Yeni yönetici atama yönetmeliği yayınlandı!!! | Sayfa 4 | Eğitimin Yeni Yüzü | Egitimciyim.Net

Yeni yönetici atama yönetmeliği yayınlandı!!!

kral

Tecrübeli Üye
Kayıtlı Üye
Tepki
0
Web
www.kamudanhaber.com
eğitim iş in davası  genelgenin çıkmasını ve atamaları  mutlaka etkileyecektir.

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
kral hocam acaba bakanlık bu süre zarfında yönetmelikte değişiklık yapabılır mı?

mehmetreis

Kayıtlı Üye
Tepki
0
yarın genelğeyle ilgili haberleri yazarım...

f_hangül

Kayıtlı Üye
Tepki
0
reis yarın genelge çıkar mı ne olur?

H

hakan

Ziyaretçi
hocam biz de beklıyoruz reisten.

f_hangül

Kayıtlı Üye
Tepki
0
hakan hocam aynı şeyleri bekliyoruz de mi

H

hakan

Ziyaretçi
evet hocam bu gun için söz vermişti.:=)

yundermur

Çalışkan Üye
Kayıtlı Üye
Tepki
0
peki

hocam net bi cevap arıyorum.

yöneticilikten ayrıldıktan sonra bir yıl geçmeden atanamaz mısın yoksa başvuramaz mısın

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
hocam bır kere sızın müdür yetkılığın gecerlı olması yanı yönetıcılıkten sayılması içib bir yıl çalışmanız gerek.onddan sonra o konu gelıyor.bakın ne yazıyor:

2) Özel öğretim kurumları ile Bakanlığa bağlı yurt dışındaki okullarda müdür olarak geçirilen süreler dördüncü kademe yöneticiliğinde; görevli olduğu eğitim kurumunda eğitim kurumunu eğitim öğretime açmak kaydıyla kurucu müdür olarak geçirilen süreler üçüncü kademe yöneticiliğinde; en az bir yıl olmak kaydıyla müdür yetkili öğretmen olarak geçirilen süreler üçüncü kademe yöneticiliğinde geçmiş sayılır. Bunlardan eğitim kurumu yöneticiliklerine atanmak isteyenler, yapılacak duyurulara başvurmaları halinde atanmak istedikleri eğitim kurumu için öngörülen atama usul ve esaslarına göre atanabilirler.

yundermur

Çalışkan Üye
Kayıtlı Üye
Tepki
0
hocam iyi güzel bir haber de

ben önce 4 yıl müdür yetkililik yaptım
ama  2005 yılı md.yrd sınavını kazanarak  2006 şubatta atandım ama 17/072007 ye kadar md.yrd yaptım. Bu tarihte iller arası tayin ile öğretmen olarak başka bir ile atandım.

yani müdür yardımcılığından ayrılalı bir yıl daha dolmadı

ama md.yetkililikten ayrılalı çok oluyo

şimdi ben bir yıl dolmadan başvuramaz mıyım
yoksa başvurabilirim ama atanamaz mıyım

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
Hocam bence  basvuru yapamazsınız.çünkü en son idarecilikten ayrılalı 1 yıl gecmemıs.(tabı bu ayrılma kendı ısteğiniz ile olmussa yanı özür falan değilse)

kuban13

Kayıtlı Üye
Tepki
0
Arkadaşlar, Anadolu lisesine dönüştürülen genel şiselerdeki idarecilere anadolu lisesi idareciliği veriliyor.Bu okullara öğretmen alınırken işllada sınav kazanmak mecburiyeti var.BU zoronululuk idareciler içinde geçerli olamlı . Buralara idareci seçimi de mutlaka sınavla olmalı bence.Yeni okulların yeni atamalarladoldurulması kanaatindeyim ben.

kral

Tecrübeli Üye
Kayıtlı Üye
Tepki
0
Web
www.kamudanhaber.com
OECD uzmanlarınca yazılan “Türkiye’de Temel Eğitim” raporunda, Danıştay’ın iki kez yürütmesini durdurduğu MEB Yönetici Atama Yönetmeliği eleştirildi. MEB’in “okul müdürü seçme sürecini” gözden geçirmesinin istendiği raporda, “OECD ekibi, okul müdürlerinin diğer ülkelerdeki müdürlerin ana konusunu oluşturan konuyla (en değerli ve pahalı okul kaynağı olan öğretmenlerin zamanı verimli kullanmaları konusu) pek ilgili olmadıklarını gözlemlemiştir” denildi

mehmetreis

Kayıtlı Üye
Tepki
0
arkadaşlar genelge bugünde çıkmaz bir sorun var ama öğrenemedim öğrenince yazarım

beni7bitirdi

Kayıtlı Üye
Tepki
0
reis sorun ne ola kii
sınavı kazananların haklarını saklama gibi bir şey olmasında..
gerisi önemli değil.

rıdvan

Kayıtlı Üye
Tepki
0
müdür başyardımcılığına atanmak için halen görev yapan müdür yardımcılarımı baş vuracak,geçi görevle 1 yıl müdür yardımcılığı yapanlarda başvurabiliyormu bu konu da bilgilendiren olursa sevinirim

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
hocam onun için asaleten 1 yıl yöneticilik yapanlar başvurabiliyor zaten

mehmetreis

Kayıtlı Üye
Tepki
0
genelge hakkında sendikalardan görüş alınmış söylentileri ortalıkta dolaşmaktadır,biraz önce bu konuyu genel başkanımıza sorduğumda TES böyle bir görüş sorulmamış,yönetmelik hakkında görüş sormayan bakanlığımız genelge ile ilgili neden görüş sorar orasıda soru işareti tabiki,genelge pazartesi sabah saat 10 da imza için genel müd.gitmişti kabul görmedi diye duyumlar aldık ve tekrardan üzerinde çalışma yapılıyormuş.genelgede başvuruların ortak olacağı sınavcıların puan üstünlüğüne göre atanacağı belirtiliyor.sınav süresi 30 haziran 2008 dolacakmış.birde şu duyumlara ulaştık rotasyon geliyormuş yıl olarak 8 yıl bahsi geçmekte ve şube müd. için yön.çıkabilir.

Üst Alt