Eş durumu tayinleri hakkında! | Eğitimin Yeni Yüzü | Egitimciyim.Net

Eş durumu tayinleri hakkında!

karakavuz

Kayıtlı Üye
Tepki
0
Web
www.karabukuniversitesi.com
Eş durumu tayinleri hakkında merak ettiğim bir husus var. yine örnekler üzerinden açıklamaya çalısacağım.

diyelim ki ben öğretmenim. eşimde özel sektörde sigortalı olarak 5 yıldır çalısıyor. Eş durumu tayinin gerçeklesebilmesi için gerekli olan süreyi sanırım 14 ay ı bulunduğu yerde mi doldurması gerekiyor acaba. Yani diyelim ki 5 yıldır sigortalı çalısıyor ve yeni bir ile geçiş yaptı çalışmak için orada da 3 ay çalıstı o durumda o an bulundugu İLE eş durumu tayin istenebiliyor mu? yoksa o ilde de mi 14 ayını doldurması gerekiyor bu konuda beni aydıntalabilecek olan var mı acaba?

Benzer konular

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
hocam bu konuda yerdeğişiklığı yonetmelığınde ayrıntılı cevap bulabılırsınız.önemlı olan tayın ıstedığınız yerde olan calısma suresı ve calısıyor olması gerek.

karakavuz

Kayıtlı Üye
Tepki
0
Web
www.karabukuniversitesi.com
Çalısıyor olması gerekiyor biliyorum ama tayin isteyeceğin yerde mi o süreyi doldurması gerekiyor yoksa toplamda o süreyi doldurması yeterlimi onu soruyorum?

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
toplamda yeterlı hocam ayrıca tabıkı tayın ıstedığın yer olacak değilse cok suıstımal olur

ozlem71

Kayıtlı Üye
Tepki
0
HOCAM MERHABA,

BENDE YENİ ÜYE OLDUM. AYNI DURUM BİZDE DE MEVCUT. EŞİM ÖZEL SEKTÖRDE VE 8 YILDIR SİGORTALI ÇALIŞIYOR. ŞİMDİ ÖZEL SEKTÖR İÇİNDE BAŞKA BİR İLE VE İŞE TRANSFER EDİLİYOR. HAZİRAN ORTASI GİBİ YENİ İL VE İŞİNDE ÇALIŞMAYA BAŞLAYACAK. BEN 11 YILLIK ÖĞRETMENİM VE ŞU ANKİ OKULUMDA 2 YILIMI DOLDURDUM. ZORUNLU HİZMETİMDE YOK. İLDIŞI TAYİN İSTEMEK İÇİN BEKLİYORUM. HERYIL MAYIS AYI BAŞINDA AÇILIYORDU.. BEKLİYORUZ.. BUNUN DIŞINDA İSTEĞE BAĞLI YER DEĞİŞTİRME DIŞINDA YANİ ÖZÜR DURUMUNA BAĞLI EŞ DURUMUNA YÖNELİK TAYİN İÇİN İSE YZ DÖENMİ AĞUSTOS 2008 DE BAŞLAYACAK DENİLMEKTE. SON GÜNCEL BİLGİSİ OLAN ÖĞRETMEN ARKADAŞLARDAN YARDIM BEKLİYORUM.

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
değerli hocam şu an için bakanlığın bu konuda herhangi bir açıklaması yok konu ile ilgili bir gelişme olduğu anda ilk bu site de duyacaksınız .

ozlem71

Kayıtlı Üye
Tepki
0
MEHMET HOCAM,

CEVABİ YAZINIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM. SİZİN GENEL BİLGİLERİNİZE GÜVENEREK BİR SORUM DAHA OLACAK. ASIL MERAK ETTİĞİM KONU ŞU ASLINDA ;  BEN 11 YILDIR AYNI İLDE GÖREV YAPIYORUM. İLK KEZ EŞİMİN İŞ DURUMU NEDENİYLE BAŞKA BİR İLE TAYİN İSTEYECEĞİM. İSTEĞE BAĞLI YER DEĞİŞTİRME İLE İLGİLİ TAYİN DÖNEMİ GENELDE MAYIS AYI BAŞINDA AÇILIYORMUŞ. BENDE AÇILIR AÇILMAZ İLSİS ÜZERİNDEN TAYN İSTEĞİMİ YAPACAĞIM. İLDIŞI TAYİNİ İSTEYECEĞİM İLDE MUHAKKAK Kİ SIRALI İYİ OKULLAR MEVCUT VE BENİM İSTEDİĞİ İYİ BİR OKULA DİREKT TAYİN OLMAM ZOR. İLE TABİ OLMAK İSTİYORUM KUTUCUĞUNU İŞARETLEDİĞİMİZDE HER NE OLURSA OLSUN DEVLET İSTENİLEN O İLE ATAMAYI YAPARMI, O İLE AİT KADRO AÇIĞI OLAN KÖYLERE VEYA İLÇELERE DE ATAMA YAPABİLİRMİ. BU ATAMA GERÇEKLEŞTİĞİNDE AĞUSTOS AYINDA AÇILACAK ÖZÜRE BAĞLI EŞ DURUMU TAYİNİ İSTEYİP, DAHA UYGUN OLAN OKULLARA ATAMA İSTEYEBİLİRMİYİZ... GEÇEN YIL, İLK ÖNCE 7-18 MAYIS TA İSTEĞE BAĞLI İLDIŞI ÇIKARTILMIŞ, ARKASINDAN DA HAZİRAN BAŞINDA SANIRIM 5-20 HAZİRAN DA ÖZÜRE BAĞLI EŞ DURUMU TAYİNİ BAŞLAMIŞTI. BU YIL FARKLI GİBİ OLACAK SANIYORUM. SİZ NE DERSİNİZ.. AÇIK BİR BİLGİ YOK.. SİZİN BİLGİNİZ VARMI ACABA.. YRD. LARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TŞK. EDİYORUM.

