Anneler Kutsaldır | Eğitimin Yeni Yüzü | Egitimciyim.Net

Anneler Kutsaldır

• Konbuyu başlatan cendere
  • Başlangıç tarihi
C

cendere

Ziyaretçi
Anneler Kutsaldır

anneler Kutsaldır Vatan Gibi,
paylaşırlar Evlâdınla Her Şeyi.
evlâtsız Yaşayamaz Hiç Neşeyi,
silmeyin Gönüllerinden Sevgiyi,

annelerin Yaşarmasın Gözleri,
.üzmeyin Onları Acı Değildir Sözleri.
güldürelim Gelin Hepimiz Anneleri,
mutlandıralım Onlardaki Gönülleri.

her Annnenin Kalbi Evlâdı Evlâdı İçin Çarpar,
kakpleri Her An Evlât Sevgisiyle Yaşar.
sevgimizi Esirgersek İnanın Kahrolurlar,
anaları Üzmek İse Biz Evlâtları Karalar.

gönül Gözüyle Görürler Annelerimiz Bizleri,
değişmezler Dünyalara Evlâtlarını Hiç Biri.
mukaddestir Analarımızın Bizlere Sevgileri,
melek Gibidir Onların Sevgi Dolu Yürekleri.

meziyet Ak

Benzer konular

C

cendere

Ziyaretçi
Anneler Kutsaldır....
1 Yaşınızdayken Sizi Elleriyle Besledi Ve Yıkadı. Bütün Gece Ağlayıp Onu Uyutmayarak Teşekkür Ettiniz.

2 Yaşınızdayken Size Yürümeyi Öğretti. Size Seslendiğinde Odadan Kaçarak Teşekkür Ettiniz.

3 Yasınızdayken Size Özenle Yemekler Hazırladı. Tabağınızı Masanın Altına Dökerek Teşekkür Ettiniz.

4 Yaşınızdayken Elinize Rengârenk Kalemler Tutuşturdu. Evin Bütün Duvarlarına Resim Yaparak Teşekkür Ettiniz.

5 Yaşınızdayken Siz İ Cici Kıyafetlerle Süsledi. Gördüğünüz İlk Çamur Birikintisine Atlayarak Teşekkür Ettiniz.

6 Yaşınızdayken Okula Kadar Sizinle Yürüdü. Sokaklarda 'gıtmıyceeeeeeem' Diye Ağlayarak Teşekkür Ettiniz.

7 Yaşınızdayken Size Bir Top Hediye Etti. Komşunun Camini Kırarak Teşekkür Ettiniz.

9 Yaşınızdayken Size Dualar Öğretti, Siz Her Seferinde Unutarak Teşekkür Ettiniz.

11 Yaşınızdayken Sizi Arkadaşınızla Sinemaya Götürdü 'sen Bizimle Oturma' Diyerek Teşekkür Ettiniz.

12 Yaşınızdayken Zararlı Tv Programlarını Seyretmenizi İstemedi. O Evde Değilken Hepsini İzleyerek Teşekkür Ettiniz.

19 Yaşınızdayken Okul Masraflarınızı Karşıladı, Sizi Arabayla Kampusa Götürdü Ve Eşyalarınızı Taşıdı.

arkadaşlarınız Alay Etmesin Diye Kampus Kapısında Vedalaşarak Teşekkür Ettiniz.

21 Yaşınızdayken İş Hayati Ve Kariyerinizle İlgili Size Fikir Vermek İstedi. 'ben Senin Gibi Olmayacağım' Diyerek Teşekkür Ettiniz.

22 Yaşınızdayken Kep Giyme Töreninizde Size Gururla Sarıldı. Avrupa Seyahati İçin Para İsteyerek Teşekkür Ettiniz.

25 Yaşınızdayken Düğün Masraflarınızı Karşıladı, Sizin İçin Hem Mutlu Oldu Hem Çok Duygulandı. Siz Dünyanın Bir Ucuna Taşınarak Teşekkür Ettiniz.

30 Yaşınızdayken Bebek Bakimi Hakkında Size Akil Vermek İstedi. 'artik Bu İlkel Yöntemleri Bırak' Diyerek Teşekkür Ettiniz.

40 Yaşınızdayken Sizi Arayıp Bir Akrabanızın Doğum Gününü Hatırlattı. 'anne İşim Başımdan Aşkın' Diyerek Teşekkür Ettiniz.

