Anneler Günü | Eğitimin Yeni Yüzü | Egitimciyim.Net

Anneler Günü

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
Tüm Annlerimizin Annler Gününü Tebrik Ederiz.iyi Ki Varsınız.

Benzer konular

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
Arkadaşlar Annler Gününün Nereden Çıktığ İle İlgili Bir Yazı Okudum Ve Paylaşmak İstedim,kaynağı Ne Olurs Olsun Uğrunda Ölünesi Annelerimiz İçin Herşey Değer..( Mayıs Ayının İkinci Pazar Günü )

Mayıs Ayının İkinci Pazar Günü Anneler Günü’dür. Anneler Günü Evrensel Bir Gündür. Dünyada Milyonlarca Ana Bugün Çocukları Tarafından Sevgi Ve Saygı İle Anılır.

anneler Günü Ülkemizde 1955 Yılından Bu Yana Kutlanıyor. Türk Kadınlar Birliği Ülkemizde Her Yıl Çocukları İçin Büyük Fedakarlığa Katla­nan Annelerden Birini Yılın Annesi Seçer. Yılın Annesinin Kişiliğinde Tüm Annelere İyi Dilekler Sunulur.

amerika’nın Filedelfiya Eyaletinde 9 Mayıs 1966 Günü Jarvis İsimli Bir Kızın Annesi Öldü. Annesini Çok Seven Jarvis’in Üzüntüsü Aylarca Sürdü. Hayatla Kimsesi Kalmayan Jarvis Ölüm Olayına Bir Türlü Alışamadı. Yaşama Küstü. Canlılığını, Yaşama Sevincini Yitirdi. Yemedi, İçmedi Bir Ara Ölmeyi Bile Düşündü. Jarvis’in Bu Durumunu Yakından İzleyen Komşusu Jarvis’le Arkadaş Oldu. Bir Gün Yaşlı Komşu Söyleşi Sırasında Jarvis’e «insanlar Doğar, Yaşar, Ölür. Bu Bir Doğa Kanunudur.» Dedi. Bu İki Cümle, Jarvis’i Çok Etkile­di. Ölümün De Doğmak, Yaşamak Gibi Bir Doğa Olayı Olduğunu Düşündü. Ancak Bu Doğruyu Bulmak Jarvis’in Annesine Olan Sevgisini Azaltmadı. Aradan Geçen Süre İçinde Ölüm Sözcüğünün Soğukluğu Gitti. Yerine Anne Sevgisinin Sıcaklığı Geldi. Artık Jarvis Annesini Gözyaşları İle Değil Severek. Anmaya Başladı. Acıları Azaldı. İçinde Arı, Duru Bir Sevgi Oluştu.

aradan Bir Yıl Geçti. Bu Süre İçinde Jarvis, Hemen Her Gün Annesinin Mezarına Çiçekler Götürdü. Jarvis’in Annesinin Ölüm Yıldönümünde Bütün Arkadaşları Eve Geldi. O Gün Jarvis Arkadaşlarına :

— Geçen Bir Yıl İçinde Çektiğim Acılar Bana Şunu Öğretti «dünyada Anne Sevgisinin Yerini Dolduracak Hiçbir Sevgi Yoktur. Yılın Bir Gününü Annelere Ayıralım. O Günü Annelerimizle İlgili Anılarla Dolduralım. Böylece Annelerimize Olan Sevgi Borcumuzu Ödeyelim.» Dedi.

arkadaşları Jarvis’in Önerisini Çok Beğendiler. Birlikte Hemen Kentin Belediye Başkanına Gittiler. Başkan Onları Dinledi. Öneriyi İçtenlikle Benimsedi. Daha Sonra Bu Öneri Gazetelere, Yazarlara Anlatıldı. Jarvis Ve Arkadaşlarının Çalışmaları Kısa Sürede Sonuç Verdi. Amerika Birleşik Devletleri Kongresi Mayıs Ayının İkinci Pazar Gününün Anneler Günü Olarak Kutlanmasını Kararlaştırdı.

anneler Günü İlk Kez 1908 Yılında Kutlandı. Daha Sonra Bütün Uygar Ülkelerde Kutlanmaya Başlandı.

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
Hepsi Ödenmiştir
Küçük Oğlu Annesine Geldi Ve Ona Kağıdı Uzattı.
annesi Ellerini Önlüğüne Kuruladıktan Sonra Kağıdı Okumaya Başladı;

çimleri Biçtiğim İçin 5 Dolar
odamı Temizlediğim İçin 1 Dolar
alışverişe Gittiğim İçin 50 Sent
küçük Kardeşime Baktığım İçin 25 Sent
çöpü Attığım İçin 1 Dolar
iyi Bir Karne Getirdiğim İçin 5 Dolar
bahçeyi Temizlediğim İçin 2 Dolar

toplam Borç 14 Dolar, 75 Sent

anne, Umutla Kendisine Bakan Oğulun Elinden Kağıdı Aldı
ve Kağıdın Arka Yüzüne Şunları Yazdı;

seni 9 Ay Karnımda Taşıdım Bedava
hasta Olduğunda Başında Bekledim, Elimden Geleni Yaptım,
senin İçin Dua Ettim Bedava
yıllar Boyu Değişik Nedenlerle Senin İçin Gözyaşı Döktüm Bedava
senin İçin Geceler Kaygı Duyup, Uykusuz Kaldım Bedava
oyuncaklarını Topladım, Yemeğini Hazırladım
giysilerini Yıkadım, Ütüledim Bedava Yavrum

ve Bunların Hepsini Topladığın Zaman
gerçek Sevginin Bedelinin Olmadığını Görürsün,
bedavadır Çünkü...

oğul Annenin Yazdıklarını Okuyunca Gözleri Doldu.

annesine Baktı, "anneciğim Seni Seviyorum" Dedi
ve Kalemi Alarak Bu Kağıda
"hepsi Ödenmiştir" Yazdı....

alıntıdır

C

cendere

Ziyaretçi
Ben De Tüm Annelerin Ve Anne Adaylarının Anneler Gününü Kutluyorum :)

Üst Alt