsamında eşi, 2.9.1971 tarihli ve 1479 sayılı Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu Kanunu (Bağ-Kur) kapsamında çalışanlar ile 17.10.1983 tarihli ve 2926 sayılı Tarımda Kendi Adına ve Hesabına Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kanunu kapsamında tarımsal faaliyette bulunanlardan hangi belgeler istenir?

C

cendere

Ziyaretçi
sevgili gökçe7374  kardeşim burda  dört konu açmışın, muzdarip olduğunu çok iyi anlıyorum,  ama dünden beri ne siteye girdin ve ne de maillerine bakıyosun :)
mail de yazdım özelden de yazdım sana yardımcı olabilecek bir isim ve numara verdim , ismini ve numarasını verdiğim arkadaş hukukçudur ve çok hızlı konuşur, yanında kağıt kalem bulundur ve anlamadığın yerleri tekrar tekrar sorabilirsin ve not almanı tavsiye ederim konuşmadan sonra aklında bişey kalmayabilir :)

benim aklımda kaldığı kadarıyla, tayinini çıkatrmak istediğin yerde eşine ait belli miktarda tarla olması lazım ve çiftçilik belgesi almanız gerekiyormuş... daha ayrıntılı bilgiyi o arkadaştan alırsın .. bundan sonra bana, senin için dua etmek düşüyor :) ben din kültürü öğretmeniyim :) allah yardımcın olsun işin rast gitsin... herşey gönlünce olsun ( amin ) :)

Üst Alt