Yasaklanmış dünyanın en kötü yeri | Eğitimin Yeni Yüzü | Egitimciyim.Net

Yasaklanmış dünyanın en kötü yeri

  • Konbuyu başlatan cendere
  • Başlangıç tarihi
C

cendere

Ziyaretçi
Hepimizin gizemli bölgelirini bildiğimiz Hindistan'da görüntü alınması bile yasak olan bir yer var ki, burası dünyanın cehennemi olarak adlandırılıyor.
144 milyon insanın yaşadığı Chittagong bölgesinin sahilinde, bilimkurgu yazarlarının bile hayal edemeyeceği bir faliyet var.

Burası dünyanın gemi çöplüğü olarak adlandırılıyor.Hurdaya ayrılan dünyanın her ülkesinden dev gemiler gelişigüzel bu sahile getirilip bırakılıyor.

Sahile bırakılan bu sahipsiz gemiler burada yaşayan insanlar tarafından elle, balyozla parçalanıyor.Ortaya çıkan m etal ve çelik bu fakir insanları çalıştıran şirketler tarafından hurdacılara satılıyor.parayı bu şirketler kazanırken devasa gemileri elleriyle parçalayan zavallı işçiler ancak karınlarını doyurabiliyor.

Bölgenin fakir halkı yıllardır bu işi yapıyor.10 yaşından başlayayarak karın tokkluğun çalışıyorlar.

Sabah mesai saat 7.30 da başlıyor ve gecenin saat 23'üne kadar sürüyor.Gün içerisinde 2 saat dinlenme imkanı veriliyor

Hergün onlarca ayak ve kol kırılır.parmaklar kopar.bazıları boğulur bazıları yakılır.Çalışırken ölenlerin sayısı bile tutulmaz.İş yaparken ölümden dönenleri yattıkları derme çatma kulübelerde sıtma, kolera ve tüberküloz bekler.Rakamlar tam açıklanmasa da hergün ortalama 50 kişinin öldüğü sanılıyor.

Hafta boyunca sadece müslümanlara Cuma günü izin verilir.

Hindistan hükümeti ülkenin her tarafını turistlere açtı ancak buraya bırakın turisti kameranın girme bile yasaktır.Bu bölgede fotoğraf makinası ile yakalanan hemen hapse atılır.

Türkiye'nin Tuzla'sıyla karşılaştırdığımızda burası yontma taş devrini yaşar.

İŞTE O YASAK BÖLGEDEN İNSANI DEHŞETE DÜŞÜREN KARELER...

 

Benzer konular

Üst Alt