Yeni yönetici atama yönetmeliği yayınlandı!!! | Sayfa 5 | Eğitimin Yeni Yüzü | Egitimciyim.Net

Yeni yönetici atama yönetmeliği yayınlandı!!!

uslu17

Kayıtlı Üye
Tepki
0
Hocam bence  basvuru yapamazsınız.çünkü en son idarecilikten ayrılalı 1 yıl gecmemıs.(tabı bu ayrılma kendı ısteğiniz ile olmussa yanı özür falan değilse)
Sayın hocam ben bir ilden başka bir ile yer değiştirirsem gittiğim ilde öğretmen olarak göreve başlıyorum Pekala atamam neye girer bence gittiğim ilde de atamalar açılırsa 1 yıl BEKLEMEMELİYİM

serhan33

Kayıtlı Üye
Tepki
0
iyigeceler arkadaşlar.2000 yılında müdür yetkililiğim ilsise işlenmemiş.kaymakamlık ve valilik oluru da yokmuş.Bakanlık 2006 yılında müdür yetkililik için genelge yayınlamış.Herhangi bir belge getiren olursa ilsise işletebilirsiniz diye.var mı böyle birşey?İlçe Milli eğitimden bana şu tarihler arasında müdür yetkili öğretmen olarak görev yapmıştır yazısı geldi.genelgeyle beraber ilsise işletebilir miyim sizce??

serhan33

Kayıtlı Üye
Tepki
0
size genelgeyi göndereyim.Benim gibi durumda olanlar yarayabilir
MEB Müdür Yetkililik ve Kurucu Müdürlük Hakkında açıklaması 16.06.2006

Sayı :B.08.0.PGM.0.23.01.04.04/1992-49623 16/06/2006
Konu : Müdür yetkililik ve kurucu müdürlük

…………. VALİLİĞİNE
(İl Milli Eğitim Müdürlüğü)

İlgi : a) Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği.
b) Milli Eğitim Bakanlığının 02/06/2006 tarihli ve B.08.0.PGM.0.23.01.01.4-1838/45500 sayılı yazısı.

Bakanlığımıza intikal eden yazılı ve sözlü başvurulardan, valilik ya da kaymakamlık oluru olmamasına karşın müdür yetkili öğretmenlik yaptıkları çeşitli belgeler ve yazışmalar ve sicil raporlarından anlaşılanlar ile müdür yetkili öğretmenin izinli olduğu süre içerisinde bu görevi vekaleten yürütenlerin görev yaptıkları sürelerin ilgi (a) Yönetmelik kapsamında yönetim kademelerinde geçmiş sayılıp sayılamayacağı hususunda tereddüde düşüldüğü anlaşıldığından aşağıdaki açıklamaların yapılması gerekli görülmüştür.

Bilindiği gibi, ilgi (a) Yönetmeliğin 7 nci maddesinin ikinci fıkrasında; müdür yetkili öğretmenlik ve kurucu müdürlükte geçen sürelerin ikinci kademe yöneticiliğinde geçmiş sayılacağı hükme bağlanmıştır. Bu çerçevede, ilgi (b) yazıda; müdür yetkili öğretmen olarak valilik oluruna bağlı olarak geçen sürelerin ikinci kademe yöneticiliğinde geçmiş sayılması gerekmekle birlikte, mülki
amirlerce görevlendirilmiş ve müdür yetkili öğretmen olarak ilsis kayıtlarına işlenmiş olmak kaydıyla hizmet cetvellerinde görünenlerin de görev yaptıkları sürelerin ikinci kademe yöneticiliğinde geçmiş sayılacağı belirtilmiştir.

Buna göre, valilik ya da kaymakamlık oluru olmamasına rağmen bu görevi yürüttüklerinin çeşitli belgelerden anlaşıldığı belirtilen ilgililerin, söz konusu belgeler esas alınarak müdür yetkili öğretmen olarak görev yaptıklarının il milli eğitim müdürlüklerince belirlenerek bu sürelerinin de ikinci kademe yöneticilikte geçmiş sayılmasının uygun olacağı, ayrıca müdür yetkili öğretmenin izinli
olduğu süre içinde bu görevin vekaleten yürütülmüş olması gibi hallerde ise görevlendirilenlerin görev yaptıkları sürelerin ikinci kademe yöneticilikte geçmiş sayılmasının mümkün olamayacağı hususunda bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

