Eş Durumu | Eğitimin Yeni Yüzü | Egitimciyim.Net

Eş Durumu

sedax

Kayıtlı Üye
Tepki
0
selamlar. ben 24 ağustos 2007 de karaman ilinde göreve başladım. eşim ise konyada öğretim görevlisi olarak görev yapmakta. 24 ağustosta 1 yılım doluyor ama özür tayin takviminde son başvuru sanırım ağustosun 20 siydi. yalnız kılavuzda şöyle bir ibare de var : "Hizmet puanı ve hizmet süresinin heaplanmasında dönemler itibarıyla, yarıyıl tatili ile yaz tatilinin son günü dikkate alınır." yani 8 şubat ve 31 ağustostan bahsediyor. bu cümleden ne sonuç çıkarmalıyız. başvuru yapamaz mıyım?

Benzer konular

H

hakan

Ziyaretçi
değerli hocam 2007 yılı klavuzda ;
B. EŞ DURUMU ÖZRÜ
1. Kimler Başvurabilecek
Öğretmenlikte ve Devlet memurluğunda adaylıklarının kaldırılmış olması şartıyla
öğretmenler.
diye başlayan cümleden de anlaşılacağı gıbı adaylığınızın kalması esastır.eğer o tarhe kadar adaylığınız kalkmamıs ise tayin istemeniz mümkün değil.

ibrasi

Kayıtlı Üye
Tepki
0
MERHABA ARKADAŞLAR.BEN BU YAZ EŞ DURUMUNDAN TAYİN İSTEYECEĞİM.EŞİM BURSA DA HEMŞİRE.BEN DOĞU HİZMETİMİ TAMAMLAMADIM.KILAVUZDA DOĞU HİZMETİNİ TAMAMLAMAYAN ÖĞRETMENLER İKİNCİ VE ÜÇÜNCÜ HİZMET BÖLGELERİNİ TERCİH EDECEKLERDİR DİYOR.BENİM EŞİM BİRİNCİ BÖLGEDE.PEKİ BEN TERCİH YAPAMAYACAK MIYIM?O İLDE  D VE E HİZMET BÖLGELERİNİ DE TERCİH EDEMEYECEĞİM.BİLEN VARSA CEVAP VEREBİLİRMİ.

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
değerli hocam olurmu aynı klavuzda muaf olduğunuzda yazıyor:=)

sedax

Kayıtlı Üye
Tepki
0
Hakan hocam bilgilelendirmeniz için teşekkürler..

mayne

Çalışkan Üye
Kayıtlı Üye
Tepki
0
meb in yeni haberini duyduynuz mu arkadaşlar 8eylülde açılacakmış okullar biz seminer için 2 hafta önce gidiyoruz. yani 25 ağustosta okulda olmamız gerekiyor eş durumu tayinler ne zaman açıklanıyordu ağustos sonu ve ben 20 ağustosta evleniyorum yeni bir ev yeni bir okul yeni bir hayat napıyorlar bunlar anlamadım  Tamam tabiki eğitimci olarak öğrenciler öncedir ama biz ne yapalım kafa bu kadar karışıkken ne kadar verimli olunur bilmiyorum

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
değerli hocam semınerın 2 hafta olmak zorunda olduğu dıye bır hukum yokkı.1 haftada oabılır.sadece ekders yonetmelığınde 2 haftadan fazla ekders ödenmez hukmu vardır.o yüzden semınere erken başlama dıye bır durum yok.

mayne

Çalışkan Üye
Kayıtlı Üye
Tepki
0
İYİ DE MEHMET HOCAM HEP İKİ HAFTA DİYORLAR BUNU  KİM BELİRLİYOR OKUL YÖNETİMİ Mİ ACABA YARDIMINIZ İÇİNDE TŞK EDERİM

