Satranç Öğretiminde Kullanabileceğiniz Tekerlemele | Eğitimin Yeni Yüzü | Egitimciyim.Net

Satranç Öğretiminde Kullanabileceğiniz Tekerlemele

• Konbuyu başlatan feyza05
  • Başlangıç tarihi
F

feyza05

Ziyaretçi
Piyon: Çocuklar Benim Adım Piyon. Ben Çok Yavaş Biriyim. Bu Yüzden Tek Adım Atarım; Ama Hep İleriye
giderim.

kale: Benim Adım Kale. Yatay Ve Dikey Olarak İstediğim Kadar Giderim. Yürüyüşü Çok Severim.

fil: Ben Filim. İstediğim Kadar Çarpraz Giderim.

at: Satranç Oyununda Ben Atım. Çok İyi Çifte Atarım. İki Düz, Bir Yan Giderek Rakibimi Şaşırtırım.

vezir: Vezir Derler Adıma. Kimse Ulaşamaz Hızıma. Dikey, Yatay Yada Çapraz, Giderim Tek Adımda.

şah: Ben Satrançta Şahım. Her Yöne Tek Adımla Yol Alırım. Bütün Taşlar Beni Korur. Çünkü Bu Oyunun
kralıyım.

satrancı Uygulamalı Öğretmeden Önce Kağıt Üzerinde Alıştırmalar Yapıyorduk Arkadaşlar. Mesela Satranç Tahtası Şeklinde Hazırlanmış Kağıda Şu Yönergeleri Yazıyorduk; Sol Alt Köşedeki At, Sol Üst Köşedeki Samana Ulaşıp Yemek İstiyor. Atın Etlere Basmasına İzin Vermeden Saman Yığınına Götürürmüsünüz?

sağ Alt Köşedeki Kale, Prensesi Esir Almış Askerlerden Kurtarmak İstiyor. Askerlere Yakalanmadan Kalenin Prensese Ulaşmasına Yardım Edermisiniz?

fil, Çiçekleri Ezmeden Tavşan Arkadaşının Yanına Gitmek İstiyor. Onu Arkadaşının Yanına Götürürmüsünüz? Ama Dikkat Edin Çiçekler Ezilmesin?