Çocuğu Kötü Eğitmenin Yolları | Eğitimin Yeni Yüzü | Egitimciyim.Net

Çocuğu Kötü Eğitmenin Yolları

  • Konbuyu başlatan akkuru
  • Başlangıç tarihi
A

akkuru

Ziyaretçi
ÇOCUĞU KÖTÜ EĞİTMENİN YOLLARI-1
ÇOCUKLARI KENDİNİZE KARŞI KİNLİ YAPMANIN YOLLARI

“Ona karşı daima aksi ve asık suratlı olun. Niyetinin ne olduğuna bakmaksızın, en küçük kabahatini ceza ile karşılayın.. böyle davrandığınız takdirde size nasıl kin beslediğini görecek, bana hak vereceksiniz...”

                                                      HİKAYE
      “Güzel Leman’ a babası oyuncak bir mutfak takımı almıştı. Pırıl pırıl parlayan bu küçük madeni kapları çok sevmişti. Ona bundan daha güzel bir hediye verilemezdi.

    Mutfak takımına kavuştuğu gün, sevincine diyecek yoktu. Onları yıkamış, kurulamış, kutusuna yerleştirmişti. Arkadaşları kendini ziyarete geldikçe mutfak takımlarını çıkarır, onlara yemek pişirir, ziyafet verirdi. Kardeşi kemal, sık sık oyunlarını bozuyorsa da Leman fazla ses çıkarmıyordu.

    Bir gün, ablası okulda iken, kardeşi onun mutfak takımlarıyla oynamak istediğini söyledi. Babası da verdi. Kemal kıskanç bir çocuktu. Niyeti oynamak değil, ablasının oyuncaklarına zarar vermekti. Nitekim oynuyormuş gibi yaparak bardaklardan birini ayağı ile ezdi.

    Leman, eve gelip mutfak takımının dağılmış olduğunu görünce heyecanlandı. Onları düzeltmek isterken ezilmiş bardağı fark etti. Üzüntüden gözlerine iri yaş taneleri doldu. Annesi oyuncakları Kemal’e babasının verdiğini söyleyince sesini çıkarmadı. Acısını kalbine gömdü.

    Ertesi gün iki tabak daha aynı akıbete uğrayınca Leman dayanamadı. Ezilmiş bardağı ve tabakları alıp babasına koştu: “Babacığın, görüyor musun; Kemal oyuncaklarımı ne hale getirmiş!..” dedi ve ağlamaya başladı: babasının cevabı ne oldu biliyor musunuz: “ne olmuş yani! Onların ben vermedim mi? Çekil git şimdi başımdan, seninle uğraşacak zamanım yok!”

  Leman, kendisi için çok değerli oyuncakların ezilmiş olmasına aldırış etmeyen bu babaya içinden kin besledi. Aradan bir hafta bile geçmemişti ki, küçük kızın pembe yanakları soldu. Eski neşesini kaybetti. O olaydan sonra, babasına sevgi ile baktığını gören olmadı....”

 

Benzer konular

F

feyza05

Ziyaretçi
Teşekkürler sayın akkuru...
Sanırım çoğu anne baba aynı hatayı yapıyor, düşünmeliyiz aynı durumla biz karşılaşsak, çok sevdiğimiz bir insan değersiz bir varlıkmışız gibi davransa acaba ne hissederiz. ( EMPATİ )
 
C

cendere

Ziyaretçi
akkuru hocam gelde feminist olma :)  cinsiyet ayrımcılığı daha ailede başlıyoooor... toplumda katlanarak artıyooooor...
 
F

feyza05

Ziyaretçi
cendere' Alıntı:
akkuru hocam gelde feminist olma :)  cinsiyet ayrımcılığı daha ailede başlıyoooor... toplumda katlanarak artıyooooor...
cendere hocam aile hayatında artık kadınlar ele geçirmiş durumda idareyi :)))
adamın biri demiş;
-evde en son sözü ben söylerim.
Nasıl demişler.
-Masaya elimi koyarım "senin dediğin olsun hanım" derim demiş.
Madem kadınız ve madem anneyiz cinsiyet ayrımcılığı yapılmasına biz izin vermeyiz öyle değil mi? :))
 
Üst Alt