tarihten dersler-Bir Avrupalı'nın İtirafları | Eğitimin Yeni Yüzü | Egitimciyim.Net

tarihten dersler-Bir Avrupalı'nın İtirafları

  • Konbuyu başlatan cendere
  • Başlangıç tarihi
C

cendere

Ziyaretçi
''Çok samimi olarak itiraf edeyim ki,Avrupalı, Türkleri sevmez ve sevmesi de mümkün değildir.Asırlasdır kilisenin yürüttüğü Türk ve İslam düşmanlığı, Hıristiyanlar'ın hücrelerine sinmiştir.Sebeplerine gelince:
  1.Müslüman olduğunuz için sevmez.Ama faraza laik şöyle dursun,Hıristiyan olsanız da size düşman olarak bakmaya devam eder.
  2.Sizler farkında değilsiniz ama onlar şu gerçeğin farkındadırlar.Tarihten Türk çıkarılırsa tarih kalmaz.Osmanlı arşivi tam olarak ortaya çıkarsa,bugünkü tarihlerin yeniden yazılması gerekir.
  3.Avrupa'nın pazarıydınız.Şimdi Avrupa'yı pazar yapmaya başladınız.
  4.En az 400 yıl Avrupa'da sırtımızda ve ensemizde ot koşturdunuz.
  5.Selçuklular Anadolu'yu,Osmanlılar orta Avrupa ve Balkanları Haçlı ordusuna mezar ettiler.
  6.Sizi silahla yenemeyenler,sizleri kendilerine benzeterek hakimiyet sağladılar.Önce ahlaki değerlerinizi yıpratmaya bağladılar,giyiminizden yaşamınıza kadar...Sonra kendi içinizde sizi bölmeye başladılar.A,B,C,D gibi.
  7.Selçuklu ve bilhassa Osmanlı, İslamiyet uğruna herşeyini feda etmeseydiler,İslamiyet bugün belki sadece Hicaz'da varlığını devam ettirirdi.Kaldı ki,Vehhabiliği kuranlar da İngiliz Dominyon Bakanlığı'nın adamlarıdır.Batı her yerde İslamiyet'i sapık inançlara kanalize etti.Ama Osmanlı,neredeyse Asr-ı Saadet'i devam ettirdi.
  8.Kilise size kin kusmaktadır.Ve sebepleri yukarıdadır.
  9. Ben Türkiye'ye geldiğimde iki üniversiteniz vardı,şimdi 19 üniversite var.Osmanlı zamanında her yerde bir medrese vardı; tarihinize bakın her medresede bilim eğitimi vardı,ilk denizaltını Osmanlı'nın yaptığını çoğunuz bilmiyorsunuzdur belki de ama Avrupa bunu biliyor.
  10.Sizler gerçek hüviyetinize döndüğünüz an Avrupa'nın refahı ve medeniyeti yıkılır.Ama sizde bunun olması bu şartlarda çok zor!
  11.Yine sizler,Avrupa'nın tarihi düşmanısınız ve daima düşman kalacaksınız''(Alman Prof.Naumark)

Alıntı
 
Üst Alt