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
değerli hocam il dışı tayın tabıkı isteebilirsiniz.söyledikleriniz gerçekleşir .eğer çıkmaz ise özür tayini istersiniz ama bu sefer il tayınız eğer tabıı açıklanmazsa iptal olacaktır.aslında hocam şu anda bu konularda açıklama yapmak çok net olmaz.malumunuz bakanlığımız her tayın döneminde farklı bir uygulamaya gitmekte.o yüzden en sağlıklısı klavuzun yayınlanmasının beklenmesidir.

aydın09

Kayıtlı Üye
Tepki
0
SAYIN HOCAM ben 2007 de isteğe bağlı tayinle aydını bir ilçsene atndım.doğuda ben ve eşim 7 yıldan fazla görev yaptık. fakat eşim için geçen sene tayin isteyemedik. bu ağotosta tayin hakımız var. afakat bazı arkadşlarım eş özrü tayinin ancak benim ilçemde açık olması halinde gerçekleşebileceğini il emrine verilme tercihinin kaldırıldığını söylüyorlar.bu doğrumu .bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürle şimdiden.

H

hakan

Ziyaretçi
Değerli hocam açıklamnız yetersiz ama anladığım kadarı ile eşiniz farklı bir ilde bulkunmakta.bu konu ile ilgili olarak bizim için en önemli kaynak 2008 yılı özür durumuna bağlı atama klavuzudur.(http://personel.meb.gov.tr)

Bu klavuzda bu tür tayınlerle ilgili olarak:

2. BAŞVURUDA BULUNACAKLARIN DİKKAT EDECEGİ HUSUSLAR
2.1. İller Arası Özür Durumundan Yer Değiştirmek İsteyenler;
2.1.1. Özrü Büyükşehir Belediye Sınırları İçinde Olanlar
a- Büyükşehir belediyesi kapsamında, alanında ilan edilen 20 eğitim kurumunu,
b- 20 eğitim kurumundan az olması hâlinde tamamını
tercih edeceklerdir.
c- “Tercihlerime atanamadığım takdirde boş kalan diğer eğitim kurumlarına, boş
kalan diğer eğitim kurumlarına da atanamadığım takdirde dağıtım için il emrine
atanmak istiyorum.”,
seçeneğini de tercih edebileceklerdir.
d- Büyükşehir belediye statüsünde olmayan illerde görev yapanlar, özrünün
bulunduğu merkez ilçe veya diğer ilçelerdeki eğitim kurumlarını tercih
edebileceklerdir.
2.1.2. Özrü Büyükşehir Belediyesi Kapsamı Dışındaki İlçelerde Olanlar
a- Öncelikle özrünün bulunduğu ilçedeki 20 eğitim kurumunu,
b- 20 eğitim kurumundan az olması hâlinde tamamını
tercih edeceklerdir.
c- “Tercihlerime atanamadığım takdirde boş kalan diğer eğitim kurumlarını, boş
kalan diğer eğitim kurumlarına da atanamadığım takdirde dağıtım için il emrine
atanmak istiyorum.”,
seçeneğini de tercih edebileceklerdir.

denilmektedir.burada dikkatınız çekmiştir."""c- “Tercihlerime atanamadığım takdirde boş kalan diğer eğitim kurumlarını, boş kalan diğer eğitim kurumlarına da atanamadığım takdirde dağıtım için il emrine
atanmak istiyorum.”,"""

denilmektedir.bu da eşinizin il emrine atanabileceğini göstermektedir.
Saygılarımızla..

aydın09

Kayıtlı Üye
Tepki
0
süpersiniz çok teşekkür ederim

H

hakan

Ziyaretçi
rica ederim hocam her zaman elimizden gelenı yapmaya hazırız.saygılarımızla..

Üst Alt