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
yok hocam okul değil ama 1 eylul yanı eylulun 1.haftası baslaması gerek

goncaçağ

Kayıtlı Üye
Tepki
0
değerli
site yöneticileri beni aydınlattığınız çok teşekkür ederim

mayne

Çalışkan Üye
Kayıtlı Üye
Tepki
0
arkadaşlar bu eş durumu tayinlerinde neler yapılması gerekiyor bana anlatabilirmisiniz ?şimdi uğraşıyorumuğraşıyorum sayfa açılmıyor eşimin belgelerini ne zaman ve nereye vermem gerekiyor acaba önce belgeleri hazırlayıp sonra mı başvuruyoruz lütfen yardımcı olurmusunuz .şimdiden teşekkürler

mayne

Çalışkan Üye
Kayıtlı Üye
Tepki
0
bir de cüzdanda hala eski soyadım var bu bir sorun çıkarır mı

C

cendere

Ziyaretçi
neden değiştirmediniz :) eşinizin soyadını kullanmak istemiyormusunuz :) şaka şaka bir an önce değiştirin , cüzdan yerine evlilik cüzdanınınızın fotokopisi de kullanılabiliyor evliliğinizi ıspatlamal için ;
  eş durumu tayiniyle ilgili konuya gelince ,  benim bu konuda pek bilgim yok , Mehmet hocam sizi daha sonra bilgilendirecektir :)

mayne

Çalışkan Üye
Kayıtlı Üye
Tepki
0
:) teşekkür ederim cendere hocam eşimle nikah yaptık 2 gün sonra da ayrıldık
o istanbula ben de evime. yani anlayacağınız fırsat bulamadık soyadını değiştirmeye 2 hafta sonra da düğünümüz var biraz karmaşık bi durumdayım
anlayacağınız

C

cendere

Ziyaretçi
Allah mesut bahtiyar etsin hocam , eğitimciyim.net ailesi olarak mutluluklar diliryoruz , gerçekten zor bir durum bunu benden iyi kimse bilemez, seni en iyi ben anlayabilirim :) önce 2 çocukla sonra  4 çocukla eşimden ayrı çalışmak zorunda kaldım :) , şimdilerde başvurular internetten biliyosun o konuda da teknolojik olduk :) Rabbim bir an önce kavuştursun eşinle seni :) herşey gönlünce olsun , düğün Ankarada olursa bende katılmak isterim :)

mayne

Çalışkan Üye
Kayıtlı Üye
Tepki
0
offfffffff aman hocam ne diyorsunuz nasıl oldu o iş
anlamadım bundan sonrası için Allah ayırmsın diyeyi o zaman:::))))))))düğün antepte hocam gelirseniz beklerim.

C

cendere

Ziyaretçi
ben çalışmaya sonradan başladım 1992 de,  2 çocuk vardı, birini anneme bıraktım birini yanıma aldım Diyarbakıra gittim, eşim ankarada , 2 yıla yakın , ikinciside , 1998 de sürgün yaşadım kahraman maraşa 4 çocuğumu aldım gittim eşim yine ankarada :) bu arada ben ankaraya gelince de eşim batıya gidiyordu :)
anlıycan biz hep yarıydık :) ama güzel oluıyor arada özlem var :) , duan için amin  ben pişman değilim diyarbakır ve maraş gibi  çok güzel şehirleri  bunun yanın da güneydoğu ve güneyi görmüş oldum şimdi oraları çok özlüyorum :) evlendikten sonra nerede ikamet edeceksiniz ?

mayne

Çalışkan Üye
Kayıtlı Üye
Tepki
0
ya arkadaşlar bu kadar saçma birşey olabilir mi istanbulda 22 okul açık sadece ve eşimin  özrünün bbulunduğu ilçede değil hiçbiri. ne amaçlaa böyle bişey yapılıyor anlamadım.kafayı yemezsem iyidir ne yapacağımı şaşırdım her kfadan bir ses çıkıyor lütfenyardımcı olun bu okulları seçebiliyormuyum yada hepsini seçmek zorundamıyım  21.seçeneği işaretlemek için
ayrıca özür tayininin espirisi ne anlamadım böyle yapacaklarsa herkese aynı sayfa açılıyormuş

mayne

Çalışkan Üye
Kayıtlı Üye
Tepki
0
istanbulda ikamet edeceğim  cendere hocam

mayne

Çalışkan Üye
Kayıtlı Üye
Tepki
0
olursa tabi