50 Yaşınızdayken O Çok Hastalandı, Hafta Sonunda Onu Görmeye Gittiğinizde Mutlu Oldu.
ona Yaşlıların Çocuk Gibi Nazlı Olduğunu Söyleyerek Teşekkür Ettiniz.

derken Bir Gün..... O Öldü. O Güne Kadar Onun İçin Yapmadığınız Ne Varsa, O Anda Kalbinize Bir Yıldırım Gibi Duştu....

ve Bir Hikaye:

'evin Telefonu Sabaha Karşı Üç Buçukta Çaldı. Uyku Sersemi Adam Telefonu Açtı.
telefondaki Ses Annesine Aitti.
telaşlandı, Korktu Başlarına Bir Şey Mi Gelmişti?
annesi 'nasılsın Oğlum İyi Misin?' Diye Sordu.
oğlu Şaşkın Bir İfadeyle 'iyiyim Anne Hayırdır Bir Şey Mi Oldu Siz İyi Misiniz ?' Dedi.
annesi 'biz İyiyiz Bir Şeyimiz Yok Sadece Sesini Duymak İstedim' Dedi.

oğlu Da 'anne Bunun İçin Mi Aradın Saat Sabahın Üçbuçuğu Yarında Konuşabilirdik' Diyince Annesi De 'rahatsız Mı Ettim Oğlum?' Dedi.

oğlu 'evet Anne Rahatsız Ettin' Diyince Annesi

'30 Sene Önce Sen De Beni Bu Saate Rahatsız Etmiştin Oğlum, Doğum Günün Kutlu Olsun' Dedi..

eğer Hala Sizinleyse, Şimdi Onu Her Zamankinden Daha Cok Sevin

C

cendere

Ziyaretçi
Bir Sensin Beni Anlayan,üzüldüğümde Üzülen,kızsam Da, Bağırsam Da Kin Tutmayan Beni Her Halimle Seven Bir Tek Sensin..

ağladım Duydun Mu Anne? Bilirim Duymuşsundur, Şu Kızının Sıradan, Saçma Gözyaşlarını,hissetmişsindir Yüreğinde..anlatamadım Anne, Herkesi Dost Bilip Yanıldım.bir Seni Dost Bilip Anlatamadım Her Şeyimi..anlatsam Faydan Yine Olmazdı,dinlemezdim Belki Ama Sarılırdın En Azından..ağlardım Saatlerce Kucağında..faydan Olmazdı Ama Küçücük Bir Saçımı Okşaman Da Yeterli Olurdu Bilirim..

canımsın Anne..!!

herkesten Daha Değerlisin Benim İçin..dayanamam Ne Ablamın, Ne Abimin,ne De Başkalarının Seni Kırmasına.kendimin Bile Kırmasına Dayanamam…rüyamda Gördüm Seni Birkaç Gün Önce, Bir Hafta İçinde Ölecek Diye…o Kadar Ağladım Ki Bilemezsin..kaç Gündür Rüyanın Etkisinde Gecelerim, Korkulara Bıraktı Yerini..uyuyamaz Oldum, Rüya Dahi Olsa Tekrar Görmek Korkusuyla Uykuya Bırakamadım Gözlerimi.. Yokluğuna Dayamam Anne..

hani Hep Derdim Sana “ben Zaten Uzaklarda Büyüdüm, Hep Ayrıydım.ölsem De, Ayrılıkta Olsa Yokluğumu Hissetmezsin, Eksikliğim Fark Edilmez.zaten Yoktum, Yine Uzaklarda Bilinirim” Dediğimde Kızardın Her Seferinde…bu Yüzden Anne Yokluğum Zor Gelmez, Ama Senin Yokluğuna Dayanamam Ben..dayanamam Eksikliğine…

çok Kırdım Anne Hakkını Helal Et.. Başkalarına Sinirlendim.aradın, Uzaklarda Olsam Da Hissettin Acılarımı, Kızgınlıklarımı..aradın Da Açamadım Anne..açmadım.kırdım,üzdüm Ama Konuşamadım…hakkını Helal Et Nankörlük Ettim.. Hani İlk Yurtta Kalışımda, İlk Ziyaretime Gelişinde Ağlayarak Boynuna Atlamıştım, Sarılmıştım,ağlamıştım Saatlerce..şimdi İse Yanımdaydın Ama Değerini Bilmiyorum Değil Mi? Bazen Nefsime Yenik Düşüyorum Affet…

çok Yalnızım,yanılgılar İçerisindeyim Anne.. Yanlış İnsanlar, Yanlış Yüzler, Yanlış Sevgiler..bezgin,bitkin Daha 26sında Karamsarlık Tablosu Oluşturmuş Bir Haldeyim,dertliyim; Dermanım Bir Tek Sensin Belki De,ama Sustum İşte Bazen… Ben Daha Önemliyim Senin İçin, -biraz Bencillik Yapayım-. Ben Daha Farklıyım Değil Mi? En Çok Beni Seversin… Hep Böyle Dediğimde Kızdırırım Kardeşlerimi Ama Bilirim Ki Sen Hiç Birimizi Ayırmazsın…

bugün Çok Kötüydüm Anne..!!

sevdiğim Dediğim Bazı Dostlarım, Arkadaşlarım,can Dediklerim Yalan Oldu Gitti..omuzlarıma Bir Ton Yük,yüreğime Yaralar Bırakarak Gittiler…kendinden Fazla Değer Verme Derdin Ya, İşte Bu Yüzden Anlatamadım Sana, Söyleyemedim…yine Kendimden Fazla Değer Verdim Çünkü..yine Acı Çeken Ben Oldum… Hep Hüzünle Dolup,üzülsem De Önemli Değil…sen Hep Yanımda Ol,ağladığımda Gözyaşlarımı Silen Sadece Sen Ol Yeter Anne..

…beni Bana Ve İnsanlara Bırakma Ne Olur.....

Üst Alt