Remzi KAYA

Dağıtım:
81 il Valiliğine

serhan33

Kayıtlı Üye
Tepki
0
evet mehmet reis hocam.Ne diyorsunuz bu konuda?

adana01

Kayıtlı Üye
Tepki
0
merhaba arkadaşlar.
bilgi paylaştıkça güzeldir.

artık özlükle ilgili bilgileri bu forumdan takip edeceğim.hepinize şimdiden teşekkürler.

serhan33

Kayıtlı Üye
Tepki
0
arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum.hadi ama yarın mesai var :)

mehmetreis

Kayıtlı Üye
Tepki
0
ADANA KARDEYŞİM HOŞGELDİN KURDUDA GETİRDİNMİ BİRDE MERSİNLİYİ :)

mehmetreis

Kayıtlı Üye
Tepki
0
SERHAN HOCAM İŞLETEBİLİRSİN DİLEKÇEYLE BAŞVUR İLÇE MEM MÜDÜRLÜĞÜNE

serhan33

Kayıtlı Üye
Tepki
0
eyvallah mehmet reis hocam.son bir soru daha.benim toplam 3.5 yıl idareciliğim var.ancak parça parça.mesela 11 ay müdür yard vekilliği,5 ay kadrolu müdür yardımcısı.8 ay müdür vekilliği gibi.Bu süreler puan olarak nasıl hesaplanacak?1 yıla mı tamamlanır yoksa heybeye mi gitti?  :)

mehmetreis

Kayıtlı Üye
Tepki
0
SERHAN HOCAM GENELGEYİ BEKLEYELİM BİR BENCE YANILTMAK İSTEMİYORUM

serhan33

Kayıtlı Üye
Tepki
0
haklısın hocam.Teşekkür ederim.Allah razı olsun.İyigeceler hocam

adana01

Kayıtlı Üye
Tepki
0
inşallah bu foruma gelisimiz haklıların haklarının gasp edilmediği günlerin başlangıcı olur.

biz binlerce yıldır kurtsuz bir yere gitmek.
mersinli aga da ha geldi ha gelecek.
verdiğiniz bilgi ve paylaşımlar için sağolun.

beni7bitirdi

Kayıtlı Üye
Tepki
0
adana01' Alıntı:
inşallah bu foruma gelisimiz haklıların haklarının gasp edilmediği günlerin başlangıcı olur.

biz binlerce yıldır kurtsuz bir yere gitmek.
mersinli aga da ha geldi ha gelecek.
verdiğiniz bilgi ve paylaşımlar için sağolun.

inşallah adana01

H

hakan

Ziyaretçi
bı gun insallah herkes hakkını alacak

kral

Tecrübeli Üye
Kayıtlı Üye
Tepki
0
Web
www.kamudanhaber.com
soru:yönetmelik 1 yılda çıktığına göre genelge kaç ayda çıkar.....

matematikci arkadaşlar bilimsel olarak bir çözsün bakalım....

NOT: soru basit gibi görünmesine rağmen çooooook bilinmeyenleridr.

mehmetreis

Kayıtlı Üye
Tepki
0
arkadaşlar memurlar biz sitesinde yazıldığı gibi bakanlık sendikalara görüş sormamıştır.abartıldığı gibi değil olaylar birde her ödülden 3 er adet sayılacak.sınavcılar öncelikli halaaa akşama bilgi edinirsem yazarım.tüm dostlara selam

H

hakan

Ziyaretçi
mehmet reis hocam bılgılerınızı beklıyoruz sabırsızlıkla.

mehmetreis

Kayıtlı Üye
Tepki
0
genelge çok ayrıntılı yazılıyormuş madde madde açıklanacakmış bu hafta çıkması zor diyorlar.

saskinbakkal

Kayıtlı Üye
Tepki
0
mehmetreis' Alıntı:
arkadaşlar memurlar biz sitesinde yazıldığı gibi bakanlık sendikalara görüş sormamıştır.abartıldığı gibi değil olaylar birde her ödülden 3 er adet sayılacak.sınavcılar öncelikli halaaa akşama bilgi edinirsem yazarım.tüm dostlara selam

o sitede öyle yazıyordu zaten.

Üst Alt