Dünya Rekoru Kırsanız Kaç Ödül Verirler Acaba..! | Eğitimin Yeni Yüzü | Egitimciyim.Net

Dünya Rekoru Kırsanız Kaç Ödül Verirler Acaba..!

hoesenet_im

Kayıtlı Üye
Katılım
27 Ağu 2008
Mesajlar
8
Tepki
0
Puan
0
Yaş
45
Konum
ANKARA
      Pekin olimpiyatları yeni bitti. İnanıyorum ki birçoğumuz bu güzel organizasyonu zevkle izledik. Akıllarda kalan tek şey;  Altın çocuk dediğimiz ünlü yüzücü ABD'li 'Phelps' olmuştur. 8 altın madalya ile Mark Spitz'in 7 altın madalya rekorunu egale etti. Bu hem alkışlanacak hem de uzun zaman konuşulacak örnek bir konu. Kimi ona karizmatik dedi, kimi George W. Bush'un kızı ile evlendirmek istedi, kimisi aldığı altın madalyaların birçoğunu yeni teknolojiye bağladı. Söylentiler ne olursa olsun hakettiğini hepimiz gözlerimizle gördük değil mi?
       - Peki ya haketmeden bu ödülleri alanlar. Ya da bir başka ifade ile bu ödülü onlara verenler...
       Asıl konumuza gelelim şimdi. Çalıştığım bir eğitim kurumunda, bir eğitimci arkadaşımızı sırf idareci atamasında müdür yapmak için; sözü geçen kişiye 5 TEŞEKKÜR Belgesi ve 1 tane de TAKDİR Belgesi verilmiştir. ( Yönetici Atama Kılavuzunun EK-2 formundaki puanlama sisteminde bu ödüllerin ne kadar önemli olduğunu bilirsiniz)
       Bunda ne var diyeceksiniz! Bu kadar ödül alan çok başarılı kişiler var da diyebilirsiniz! Haklı olduğunuzu da düşünebilirsiniz! Ama işin ilginç tarafı tüm bu ödüllerin sadece son bir yılda verilmiş olmasıdır.
       Şimdi size soruyorum! Pekin Olimpiyatlarına katılmış olsanız. Ve hatta bu olimpiyatta kendi alanınızda altın madalya almış ve dünya rekoru kırmış olsanız. Acaba Türkiye'ye döndüğünüzde bu üstün başarınızdan dolayı size kaç tane teşekkür ve takdir belgesi verirler?
      - Ben söyleyeyim mi?
      - Lütfen dikkatli okuyun.
      - Bir tane Cumhurbaşkanı, Bir tane Başbakan, Bir tane Spordan Sorumlu Devlet Bakanı ve belki bir tane de branşı olduğunuz spor dalınızdaki Genel Müdür. Toplasanız yukarıda konusu geçen ve sırf müdür yapılmak isteyen arkadaş kadar belge yine alamazsınız :) Çünkü vermezler.
       Şimdi size soruyorum dostlar!
       Neyse; sormaktan vazgeçtim. Çünkü herkes bir şeyler soruyor. Ben sadece sizlerin o güzel ve birilerine dokunacak yorumlarınızı bekliyorum.
NOT:( Bu arkadaşım, Pekin Olimpiyatlarına katılmadı ona göre. Katılmak şöyle dursun alanında yeterli olduğu bile tartışılır.)
 

Benzer konular

F

feyza05

Ziyaretçi
zamanında çalıştığım yerde bir öğretmen şube müdürü oldu malum kadrolaşma mı ne diyorlar, hükümet değişti arkadaş tekrardan öğretmenliğe dönmek zorunda kaldı, bu yazıyı okuyunca belki alakasız ama bu aklıma geliverdi,

bir gece yapılıyor şiir gecesi,  katılan ve de ismi olupta katılmayanlara teşekkür belgesi veriliyor, ama bazı öğretmen arkadaşlarımız da var ki canla başla çalışıyor ders dışı etkinlikler düzenliyor ( ek ders almadan ), ilde ve bölgede sayesinde başarılar elde ediliyor ve sonuç ta öğretmene takdir-teşekkür hiçbirşey verilmiyor, sebep bu başarıları elde ederken resmi olarak devletten egzersiz adı altında ek ders alıp resmileştirmedin diye ( bu bizzat kendisine söyleniyor)...
 
Üst Alt